Prace licencjackie: sprawy formalne i dyskusje

Informacje dla Studentów w WSR.

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski

ODPOWIEDZ
Magdusia
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 4838
Rejestracja: 24 lut (czw) 2005, 01:00:00

Post autor: Magdusia » 16 sty (ndz) 2011, 22:58:13

i jeszcze jedno:
mamy jakoś narzuconą wielkość fontów / i formatowanie; pogrubione czy nie, a moze jakos jeszcze inaczej/ dla tytułów rozdziałów i podrozdziałów w treści pracy?

Magdusia
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 4838
Rejestracja: 24 lut (czw) 2005, 01:00:00

Post autor: Magdusia » 16 sty (ndz) 2011, 23:04:57

ha i jeszcze jedno. przepraszam z góry bo chyba to gdzies widziałam a szukam i szukam a znalezc nie moge :( co z numeracja stron? gdzie ma sie rozpoczynać?
kolejnosc:
strona tytułowa (wg schematu)
spis tresci
wstęp
1strona 1szego rozdziału

gdzie ma byc 1 str numeracji?

Ryska
Nowy(a)
Posty: 33
Rejestracja: 12 kwie (sob) 2008, 02:00:00

Post autor: Ryska » 17 sty (pn) 2011, 00:36:06

Przyłączam się do tych pytań. Ale mam też i własne. Co zalicza się do ilości stron? Jak liczyć. Czy spis treści i bibliografia również doliczać jako strony pracy?

Ryska
Nowy(a)
Posty: 33
Rejestracja: 12 kwie (sob) 2008, 02:00:00

Post autor: Ryska » 17 sty (pn) 2011, 00:37:24

A i jeszcze jedno. Czy interlinia w przypisach również może wynosić 1.5?

Artur0
Ekspert
Ekspert
Posty: 1136
Rejestracja: 21 lis (śr) 2007, 01:00:00

Post autor: Artur0 » 17 sty (pn) 2011, 11:34:45

A ten "numer albumu" to skąd wziąć? :>

anna_maria
Czasami coś napisze
Czasami coś napisze
Posty: 135
Rejestracja: 15 gru (sob) 2007, 01:00:00

Post autor: anna_maria » 17 sty (pn) 2011, 14:06:18

Artur0 pisze:A ten "numer albumu" to skąd wziąć? :>
z legitymacji bądź indeksu

Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12116
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

Re: Oczywiście!

Post autor: s_wojtkowski » 17 sty (pn) 2011, 23:19:20

Magdusia pisze:
Persja pisze:
s_wojtkowski pisze:
Persja pisze:Czy nowy rozdział zaczynam od nowej strony;>? o licencjat chodzi;>
Naturalnie!
Cudownie ;P
a podrozdział? :)

i pytanie co do formatowania tekstu:
jak mam cytat w tekscie to oczywistym jest, ze powinien posiadać on przypis, ale!
czy cytat może/ musi być
a) napisany wyłącznie kursywą, bez cudzysłowiu
b) napisany kursywą i oznaczony cudzysłowiem
c) bez kursywy, tylko cudzysłów

bo to że spójnie tak samo dla całej pracy to oczywiste, mam jednak watpliwosc co do tego.
Podrozdział nie powienien się zaczynać od nowej strony, choć powinien być zaakcentowany (typo)graficznie, tj. jego numer i tytuł powinien być podany większą lub/i pogrubioną czcionką. Podrozdziały powinny znaleźć się w spisie treści.
Cytaty muszą mieć cudzysłów (i oczywiście być opatrzone przypisem źródłowym lub polemicznycm), a czy będą napisane kursywą czy nie to zależy tylko od upodobania lub/i wrażliwości estetycznej autora pracy.
Ostatnio zmieniony 17 sty (pn) 2011, 23:24:39 przez s_wojtkowski, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12116
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

Objętość pracy + interlinia w przypisach

Post autor: s_wojtkowski » 17 sty (pn) 2011, 23:20:58

Ryska pisze:Przyłączam się do tych pytań. Ale mam też i własne. Co zalicza się do ilości stron? Jak liczyć. Czy spis treści i bibliografia również doliczać jako strony pracy?
Spis treści i bibliografia liczą się do objętości pracy. Nie liczą się tylko aneksy i załączniki.
Ryska pisze:A i jeszcze jedno. Czy interlinia w przypisach również może wynosić 1.5?
Interlinia w przypisach powinna być pojedyncza. Tak ją zresztą z automatu ustawia Word.

myimmortal
Bywalec
Bywalec
Posty: 340
Rejestracja: 03 lip (ndz) 2005, 02:00:00

Re: Ilustracje a objętość, procedura antyplagiatowa, skany

Post autor: myimmortal » 18 sty (wt) 2011, 14:40:18

s_wojtkowski pisze: Ad. 3. Tak, wykorzystywane przy pisaniu pracy książki (pełna bibliografia) muszą zawierać także skany pierwszej strony okładki (względnie strony tytułowej) - mówiliśmy o tym na Metodyce pisania pracy licencjackiej.
no to teraz mam pytanie za 1000punktów, bo siedzę sobie właśnie w bibliotece narodowej gdzie chciałam pokserować albo poskanować te wszystkie książki z których korzystałam przy pisaniu pracy i z częścią nie ma najmniejszego problemu, ale jak na razie mam 3. na które nie otrzymałam pozwolenia na kopiowanie... może jakimś cudem uda mi się załatwić te książki przez kogoś w BUWie, ale pewności nie mam... co mam z tym fantem zrobić?

PS. mimo że metodyka pisania pracy licencjackiej z tego co pamiętam była na 8.30 to raczej starałam się być na każdej i nie przypominam sobie, żeby była mowa o kopiach tego z czego korzystamy... dowiedziałam się o tym jakoś niedawno z forum, a komu o tym nie mówię to patrzą na mnie wielkimi zdziwionymi oczami, bo podobno na ŻADNEJ uczelni poza naszą tak robić nie trzeba...

Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12116
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

Re: Ilustracje a objętość, procedura antyplagiatowa, skany

Post autor: s_wojtkowski » 18 sty (wt) 2011, 15:49:16

myimmortal pisze:no to teraz mam pytanie za 1000punktów, bo siedzę sobie właśnie w bibliotece narodowej gdzie chciałam pokserować albo poskanować te wszystkie książki z których korzystałam przy pisaniu pracy i z częścią nie ma najmniejszego problemu, ale jak na razie mam 3. na które nie otrzymałam pozwolenia na kopiowanie... może jakimś cudem uda mi się załatwić te książki przez kogoś w BUWie, ale pewności nie mam... co mam z tym fantem zrobić?

PS. mimo że metodyka pisania pracy licencjackiej z tego co pamiętam była na 8.30 to raczej starałam się być na każdej i nie przypominam sobie, żeby była mowa o kopiach tego z czego korzystamy... dowiedziałam się o tym jakoś niedawno z forum, a komu o tym nie mówię to patrzą na mnie wielkimi zdziwionymi oczami, bo podobno na ŻADNEJ uczelni poza naszą tak robić nie trzeba...
Nie ukrywam, że trochę denerwują mnie takie wypowiedzi, z których wynika, że nie wiem, co mówię na zajęciach :evil: . Otóż nie tylko mówiliśmy na temat elektronicznej dokumentacji źródeł bibliograficznych do pracy, to dodatkowo pkt. 10 Zasad realizacji prac licencjackich w Instytucie Dziennikarstwa WSR/WSTH opublikowanych 21/05/2010 w niniejszym topiku :!: mówi na ten temat jasno i wprost. Ale że zajęcia z Metodyki były o 08:30 to dobrze zapamiętałaś :).
Ostatnio zmieniony 18 sty (wt) 2011, 16:00:14 przez s_wojtkowski, łącznie zmieniany 2 razy.

myimmortal
Bywalec
Bywalec
Posty: 340
Rejestracja: 03 lip (ndz) 2005, 02:00:00

Post autor: myimmortal » 18 sty (wt) 2011, 15:56:44

no ok, nie to było głównym punktem mojego pytania - możliwe że z mojej własnej winy tego nie zapamiętałam, czy jakoś przeoczyłam - nie będę się kłócić... ważniejsze jest w tej chwili to, co mam zrobić jeśli jednak nie uda mi się załatwić skanów którejś z książek? nie ukrywam, że jedna z nich to dość ważna pozycja w mojej pracy do której conajmniej kilka razy się odniosłam i nie chciałabym musieć jej z pracy wyrzucać...

Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12116
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

Wyjaśnienie wątpliwości w sprawie dokumentacji bibliografii

Post autor: s_wojtkowski » 18 sty (wt) 2011, 16:06:20

myimmortal pisze:no ok, nie to było głównym punktem mojego pytania - możliwe że z mojej własnej winy tego nie zapamiętałam, czy jakoś przeoczyłam - nie będę się kłócić... ważniejsze jest w tej chwili to, co mam zrobić jeśli jednak nie uda mi się załatwić skanów którejś z książek? nie ukrywam, że jedna z nich to dość ważna pozycja w mojej pracy do której conajmniej kilka razy się odniosłam i nie chciałabym musieć jej z pracy wyrzucać...
Zrób wszystko, żeby ją zdobyć. Sytuacje wyjątkowe i ekstremalne powinny być załatwiane ekstraodynaryjnie. Nie ma sensu wyrzucać czegoś wartościowego z pracy tylko dlatego, że zostało to w niej umieszczone w oparciu o źródło, które jest bardzo trudno dostępne i którego żadną miarą nie da się skopiować/zeskanować. Takie przypadki są jednak rzadkie. Sam brak zgody na kopiowanie w BN nie może być uzasadnieniem wyjątkowego podejścia do dokumentacji takiego źródła.

Ryska
Nowy(a)
Posty: 33
Rejestracja: 12 kwie (sob) 2008, 02:00:00

Post autor: Ryska » 18 sty (wt) 2011, 22:50:44

Mam takie pytanie. Czy internetowe wersje czasopism zaliczyć można w bibliografii do literatury cyklicznej?

Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12116
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

Wydawnictwa cykliczne

Post autor: s_wojtkowski » 18 sty (wt) 2011, 23:23:47

Ryska pisze:Mam takie pytanie. Czy internetowe wersje czasopism zaliczyć można w bibliografii do literatury cyklicznej?
Raczej nie. To po prostu strony internetowe. Ale sprawdź czy dany tekst/artykuł nie ukazał się w wersji drukowanej czasopisma. Jeśli tak, czasopismo to powininno się znaleźć w bibliografii pracy w części "wydawnictwa cykliczne".

Magdusia
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 4838
Rejestracja: 24 lut (czw) 2005, 01:00:00

Post autor: Magdusia » 20 sty (czw) 2011, 00:54:50

ehm, wole zapytac zeby potem źle nie było:

wszystkie przypisy jakie mam, na koncu pracy (przed czy po zakonczeniu?) widnieją jako bibliografia. czy mamy podzielic te bibliografie na te 3 czesci?

jak ma wygladac elektroniczna wersja pracy?
napisze jak ja to widze, prosze o informacje czy widze to dobrze :)

na płycie CD jest:
plik pdf z pracą (która zawiera str tytułowa, spis tresci, wstep, treść, zakonczenie, bibliografie)

obok pliku z pracą jest folder o nazwie: załączniki
w folderze znajduje sie tyle plików, ile przypisów ma moja praca, ponumerowanych odpowiednio-jak w pracy)
i teraz kolejno:
-jeśli dany nr przypisu odpowiada stronie www - wykonuję print screen tej strony www. pod odpowiednim numerkiem jest plik jpg ze screenem
- jeśli dany nr przypisu odpowiada periodykowi, wtedy skanuje okladke + artykuł i zapisuje pod odpowiednim nr
- jesli dany nr przypisu odpowiada ksiazce, skanuje okladke, strone redakcyjna i odpowiednie strony, umieszczam pod odpowiednim nr. (jesli ksiazka wystepuje w wersji elektronicznej, podpinam całego pdfa)

czekamy na info

ODPOWIEDZ