Grafika

Wszystko co dotyczy rekrutacji

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski

ODPOWIEDZ
emce
Nowy(a)
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwie (ndz) 2011, 02:00:00

Grafika

Post autor: emce » 17 kwie (ndz) 2011, 16:11:34

Witam, myślę o wyborze waszej szkoły i nie wiem co jest wymagane. Czy gdy wybiorę profil graficzny muszę być obeznany w tych wszystkim programach itd, jestem zielony z grafiki. Rysuję trochę i stąd moje zainteresowanie tym kierunkiem.

Pozdrawiam.

ewaawe
Nowy(a)
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie (wt) 2011, 02:00:00

Post autor: ewaawe » 26 kwie (wt) 2011, 13:03:09

Równiez mnie to interesuje
Czy idąc na grafike musze posiadadc juz jakies umiejetnosci czy wsystkiego mozna sie nauczyc w trakcie studiów??

nitka
Zawsze coś napisze
Zawsze coś napisze
Posty: 729
Rejestracja: 18 paź (wt) 2005, 02:00:00

Post autor: nitka » 26 kwie (wt) 2011, 16:14:55

Oto odpowiedź na nurtujące Was pytania: wybierając kierunek Studio Grafiki, nie musicie mieć doświadczenia w pracy przy komputerze, ponieważ wszystkie programy są uczone od podstaw.
Jeśli zaś, macie pojęcie o Photoshopie, Illustratorze etc. to w planie można znaleźć te przedmioty w stopniu zaawansowanym.

Oprócz pracy z komputerem przygotujcie się również na prace manualne.

Pozdrawiam!

ewaawe
Nowy(a)
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie (wt) 2011, 02:00:00

Post autor: ewaawe » 26 kwie (wt) 2011, 19:01:57

Dzieki za odpowiedz,
Czyli zrozumialam w takim razie, ze wybierajac sie na ten kierunek nie musze byc zorientowana w temacie poniewaz naucze sie wszystkiego w trakcie studiow jednak przydaloby sie posiadac chociaz minimalne zdolnosci manualne takiej jak rysowanie,tak?
Pzdr

nitka
Zawsze coś napisze
Zawsze coś napisze
Posty: 729
Rejestracja: 18 paź (wt) 2005, 02:00:00

Post autor: nitka » 26 kwie (wt) 2011, 19:51:50

Już uzupełniam - jeśli chodzi o programy graficzne, to tak. Nauczysz się tu wybranych programów od podstaw, a jak podstawy opanujesz będzie możliwość rozwijania ich na poziomach zaawansowanych.

Jeśli zaś chodzi o zdolności manualne, to wśród przedmiotów obowiązkowych, znajdą się takie, które będą od Ciebie wymagały rysowania, czy malowania (np. warsztaty rysunkowe / malarskie). Ale nie ma się co zrażać :) Przedmioty te są prowadzone przez wykładowców, którzy będą się starali oceniać nie tylko talent, ale przede wszystkim wkład w prace.

Rozwieję jeszcze jedną wątpliwość. WSR ma status szkoły policealnej, a nie wyższej.

ewaawe
Nowy(a)
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie (wt) 2011, 02:00:00

Post autor: ewaawe » 26 kwie (wt) 2011, 20:43:54

Sorry za zawracanie glowy, myslalam, ze to szkola wyzsza...nie doczytalam. Szkoda bo juz myslalam, ze cos znalazlam...niestety uczelnie wyzsze w polsce nie maja za ciekawych ofert

nitka
Zawsze coś napisze
Zawsze coś napisze
Posty: 729
Rejestracja: 18 paź (wt) 2005, 02:00:00

Post autor: nitka » 26 kwie (wt) 2011, 21:01:26

hmmm...
Zawsze możesz przyjść do nas, a później (po skończeniu szkoły) przejść do Instytutu Dziennikarstwa WSTH i zrealizować program licencjacki w trzy semestry.
Natomiast licencjat będzie z zakresu dziennikarstwa i komunikacji medialnej.
Może warto się zastanowić :D

pixel
Nowy(a)
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar (pn) 2011, 01:00:00

Post autor: pixel » 03 maja (wt) 2011, 12:01:15

Zapisuję się na grafikę :), mam nadzieję, że moje...dość słabe zdolności manualne nie będą barierą. :)

Ug00
Nowy(a)
Posty: 49
Rejestracja: 26 sie (pt) 2011, 02:00:00

Post autor: Ug00 » 16 wrz (pt) 2011, 14:39:35

Właściwie to nie wiem, czy ten temat po prostu sobie był i zmarł, czy przeniósł się gdzieś indziej.
Idę na grafikę dzienną od października i zastanawiam się, czy już gdzieś ktoś o tym rozmawia może? Inne grupy widziałem prowadzą dyskusje, a tutaj cisza.

Chyba, że nie umiem szukać, to już inna sprawa :)

pixa
Zaczyna działać
Zaczyna działać
Posty: 218
Rejestracja: 11 wrz (pt) 2009, 02:00:00

Post autor: pixa » 17 wrz (sob) 2011, 12:02:58

A o czym tu gadać ;) jak to lubisz i masz motywację to nie będziesz żałował

Ug00
Nowy(a)
Posty: 49
Rejestracja: 26 sie (pt) 2011, 02:00:00

Post autor: Ug00 » 17 wrz (sob) 2011, 14:35:20

Widzisz, po prostu Ciekaw jestem. Jednak moja ciekawość zapewne musi poczekać do października, wtedy się zobaczy :)

(nie ukrywam, po prostu jestem trochę aż nazbyt "społecznym" typem :D )

Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12117
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

Miło jest projektować!

Post autor: s_wojtkowski » 19 lip (czw) 2012, 12:33:32

Miło jest projektować!

Obrazek

Specjalizacja Grafika obejmuje zagadnienia z zakresu zarówno grafiki komputerowej, jak i grafiki tradycyjnej – warsztatowej. Obowiązkowe przedmioty tej specjalizacji to: grafika komputerowa, projektowanie graficzne i plastyczne, psychologia widzenia, projektowanie reklam prasowych i reklam wydawniczych, wystawiennictwo, historia sztuki i reklamy, zasady kompozycji form wizualnych i poligrafia. WSR kształci w zakresie wiedzy o kolorze, kompozycji, pogłębia wrażliwość estetyczną słuchaczy, tak aby nie stali się jedynie odtwórcami cudzych pomysłów. Studenci potrafią realizować i przetwarzać swoje projekty przy użyciu najnowszych komputerów i oprogramowania.

Obrazek

Trzy inne wątki na tym forum dotyczące specjalizacji graficznej:

http://www.szkolareklamy.edu.pl/ftopict-8870.html

http://www.szkolareklamy.edu.pl/ftopict-8797.html

http://www.szkolareklamy.edu.pl/ftopict-8737.html

Obrazek

duszakj
Nowy(a)
Posty: 25
Rejestracja: 27 wrz (czw) 2012, 02:00:00

Post autor: duszakj » 27 wrz (czw) 2012, 08:03:44

Witam Was wszystkich. Moje pytanie dotyczy studiów zaocznych (grafiki). Długo się wahałam, a deklarację internetową wysłałam dopiero wczoraj. Trochę sie obawiam, że jeżeli zapłacę wpisowe i pojdę jutro zanieść dokumenty, to bedzie już za pózno. Zdaje sobie sprawę, że powinnam zrobić wszystko wcześniej, a nie dzien przed rozpoczęciem roku. Ale tak juz się stało. Czy warto placic, czy raczej nie mam juz szans?

zielonyszerszen
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 7154
Rejestracja: 10 cze (pt) 2005, 02:00:00

Post autor: zielonyszerszen » 27 wrz (czw) 2012, 08:50:25

duszakj pisze:Witam Was wszystkich. Moje pytanie dotyczy studiów zaocznych (grafiki). Długo się wahałam, a deklarację internetową wysłałam dopiero wczoraj. Trochę sie obawiam, że jeżeli zapłacę wpisowe i pojdę jutro zanieść dokumenty, to bedzie już za pózno. Zdaje sobie sprawę, że powinnam zrobić wszystko wcześniej, a nie dzien przed rozpoczęciem roku. Ale tak juz się stało. Czy warto placic, czy raczej nie mam juz szans?
po pierwsze to nie są studia
po drugie nawet jak przyjdziesz i złożysz dokumenty w dniu rozpoczęcia roku to nic się nie stanie
więc przybywaj :)

ODPOWIEDZ