Poleć film

O wszystkim co nie pasuje do pozostałych for np.: Hobby, Muzyka, Kino, Film, TV, Sport, Gry i zabawy, Internet, Książki

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski, sinar

ODPOWIEDZ
seize
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 9045
Rejestracja: 02 mar (ndz) 2003, 01:00:00

Post autor: seize » 17 maja (wt) 2005, 19:08:00

Film o wrażliwości ludzkiej, integracji w grupie i narzucanych regułach; z piosenkami Jacka Kaczmarskiego wykonywanymi przez Jacka Wójcickiego w którym można również zobaczyc Henryka Bistę w roli dyrektora. Jednym slowem takie filmy zapadaja w pamięć i niejednokrotnie kształtują człowieka.

sinar
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 7525
Rejestracja: 14 cze (sob) 2003, 02:00:00

Post autor: sinar » 17 maja (wt) 2005, 22:06:03

Tez mam duzy sentyment do tego filmu. Na szczegolna uwage zasluguja teksty spiewane w tym filmie. Rozne ukazy nakazy :) I do tego cala plejada dzisiejszych gwiazd polskiego duzego i malego ekranu wtedy dopiero w wiekszosci stawiajacych pierwsze kroki w aktorstwie.

Swoja droga jesli mowimy o filmach z przelomu epok zapadajacych w pamiec i ksztaltujacych fajnie by bylo jakby pokazali kiedys Dorastanie.

Btw my to chyba wszyscy ten Ostatni dzwonek w kolysce widzielismy albo w jakis powtorkach Mloda Polska Inteligencjo. ;) :D Bo nie moze byc ze w kinie :)

Homer_Simpson
Początkujący(a)
Początkujący(a)
Posty: 95
Rejestracja: 07 wrz (wt) 2004, 02:00:00

Post autor: Homer_Simpson » 19 maja (czw) 2005, 00:14:10

HEhe...ja mogę polecić coś do wypożyczenia bo wolę starsze filmy. Myślę, że większość z nich każdy widział ale i tak napiszę! :wink:

2001 Space Odyssey

2010 Space Odyssey

Amores Perros

Big Lebowski

Butch Cassidy And The Sundance Kid,

The Great Dictator,

City of God (CIDADE DE DEUS)

Cool Hand Luke

Dirty Harry

Dracula (1931)

Easy Rider

Full Metal Jacket

Ghost Dog - The Way Of The Samurai

KOYAANISQATSI (świetna muzyka Philipa Glasa)
Powaqqatsi
Naqoyqatsi

Lock Stock & Two Smoking Barrels (Porachunki),

Metropolis (1926),

Nosferatu (1922)

One flew over the cuckoo's nest (Lot nad kukułczym gniazdem),

Pi,

Rain Man,

Requiem For A Dream,

Singin in the Rain,

Swimming Pool,

Taxi Driver,

The Shining,

The Day The Earth Stood in Still (old skul of SF ;)

Dług,

Dzień Świra,

Rejs,

Lenka
Czasami coś napisze
Czasami coś napisze
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty (sob) 2005, 01:00:00

Post autor: Lenka » 25 cze (sob) 2005, 22:47:55

Właśnie obejrzałam "PhoneBooth".Colin Farrell'a.To dla Nocole_a .Myślę,że to twój type of movie :wink:
Warto zobaczyć!!

bugs
Zadomowił(a) się
Zadomowił(a) się
Posty: 553
Rejestracja: 15 wrz (śr) 2004, 02:00:00

Post autor: bugs » 25 cze (sob) 2005, 23:11:36

Lenka pisze:A masz jakieś ulubione komedie?
ja tam uwielbiam wszystkie filmy, w których występuje Jim Carrey. Raz poszedłemm do kina na jeden film z nim )"Truman Show"), myśląc że to komedia jak wszystkie inne, ale i tak mi sie podobało. :wink:
A no i też oczywiście gorąco polecam :!:

Kesonex
WSR Guru
WSR Guru
Posty: 2366
Rejestracja: 06 paź (pn) 2003, 02:00:00

Post autor: Kesonex » 27 cze (pn) 2005, 10:11:35

DOkladnie Carrey jest gittarra widzialem chyba wszystkie oprocz tego ostatniego co byl w kinach....jakies opinie??

bugs
Zadomowił(a) się
Zadomowił(a) się
Posty: 553
Rejestracja: 15 wrz (śr) 2004, 02:00:00

Post autor: bugs » 27 cze (pn) 2005, 13:28:36

czytałem recenzję, bo też nie byłem. nie wiem, jakoś mi sie wydawał mało ciekawo-śmieszny z tego co widziałem w zapowiedziach.

Lenka
Czasami coś napisze
Czasami coś napisze
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty (sob) 2005, 01:00:00

Post autor: Lenka » 27 cze (pn) 2005, 14:59:04

Macie na myśli "Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń "?
Jeśli tak to nie polecam.Film jest okropnie nudny, długi, pozbawiony głębszego sensu i momentami wręcz żenujący. No i Jim Carrey wypadł tu fatalnie. Kiedyś myślałam, że ten facet to po prostu beztalencie, ale po "Truman Show" i "Eternal Sushine..." zmieniłam zdanie, jednak coś potrafi. Pomyślałam że może nareszcie dorósł, żeby pokazać się ludziom z lepszej strony, ale nie, tutaj znowu powrócił do swojego starego wizerunku debila.

bugs
Zadomowił(a) się
Zadomowił(a) się
Posty: 553
Rejestracja: 15 wrz (śr) 2004, 02:00:00

Post autor: bugs » 27 cze (pn) 2005, 15:12:28

a może jego przeznaczeniem jest bycie debilem? :D

bugs
Zadomowił(a) się
Zadomowił(a) się
Posty: 553
Rejestracja: 15 wrz (śr) 2004, 02:00:00

Post autor: bugs » 27 cze (pn) 2005, 15:13:07

robi to, co najlepiej potrafi i jeszcze mu za to płacą :D :D

Kesonex
WSR Guru
WSR Guru
Posty: 2366
Rejestracja: 06 paź (pn) 2003, 02:00:00

Post autor: Kesonex » 27 cze (pn) 2005, 15:20:50

Lenka pisze:Macie na myśli "Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń "?
Jeśli tak to nie polecam.Film jest okropnie nudny, długi, pozbawiony głębszego sensu i momentami wręcz żenujący. No i Jim Carrey wypadł tu fatalnie. Kiedyś myślałam, że ten facet to po prostu beztalencie, ale po "Truman Show" i "Eternal Sushine..." zmieniłam zdanie, jednak coś potrafi. Pomyślałam że może nareszcie dorósł, żeby pokazać się ludziom z lepszej strony, ale nie, tutaj znowu powrócił do swojego starego wizerunku debila.
Nie zgadzam sie dlatego ze on poprostu taki juz jest od dziecinstwa.Widzialem kilka przedstawien teatralnych gagow kore jako student pokazywal poprostu nie da si etego opisac jesli sie tego nei widzialo:)

Gosc ma talent!!

bugs
Zadomowił(a) się
Zadomowił(a) się
Posty: 553
Rejestracja: 15 wrz (śr) 2004, 02:00:00

Post autor: bugs » 27 cze (pn) 2005, 16:04:24

Obrazek
Obrazek

bugs
Zadomowił(a) się
Zadomowił(a) się
Posty: 553
Rejestracja: 15 wrz (śr) 2004, 02:00:00

Post autor: bugs » 27 cze (pn) 2005, 16:05:52


seize
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 9045
Rejestracja: 02 mar (ndz) 2003, 01:00:00

Post autor: seize » 29 sie (pn) 2005, 01:52:11

Lenka pisze:Kiedyś myślałam, że ten facet to po prostu beztalencie, ale po "Truman Show" i "Eternal Sushine..." zmieniłam zdanie, jednak coś potrafi.
Dzis calkiem przypadkiem udalo mi sie wlasnieobejrzec ten film czyli : "Zakochanego bez pamięci" (Eternal Sunshine of the Spotless Mind) ...

"Jakież to szczęście wieść niewinny żywot. Być umarłym dla świata i tym się nie martwić. O! Wieczna jasności wolnego umysłu! Modlitw jesteś godna, choć prośbami gardzisz."
papież Aleksander

Przyznam ze film mi sie spodobal-poczatkowo mial tylkouprzyjemnic nudny wieczor ale wraz z jego trwaniem coraz bardziej mnie wkrecal - choc jak zwykle maly zonk bo w pewnym momenciezaczalem co nie co kojarzyc i byc przygotowanym co bedzie pozniej ale to albo zbyt trudne nie bylo albo to ja mam zboczenieze zwracam uwage na rozne rzeczy i staram sie je laczyc w calosc...
No alewracajac do meritum - faktycznie tutaj Carrey nie jest 'tą' postacia z jaka go sie zwykle kojarzy a samahistoriachoc z jednej strony banalna to z drugiej jednak mila i fajna. I takmowiac krotko mialato byc tylko swoista 'zapchajdziura' a wyszla mila niespodzianka...

"Szczęśliwi są ci, którzy potrafią uczyć się na błędach, które popełnili"
F. Nietzsche

Freud
Czasami coś napisze
Czasami coś napisze
Posty: 173
Rejestracja: 31 lip (ndz) 2005, 02:00:00

Post autor: Freud » 29 sie (pn) 2005, 23:40:12

A CZY WIDZIELIŚCIE TAKI FILM JAK
"Wrrrr..." naj gupszy film jaki znam
Na 2 miejscu jest "But Manitu" (parodia)

Ale na szczęście:

sporo jest fajnych filmów np taki jak " Ryzyko " - Stare ale jare
jeśli nie widzieliście to polecam
...J.T Martin, to jest miejsce gdzie z dnia na dzień rodzą sie milionerzy. Agresywni maklerzy zarabiają na swe luksusowe domy sportowe Ferrari
oskubując do cna niczego nieświadomych kliętów....

W rolach głównych :Ben Affleck,



"Welcome to the New American Dream"

ODPOWIEDZ