Archiwum: Studia międzykierunkowe WSKPISM - wątpliwości

Informacje dla Studentów w WSR.

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski

nathka
Nowy(a)
Posty: 49
Rejestracja: 05 lip (ndz) 2009, 02:00:00

Archiwum: Studia międzykierunkowe WSKPISM - wątpliwości

Post autor: nathka » 22 sty (wt) 2013, 22:44:12

Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych tematem.
Jak się okazało nie jestem jedyną osobą, która ma spore wątpliwości w związku z przepisaniem się na Wyższą Szkołę Komunikowania, Politologii i Stosunków Międzynarodowych w Warszawie, na co możliwość otrzymaliśmy w tym semestrze. Dlatego zakładam ten topic w imieniu zainteresowanych studentów, jak i swoim.

Otóż, moja wątpliwość leży w umowie i wyszczególnionej tam specjalizacji, pod którą mamy się podpisać.
Na rozpoczęciu roku, było oficjalnie powiedziane, że specjalizacja będzie taka, jaką realizowaliśmy w WSR.
Również Pan S. Wojtkowski napisał o tym wyraźny post na forum:
s_wojtkowski pisze: (3) uzyskanie dyplomu licencjata WSKPiSM na kierunku Dziennikarstwo (...) i w specjalności adekwatnej do tej, którą student - jeszcze jako słuchacz - realizował w WSR (w ID WSTH/WSR na dyplomie wpisana będzie specjalność "Dziennikarstwo").
W umowie, którą musimy podpisać, nie ma nic wspomniane na temat specjalizacji realizowanej w WSR, a zamiast tego napisane jest:
1. Szkoła Wyższa zobowiązuje się do świadczenia usług kształcenia odpłatnie na rzecz Studenta wg programu studiów na studiach licencjackich na kierunku dziennikarstwo , w specjalności: dziennikarstwo i komunikacja społeczna, w trybie zaocznym.
No i tu moje pytanie: Co jest właściwie grane, na jakich zasadach tak naprawdę jesteśmy przepisywani na te studia i co w końcu z obiecywaną tak bardzo specjalizacją?
Uważam, że należą nam się wyjaśnienia, bo wielu z nas pragnie się tam przepisać właśnie ze względu na tą specjalizację. A 1800zł to nie kieszonkowe na gumę kulkę, żeby tak bagatelizować sprawę

Bardzo, bardzo proszę o klarowną odpowiedź.

Adam
Nowy(a)
Posty: 25
Rejestracja: 17 cze (wt) 2008, 02:00:00

Post autor: Adam » 22 sty (wt) 2013, 22:52:44

Podbijam bo ważne i również czekam na info :idea:

descentes
Zaczyna działać
Zaczyna działać
Posty: 232
Rejestracja: 02 sty (pt) 2009, 01:00:00

Post autor: descentes » 22 sty (wt) 2013, 22:56:48

Żadnej informacji o studiach między kierunkowych czy trybie indywidualnym... brak regulaminu studiów i regulaminu finansowego... no i specjalizacja...

No i nie chce żeby np. po roku od obrony okazało się, że moje wykształcenie jest nieważne.

Blocaillou1
Czasami coś napisze
Czasami coś napisze
Posty: 140
Rejestracja: 08 cze (wt) 2010, 02:00:00

Post autor: Blocaillou1 » 23 sty (śr) 2013, 00:10:32

również podbijam i czekam na jakieś odpowiedzi

nathka
Nowy(a)
Posty: 49
Rejestracja: 05 lip (ndz) 2009, 02:00:00

Post autor: nathka » 23 sty (śr) 2013, 03:07:29

Również chciałabym się dowiedzieć, co z nowymi indeksami i tym dodatkowym zjazdem.
Czy ten zjazd będzie obowiązkowy?

Nie chciałabym, żeby się okazało, że będziemy musieli ścigać wykładowców prywatnie na własną rękę, żeby nam powpisywali oceny na nowo, do tych drugich indeksów, bo tak późno je dostaniemy. Ani że nie będziemy musieli zaliczać jeszcze jakichś dodatkowych przedmiotów z tamtej uczelni.

Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12120
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

Komunikat dla studentów studiów międzykierunkowych

Post autor: s_wojtkowski » 23 sty (śr) 2013, 12:19:55

Drodzy studenci studiów międzykierunkowych WSTH - WSKPiSM!
W przyszłym tygodniu mam spotkanie z Rektorem WSKPiSM, na którym zamierzam potwierdzić i wyegzekwować nasze ustalenia, tj. (1) nazwę specjalizacji na dyplomie zgodną z tą realizowaną w WSR, (2) dodatkowy zjazd w lutym. Uzgodnię też na tym spotkaniu termin obron prac licencjackich / egzaminu licencjackiego oraz sposób dokumentacji zaliczeń z ostatniego semestru studiów. Poinformuję Was o tym wszystkim w oddzielnym poście opublikowanym w tym miejscu bezpośrednio po spotkaniu.

Blocaillou1
Czasami coś napisze
Czasami coś napisze
Posty: 140
Rejestracja: 08 cze (wt) 2010, 02:00:00

Post autor: Blocaillou1 » 23 sty (śr) 2013, 15:31:07

Mozna przejsc na te studia w ostatnim semestrze? Czyli skoro teraz jestem na 1 mogę przejść od paźdzernika tak?

descentes
Zaczyna działać
Zaczyna działać
Posty: 232
Rejestracja: 02 sty (pt) 2009, 01:00:00

Post autor: descentes » 23 sty (śr) 2013, 21:13:24

W umowie jest wpisane że szkoła widnieje w rejestrze niepaństwowych szkół zawodowych pod nr 314 na stronie ministerstwa pod tym numerem widnieje szkoła bankowa w gdańsku... http://www.nauka.gov.pl/szkolnictwo-wyz ... /#WARSZAWA Powinno chyba być 317 ? Ale adres też się nie zgadza...

nathka
Nowy(a)
Posty: 49
Rejestracja: 05 lip (ndz) 2009, 02:00:00

Post autor: nathka » 24 sty (czw) 2013, 00:03:37

Tylko, że jest jeden mankament... umowy mamy podpisać najpóźniej do końca stycznia, taką informację dostaliśmy mailowo.
Chciałabym uniknąć sytuacji, że kluczowych informacji na temat tych studiów dowiemy się już po fakcie. Nie chcę podpisywać umowy w ciemno.

nathka
Nowy(a)
Posty: 49
Rejestracja: 05 lip (ndz) 2009, 02:00:00

Post autor: nathka » 24 sty (czw) 2013, 00:15:32

I bardzo istotna sprawa:
Jak wygląda przełożenie obrony na czerwiec w tej uczelni? Czy warunki są takie same, jak w WSTH, czyli opłata 500zł, zachowany status studenta i legitymacji do czerwca, ten sam promotor i kryteria pracy?

whydream
Nowy(a)
Posty: 33
Rejestracja: 10 wrz (czw) 2009, 02:00:00

Post autor: whydream » 24 sty (czw) 2013, 19:47:32

wlasnie co jesli ktos np. nie zda egzaminu?

nathka
Nowy(a)
Posty: 49
Rejestracja: 05 lip (ndz) 2009, 02:00:00

Post autor: nathka » 24 sty (czw) 2013, 20:07:52

whydream pisze:wlasnie co jesli ktos np. nie zda egzaminu?
O! Pytałam dokładnie o to samo ostatnio w sekretariacie - otrzymałam wyczerpującą odpowiedź : "Nie wiemy" :D

DorotaS
Zawsze coś napisze
Zawsze coś napisze
Posty: 921
Rejestracja: 26 lip (pn) 2010, 02:00:00

Post autor: DorotaS » 25 sty (pt) 2013, 08:54:18

whydream pisze:wlasnie co jesli ktos np. nie zda egzaminu?
Nawet jeśli nie mamy oficjalnej informacji ze strony WSKPiSM o zasadach przeprowadzania egzaminów oraz obron licencjackich to logika nakazuje stwierdzić, że każdy niezdany egzamin (czy to licencjacki, matura, czy egzamin w sesji egzaminacyjnej) można powtórzyć. Do tej pory w Instytucie Dziennikarstwa nie zdarzyło się, aby jakiś przyszły absolwent oblał obronę do której przystąpił, co nie oznacza, że to nie jest możliwe.
Student, który nie zdał egzaminu, będzie go mógł powtórzyć w innym wyznaczonym przez dyrekcję szkoły terminie.

Blocaillou1
Czasami coś napisze
Czasami coś napisze
Posty: 140
Rejestracja: 08 cze (wt) 2010, 02:00:00

Post autor: Blocaillou1 » 25 sty (pt) 2013, 09:36:39

Nie dostalam chyba odpowiedzi w ktrórym semestrze przechodzimy?

DorotaS
Zawsze coś napisze
Zawsze coś napisze
Posty: 921
Rejestracja: 26 lip (pn) 2010, 02:00:00

Post autor: DorotaS » 25 sty (pt) 2013, 09:40:53

Blocaillou1 pisze:Mozna przejsc na te studia w ostatnim semestrze? Czyli skoro teraz jestem na 1 mogę przejść od paźdzernika tak?
Prawdę powiedziawszy sam/sama sobie odpowiedziałeś/aś na swoje pytanie. Skoro jesteś teraz na 1 semestrze, a od października 2013 będziesz na 3 semestrze to, tak w tym czasie będziesz mógł/mogła przejść do WSKPiSM. Taka możliwość dajemy tylko studentom ostatniego semestru.

Zablokowany