jezyk reklamy plz wejdz zobacz

O wszystkim co nie pasuje do pozostałych for np.: Hobby, Muzyka, Kino, Film, TV, Sport, Gry i zabawy, Internet, Książki

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski, sinar

ODPOWIEDZ
grzeees12
Nowy(a)
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut (wt) 2005, 01:00:00

jezyk reklamy plz wejdz zobacz

Post autor: grzeees12 » 15 lut (wt) 2005, 15:57:43

CZY MOGL BY MI KTOS POMOC tzn udzielic informacji an temat jezyka reklamy...potrzebna pomoc na polski :D...jezyk rekamy jako narzedzie manipulacji...omowienei zagadnienie na podstawie tekstow reklam...czy ktos by mi pomogl z tym..jesli byla by to pomoc wieksza..hym hym to jestem w stanie zainwestowac w to:)

mieze
Bywalec
Bywalec
Posty: 449
Rejestracja: 07 wrz (wt) 2004, 02:00:00

Post autor: mieze » 15 lut (wt) 2005, 16:03:10


andy
Ekspert
Ekspert
Posty: 1223
Rejestracja: 03 lip (sob) 2004, 02:00:00

Post autor: andy » 15 lut (wt) 2005, 16:10:28

Prawdopodobnie najlepszą książką po polsku o języku reklamy jest "Język na sprzedaż" Jerzego Bralczyka.

Poza tym polecam GORĄCO! (to wzorcowe, rewelelacyjne przykłady analiz reklam, z użyciem kilku tzw. metodologii)


Dorfles G., 1973: Reklama: retoryka a semantyka. Przeł. T. Jekiel, J. Wojnar, [w:] Człowiek zwielokrotniony. Warszawa.
Eco U., 1972: Kilka weryfikacji: komunikat reklamowy. Tłum. A. Weinsberg. [w:] Pejzaż semiotyczny. Warszawa.

Kracauer S., 1958: Hitlerowski film wojenny w służbie propagandy. Dodatek, [w:] Od Caligariego do Hitlera. Tłum. W. Wertenstein, E. Skrzywanowa. Warszawa.
Spitzer L., 1980: Amerykańska reklama jako sztuka popularna. Przeł. K. Biskupski, [w:J] Język i społeczeństwo, red. M. Głowiński. Warszawa.
Pryluck C.. 1988: Źródła znaczenia w filmie i telewizji. Przeł. J. Mach. Warszawa.


Jest tego sporo; warto najpierw zająć się trochę semiotyką, teoriami komunikacji itd.

Milej lektury, a potem koniecznie daj znać jak idzie :-D

ODPOWIEDZ