Matura to chyba bzdura ale coś trzeba robić

O wszystkim co nie pasuje do pozostałych for np.: Hobby, Muzyka, Kino, Film, TV, Sport, Gry i zabawy, Internet, Książki

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski, sinar

ODPOWIEDZ
Zarraki

Matura to chyba bzdura ale coś trzeba robić

Post autor: Zarraki » 25 lis (pn) 2013, 22:16:59

Witam wszystkich, wiem że powielam inne posty ,ale chciał bym poprosić o pomoc. W 2014 piszę maturę, interesuję mnie rysunek i grafika komputerowa lecz to jest teraz tylko pasja gdyż nikt mnie niczego nie uczył i jestem samoukiem więc moje podstawy rysunku i grafiki leżą. Rysuję lepiej od przeciętnej ( jak narysuje konika to widać że to konik a nie świnka, trochę mangi i paręnaście portretów, kilka wygranych konkursów w liceum) Jedynym logicznym wysileniem mojego muzgu był wybór grafiki komputerowej jako kierunku mej drogi życiowej. Szukam studi, ale przez dziewczynę dowiedzianlem się o tej szkolę ale jak to 18-nasto latek mam niezły ****** w głowię i mam parę pytań:

1.czy ta szkoła wpoi mi podstawy rysunku, grafiki itp... a także pozwoli je rozszeżyć żebym mógł kontynuować studia w tym kierunku lub podiąć pracę (oczywiście nie za groszę ), chodzi mi o to czy ta szkoła jest traktowana jako przygotowanie do studjów graficznych, czy może funkcjonować jak podstawa do podjęcia pracy, i czy jest ceniona jak podstawa do podjęcia pracy?

2.Jak jest z pracą ?,czy po tej szkole znajdę prace(na tyle dobrze $$) która pozwoli mi pójść na studia na przykład do szkoły Polsko-Japońskiej

3.Czy lepiej z mojego punktu widzenia ,czyli osoby bez podstaw rysunku chodzić na dzienne czy zaoczne?

4. jeśli chodzi o wyposarzenie, pracujecie na tabletach np: wacom, macie praktyki z zawodowymi grafikami, lub czy szkomla oferuję praktyki?

5. czy szkoła oferuję dodatowe wykłady lub koła zainteresowań z rysunku lub grafiki, a także czy prowadzi zajęcia sportowe typu karate, judo, takewondo itp...

6.Czy wykładowcy są spoko, potrafią zadziwić, nauczyć, zaciekawić?

Dzięki za przeczytanie moich wypocin, jestem zwyczajnym licealistą więc przepraszam za błędy które mogłem popełnić, mam nadzieję na ciekawę odpowiedzi

Saitel
Nowy(a)
Posty: 29
Rejestracja: 07 wrz (sob) 2013, 02:00:00

Post autor: Saitel » 16 gru (pn) 2013, 22:03:02

W sumie to sie wypowiem, czemu nie.
1. Podstawy wpoi, ale nie zastapi cwiczen ;) sama traktuje szkole jako podstawe do podjecia pracy, taki ma glowny cel ale tez doucza do studiow.
2. Grafikow jest sporo, ale mysle ze jak ktos jest dobry w tym co robi to sie wybije [no, przynajmniej na to licze]
3. Jak ci wygodniej, jezeli nie potrafisz za bardzo zmusic sie do rysunku w domu to idz na dzienne. Jak umiesz wyciagac wnioski z wlasnych bledow, skrobiesz cos w domu to mozesz isc na zaoczne, ale wtedy tez ogolnie masz mniej godzin z innych przedmiotow
4. Tu jest niezly cyrk - szkola tak sie chwalila ze jest praca na tabletach, teraz konczy mi sie 1szy sem. a tablet widzialam raz jak nauczyciel ledwo co zdolal go wytrzasnac a i tak nie mogl zainstalowac sterownika przez haslo ktorego nie znal [sic!] czyli nie mozna nawet wziac wlasnego ze soba. Tylko na jednym uczniowskim jest sterownik bo moja przyjaciolka zainstalowala zanim bylo haslo xD
5. Mozna zapisac sie na zajecia innej grupy jezeli jest miejsce
6. Ci akurat sa zajebisci :D

ODPOWIEDZ