Jakie festiwale odwiedzacie?

O wszystkim co nie pasuje do pozostałych for np.: Hobby, Muzyka, Kino, Film, TV, Sport, Gry i zabawy, Internet, Książki

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski, sinar

nitka
Zawsze coś napisze
Zawsze coś napisze
Posty: 729
Rejestracja: 18 paź (wt) 2005, 02:00:00

Post autor: nitka » 15 lip (czw) 2010, 23:56:31

a na Audio nikt nie śmiga?

Trafalgar
Nowy(a)
Posty: 42
Rejestracja: 31 sie (ndz) 2008, 02:00:00

Czeremcha Festiwal - koncert Visegraf Wave

Post autor: Trafalgar » 19 lip (pn) 2010, 12:06:35

Witajcie,

W dniach 23-25 lipca odbędzie się folkowy festiwal "Z WIEJSKIEGO PODWÓRZA" w miejscowości Czeremcha. 24 i 25 lipca w ramach "wioski festiwalowej" odbędzie się:

- kiermasz rękodzieła ludowego
- wystawy
- filmy
- teatry
- slajdy
oraz będzie można skosztować przysmaki kuchni regionalnych

Festiwal ten to spotkanie folklorystyki polskiej, bułgarskiej, węgierskiej, słowackiej, czeskiej i innych równie ciekawych kultur :)

więcej info na : http://czeremszyna.pl/aktualnoci.html

aha :
z Warszawy jedzie specjalny pociąg na ów festiwal, wiecej info na stronie powyżej.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12137
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

Open'er

Post autor: s_wojtkowski » 20 lip (wt) 2010, 10:00:42

Obrazek

To ja nie jestem tak oryginalny. Bardziej, jak sią okazuje, mainstreamowy.

Byłem na Open'erze i jak zwykle podobało mi się, choć nie aż tak jak dwa lata czy rok temu.

W tym roku największe wrażenie zrobił na mnie Archive (bardzo różnorodne, ale przy tym transowe / falowe granie) i Kasabian (więcej zywiołu, choć nie ukrywam, ze miałem nadzieję, na jeszcze wiekszy wypierd).
Ostatnio zmieniony 22 lip (czw) 2010, 11:43:30 przez s_wojtkowski, łącznie zmieniany 1 raz.

maland
Zawsze coś napisze
Zawsze coś napisze
Posty: 775
Rejestracja: 02 lip (czw) 2009, 02:00:00

Post autor: maland » 22 lip (czw) 2010, 11:27:17

uuuuu widze ze ktos nielegalnie wniosl aparat - nieladnie ;)
Fajne zdjecie..
szkoda ze w tym roku nie zaliczylem Openera.
Choc duzo ludzi mowi, ze bylo gorzej niz przed laty co mnie pociesza :D

paolina123
Nowy(a)
Posty: 27
Rejestracja: 28 sie (pt) 2009, 02:00:00

Post autor: paolina123 » 23 lip (pt) 2010, 13:59:16

Troche mnie akurat Sławku dziwi wybór zarówno Archive i Kasabian. Archive to zdecydowanie jeden z najsłabszych występów, przez nieumiejętną pracę dźwiękowca. W pierwszych rzędach nie dało się stać, bas pierdział tak, że aż podskakiwało całe serce i niezdrowo pulsowało ciało. Nawet trawa się tam ruszała. No i brak 'Again', którego spodziewał się chyba każdy. Też dałam się na to nabrać.

Kasabian to kolejna porażka dźwiękowców, tego koncertu w ogóle nie było słychać. Nie wiem jak później, zrezygnowałam, ale od headlinera zdecydowanie wymagałam więcej.

Numer jeden - bez wątpienia Pavement dla których tam pojechałam i którzy znowu zachwycili, Malkmus udowodnił, że jest mistrzem. Świetne 2ManyDj's z chyba najczęściej uwiecznianym na filmach 'Love will tear us apart' w morzu konfetti, doskonała Grace Jones i wzruszająca Regina Spektor. Muzycznie - mój trzeci i niestety coraz gorszy Opener. Widać, że 80% ludzi przyjeżdża teraz dla znajomych a nie dla muzyki, przez to jakość zapraszanych gwiazd jest coraz bardziej przykra.

Tydzień później byłam na festiwal Dour w Belgii. To zupełnie inne przeżycie niż Opener, chociaż byłam tam na akredytacji i nie musiałam płacić za bilety to razem z przelotem do Charleroi koszt jest niższy niż śreednia wydawanych pieniędzy w Gdynii. No i 250 koncertów w ciągu 4 dni. Ogólnie festiwale tego typu są dużą konkurencją dla Openera - chociaż dużo zależy od line upu. Ci którzy jeżdża dla koncertów chyba już dawno zrozumieli, że Opener to lipa.

A za 2 tygodnie Off. Który polecam wszystkim i wszędzie, jestem tam praktycznie od początku i piękne jest to, w jakim kierunku rozwija się ten festiwal. No i The Flaming Lips, Lenny Valentino i Dinosau Jr.

maland
Zawsze coś napisze
Zawsze coś napisze
Posty: 775
Rejestracja: 02 lip (czw) 2009, 02:00:00

Post autor: maland » 26 lip (pn) 2010, 22:54:38

Byl ktos w Białymstoku na Pozytywnych Wibracjach? Mial byc 2 dniowy festiwal. Zastanawiam sie jak wypadl..

Ekiana
Zaczyna działać
Zaczyna działać
Posty: 268
Rejestracja: 03 sie (pn) 2009, 02:00:00

Post autor: Ekiana » 27 lip (wt) 2010, 10:48:34

A wybiera się ktoś na orange warsaw festival?

seize
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 9045
Rejestracja: 02 mar (ndz) 2003, 01:00:00

Post autor: seize » 27 lip (wt) 2010, 23:28:23

Hmm dziwne, pamiętam jak pisałem w tym temacie posta i o Archive i o Woodstocku i nie widzę tego posta ... no ale whatever - krótko mówiąc : jutro do pociągu i na Woodstock :)

Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12137
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

Jeszcze o Open'erze

Post autor: s_wojtkowski » 28 lip (śr) 2010, 09:59:02

paolina123 pisze:Troche mnie akurat Sławku dziwi wybór zarówno Archive i Kasabian.
Na tegorocznym Open'erze nie widziałem zbyt wielu koncertów, bo moja maksymalna percepcja teraz to 4-5 występów / wieczór (kiedyś było lepiej). Przy tym czwartek opuściłem w ogóle, a w niedzielę przyjechałem tylko na Archive. Bo generalnie mam tak, że słucham prawie wyłącznie tych wykonawców, których już znam, a których twórczość mi się podoba lub mnie intryguje. Dlatego np. w ogóle nie zbliżyłem się do sceny, kiedy była na niej Grace Jones.

Nagłośnienie Kasabian pozostawiało trochę do życzenia, ale bez przesady, można było znaleźć miejsce, gdzie było nieźle słychać. Natomiast nagłośnienie Archive bardzo mi się podobało - lubię wyeksponowany, transowy, walący w żołądek bas, nawet kosztem przykrycia innych warstw utworu i jego swoistej deformacji. Jasne, że w zawodach o nagłośnieniowe mistrzostwo świata ten koncert nie uzyskałby nominacji, ale dla mnie nie przesądza to o porażce. Ważniejszy jest swoisty nastrój koncertu, spójność muzyczna (uzyskana nawet na zasadzie "jedności w wielości"), no i "lubienie" poszczególnych kawałków. Miałem też to szczęście, że nie czekałem na "Again" 8).

Nie wiem już, który to mój Open'er - szósty czy siódmy, ale rzeczywiście nie byłem tym razem aż tak zadowolony. O jakości festiwalu z mojego punktu widzenia decydują przede wszystkim zaproszone kapele (i to w kontekście mojego subiektywnego rankingu), dlatego w przyszłym roku wszystko może łatwo się odwrócić.

barrakuz
Początkujący(a)
Początkujący(a)
Posty: 71
Rejestracja: 04 cze (czw) 2009, 02:00:00

Post autor: barrakuz » 30 lip (pt) 2010, 23:02:28

Open'er, jak dla mnie na plus. Ale moją destynacją było Massive Attack, Skunk anansie i rewelacyjni Kings of convenience.

ale...

czekam na Tauron Nowa Muzyka!

nitka
Zawsze coś napisze
Zawsze coś napisze
Posty: 729
Rejestracja: 18 paź (wt) 2005, 02:00:00

Post autor: nitka » 05 sie (czw) 2010, 22:37:15

juuuuuuuuuutroooooooooooooooooooo!!!
http://www.youtube.com/watch?v=wx49psOo ... r_embedded

OlaS
Nowy(a)
Posty: 26
Rejestracja: 11 lut (śr) 2009, 01:00:00

Post autor: OlaS » 06 sie (pt) 2010, 11:33:47

już dzisiaj:) Do zobaczenia gdzieś na plaży:D

nitka
Zawsze coś napisze
Zawsze coś napisze
Posty: 729
Rejestracja: 18 paź (wt) 2005, 02:00:00

Post autor: nitka » 06 sie (pt) 2010, 16:51:27

Już za kilka godzin!!!

nitka
Zawsze coś napisze
Zawsze coś napisze
Posty: 729
Rejestracja: 18 paź (wt) 2005, 02:00:00

Post autor: nitka » 09 sie (pn) 2010, 10:02:24

Już po...
Szkoda...
ToiToi się zemścił po tym jak odpadłam mu drzwi. Straciłam w jego czeluściach klapka. I ktoś mi ukradł moje brudne i wonne sandały!!! Jestem lżejsza również o kurtkę... Ale było mega!

http://www.youtube.com/watch?v=Ylu0ybj7DIg

makak
Nowy(a)
Posty: 46
Rejestracja: 22 lip (czw) 2010, 02:00:00

Post autor: makak » 09 sie (pn) 2010, 16:41:31

A na Ostródę ktoś jedzie ? ;>

ODPOWIEDZ