Czy są jeszcze miejsca na grafikę?

Wszystko co dotyczy rekrutacji

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski

ODPOWIEDZ
carolla
Nowy(a)
Posty: 1
Rejestracja: 08 lip (pn) 2013, 02:00:00

Czy są jeszcze miejsca na grafikę?

Post autor: carolla » 08 lip (pn) 2013, 19:33:37

Witam :) bardzo chciałabym się dostać na grafikę od października dziennie, wypełniłam kwestionariusz przez internet, jutro jadę złożyć dokumenty, ale nie wiem...
czy ktoś może powie, czy bardzo dużo chętnych jest na ten kierunek?
czy za późno się zabrałam za to?

zielonyszerszen
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 7154
Rejestracja: 10 cze (pt) 2005, 02:00:00

Re: Czy są jeszcze miejsca na grafikę?

Post autor: zielonyszerszen » 09 lip (wt) 2013, 08:39:00

carolla pisze:Witam :) bardzo chciałabym się dostać na grafikę od października dziennie, wypełniłam kwestionariusz przez internet, jutro jadę złożyć dokumenty, ale nie wiem...
czy ktoś może powie, czy bardzo dużo chętnych jest na ten kierunek?
czy za późno się zabrałam za to?
zapraszamy są jeszcze wolne miejsca :)

Matka_Teresa
Czasami coś napisze
Czasami coś napisze
Posty: 160
Rejestracja: 04 wrz (ndz) 2011, 02:00:00

Post autor: Matka_Teresa » 09 lip (wt) 2013, 12:24:39

Skorzystam zatem z okazji i nieco odbiegnę od tematu. Ale tylko nieco :) Idąc do tej szkoły 2 lata temu dostałem jedną dobrą radę: "Jeżeli masz możliwość to zapisuj się do Szulca". Przekazuję zatem tę dobrą radę dalej :)

Terka59
Nowy(a)
Posty: 41
Rejestracja: 09 sty (pn) 2012, 01:00:00

Post autor: Terka59 » 12 lip (pt) 2013, 16:01:43

Podpisuję się pod radą Matki_Teresy: "Jeśli Ci się uda zapisuj się na zajęcia do Cezarego Szulca" :D

Kejti
Nowy(a)
Posty: 37
Rejestracja: 19 lip (pt) 2013, 02:00:00

Post autor: Kejti » 19 lip (pt) 2013, 02:15:34

Witam, ja wybieram się na kierunek Grafika od października, w sobotę pewnie spotkamy się w sekretariacie gdy będę składać papiery. Jednak chciałabym już teraz wiedzieć czy nadal jest możliwe uczęszczanie np na zajęcia z fotografii lub równoległa nauka dwóch specjalności? Przeglądając wpisy na forum z poprzednich lat widziałam posty mówiące, ze jest taka możliwość. Czy coś się zmieniło?:)

I jeśli wszystko dobrze pójdzie to do zobaczenia w październiku na korytarzu:)

Pozdrawiam

zielonyszerszen
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 7154
Rejestracja: 10 cze (pt) 2005, 02:00:00

Post autor: zielonyszerszen » 19 lip (pt) 2013, 14:27:20

Kejti pisze:Witam, ja wybieram się na kierunek Grafika od października, w sobotę pewnie spotkamy się w sekretariacie gdy będę składać papiery. Jednak chciałabym już teraz wiedzieć czy nadal jest możliwe uczęszczanie np na zajęcia z fotografii lub równoległa nauka dwóch specjalności? Przeglądając wpisy na forum z poprzednich lat widziałam posty mówiące, ze jest taka możliwość. Czy coś się zmieniło?:)

I jeśli wszystko dobrze pójdzie to do zobaczenia w październiku na korytarzu:)

Pozdrawiam
nadal można uczęszczać na zajęcia z innej specjalizacji na zasadzie przedmiotów dodatkowych :)
a co do specjalizacji:
na początku nauki wybieramy jedną konkretną specjalizację i realizujemy ją przez 2 lata nauki.

Ciastek
Nowy(a)
Posty: 38
Rejestracja: 23 lip (wt) 2013, 02:00:00

Post autor: Ciastek » 23 lip (wt) 2013, 20:42:57

hej hej! podepnę się pod temat bo w sumie podobny. Gdzieś wyczytałem, że studia zaoczne na grafice można zacząć we wrześniu, jest to prawda? Do kiedy są zapisy na ten kierunek w takim trybie? Od kiedy zaczyna się rok? Przez ile lat uczęszcza się na uczelnie by zdobyć jakiś "tytuł"? Czy warto iść na zaoczne na ten kierunek? Czy jest możliwość wybrania poziomu poszczególnych przedmiotów (np. Photoshop mam bardzo dobrze opanowany i podstawy to byłaby strata czasu)?

Z góry dziękuje za odpowiedź!

Kejti
Nowy(a)
Posty: 37
Rejestracja: 19 lip (pt) 2013, 02:00:00

Post autor: Kejti » 24 lip (śr) 2013, 01:14:08

Ja już jestem po złożeniu papierów i bez żadnego stresu mogę nadal maksymalnie korzystać z wakacji:) Ciekawa jestem czy jest tu ktoś oprócz mnie kto zaczyna grafikę dzienną w październiku?

Matka_Teresa
Czasami coś napisze
Czasami coś napisze
Posty: 160
Rejestracja: 04 wrz (ndz) 2011, 02:00:00

Post autor: Matka_Teresa » 24 lip (śr) 2013, 13:57:19

Ciastek pisze:hej hej! podepnę się pod temat bo w sumie podobny. Gdzieś wyczytałem, że studia zaoczne na grafice można zacząć we wrześniu, jest to prawda? Do kiedy są zapisy na ten kierunek w takim trybie? Od kiedy zaczyna się rok? Przez ile lat uczęszcza się na uczelnie by zdobyć jakiś "tytuł"? Czy warto iść na zaoczne na ten kierunek? Czy jest możliwość wybrania poziomu poszczególnych przedmiotów (np. Photoshop mam bardzo dobrze opanowany i podstawy to byłaby strata czasu)?

Z góry dziękuje za odpowiedź!
Po pierwsze to nie są studia tylko studium, zdobywasz tytuł technika (po 2 latach). Ale jest możliwość po tych 2 latach zostać jeszcze kolejne 3 semestry i zrobić licencjata. Ale o szczegóły dowiedz się w sekretariacie. Dalej: możesz zacząć we wrześniu lub październiku. "Normalne" zajęcia zaczynają się w październiku. Ale musisz też zrobić tzw. warsztaty. W trybie wrześniowym robisz je właśnie we wrześniu, w trybie październikowym w czerwcu lub lipcu (nie pamiętam). Osobiście polecam tryb wrześniowy.
Czy warto iść na zaoczne? Cóż mogę ci powiedzieć... Ja byłem i uważam, że warto. Poziom jest wysoki więc nauczyć się można.
W niektórych przedmiotach (jak właśnie np. Photoshop) jest wersja początkująca i zaawansowana. A jeżeli naprawdę chcesz się czegoś nauczyć to zapisuj się na graficzne przedmioty do Cezarego Szulca. Dostaniesz taki łomot, że się popłaczesz, ale za to się sporo nauczysz :)

Jeszcze jakieś pytania? :)

Matka_Teresa
Czasami coś napisze
Czasami coś napisze
Posty: 160
Rejestracja: 04 wrz (ndz) 2011, 02:00:00

Post autor: Matka_Teresa » 24 lip (śr) 2013, 14:08:39

A właśnie, jeszcze coś: jeżeli chcesz się sporo nauczyć, ale nie płakać po nocach to zapisuj się do Buśkiewicza. Ale mimo wszystko polecam Cezarego - będzie zabawniej :)

Ciastek
Nowy(a)
Posty: 38
Rejestracja: 23 lip (wt) 2013, 02:00:00

Post autor: Ciastek » 24 lip (śr) 2013, 14:33:41

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź.

Kiedy wybiera się przedmioty i ich rozkład?

Matka_Teresa
Czasami coś napisze
Czasami coś napisze
Posty: 160
Rejestracja: 04 wrz (ndz) 2011, 02:00:00

Post autor: Matka_Teresa » 24 lip (śr) 2013, 15:12:19

Ciastek pisze:Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź.

Kiedy wybiera się przedmioty i ich rozkład?
Nie pamiętam dokładnie, ale pewnie jakoś tak na parę tygodni przed planowanymi zajęciami dostajesz rozpiskę przedmiotów do wyboru wraz z godzinami w jakich się odbywają. Wybierasz co ci pasuje. Potem jest wyznaczany jakiś dzień na zapisy i przez internet się na wybrane przedmioty zapisujesz. Ale uważaj, u najbardziej obleganych wykładowców (np. Szulc, Buśkiewicz) limity miejsc kończą się w kilka minut :) Dlatego warto przygotować na tę okazję jakiś plan awaryjny. I tak to wygląda z zajęciami sobotnimi. Zajęcia niedzielne masz odgórnie narzucane, każdy ma takie same.
I tak co semestr sobie wybierasz (cykl zajęć z każdego przedmiotu trwa właśnie semestr).

Nie odpowiedziałem ci tylko na pytanie do kiedy się można/trzeba zapisać. Tego nie wiem, zadzwoń do sekretariatu.

ODPOWIEDZ