Zapytania

Wszystko co dotyczy rekrutacji

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski

ODPOWIEDZ
xuxu
Nowy(a)
Posty: 2
Rejestracja: 03 wrz (pt) 2004, 02:00:00

Zapytania

Post autor: xuxu » 03 wrz (pt) 2004, 23:56:34

Jestem w ostatniej 3 liceum i czeka mnie nowa matura...

Przeglądałem uczelni gdzie jest cos z grafiką komputerową i reklamą na dobrym poziomie i trafiłem na Was.

Mam kilka pytań i byłoby mi miło gdybym otrzymał jakieś info ;]
1) Jest u was Studium na które nie trzeba mieć zdanej matury, tylko skończone liceum ?
2) Czy macie Studia tez o grafice i czy zwracacie szczególną uwagę na jakieś przedmioty. Czy wystarczy zdana matura ?
3) Studium też są dzienne ?
4) Jestem z innego miasta, jest jakiś akademik ? czy na własną rękę.
5) Czy wybierając studia nie ma żadnych „bzdurnych” przedmiotów na które trzeba się wykuwać na pamięć ? Chce po prostu zając się grafika komputerową i reklamą bez dodatkowych ciężarnych przedmiotów jak w liceum ;] I czy wiele zyskam wybierając studia zamiast studium.
6) Od 99r. zajmuje się grafiką komputerową (photoshop, corel, flash) i projektowaniem stron, chciałbym to połączyć z grafiką użytkową i reklamą, czy po tych 2,3 latach spędzonych u Was nie będzie większych problemów ze znalezieniem pracy ;]

Sorr z gory za ten nawal pytan ;]...mialo byc kilka ;p

Mysha
Ekspert
Ekspert
Posty: 1082
Rejestracja: 28 sie (sob) 2004, 02:00:00

Post autor: Mysha » 04 wrz (sob) 2004, 00:01:23

grafika tutaj to nie sama zabawa z kompem z tego co wiem ale j dopiero tu zaczne od pazdziernika pomykc :P poczekaj na komenta od kogos madrzejshego w tej kwestii

mefju
Zadomowił(a) się
Zadomowił(a) się
Posty: 596
Rejestracja: 30 wrz (wt) 2003, 02:00:00

Post autor: mefju » 04 wrz (sob) 2004, 00:12:40

Studium policealne nie wymaga zdanej matury, przedmiotów niepotrzebnych kuć się nie musisz, tutaj uczysz się tylko tego co jest naprawdę potrzebne i tego co Cię interesuje. Pracę w zawodzie po WSR znajdziesz na 100%, chyba, że liczysz na pokazanie gdzieś papierka ukończenia szkoły i myślisz, że to wystarczy. Musisz dać coś z siebie, a nie tylko pytać co szkoła da Ci ;)
Możliwe, że w związku z nową maturą coś się zmieniło. Poczekaj na odpowiedź od sinara albo aw, oni zawsze wiedzą o co chodzi :)
Albo zadzwoń do szkoły bądź zjaw się osobiście - nie pożałujesz! 8)

aw
akademiareklamy.edu.pl
akademiareklamy.edu.pl
Posty: 1397
Rejestracja: 27 lut (czw) 2003, 01:00:00

Odpowiedz jak sie wydaje oficjalna :)

Post autor: aw » 04 wrz (sob) 2004, 02:52:39

ad1/
WSR z założenia jest szkołą ZAWODOWĄ w specyficznym naszym tego słowa rozumieniu (nie zawodówka) - to znaczy tyle dokładnie, że przygotowujemy do praktycznego wykonywania zawodu i uprawnienia jakie posiadamy dotycza szkoły Policeealnej i Placówki doskonalenia zawodowego (różne formaty kursów specjalistycznych).
A zatem: nie potrzebujesz matury - minimum musisz mieć świadectwo ukończenia szkoły średniej.
ad2/
Grafika to jedna ze specjalizacji, którą u nas mozesz wybrac - zresztą jedna z najlepszych. Przedmioty, które są przydatne to rysynek, malarstwo, historia sztuki, informatyka (w szerokim rozumieniu tego słowa) itp. Nie oznacza to, że jesli ich nie realizowałeś nie mozesz sie jej uczyc. Zwyczajnie to czego nie wiesz bedziesz musial zgłebic u nas.
ad3/
jeden z systemów to dzienny zajrzyj do podkreslonego na czerwono działu rekrutacja na gornej belce witryny
ad4/
jest system pomocy w organizacji zakwaterowania - szczegóły na spotkaniach konsultacyjnych w szkole
ad/5
żadnych idiotyzmów nie uczymy i to nasz program wyróżnia od nieudolnych nasladowców
jeśli wybierzesz studia to zyskasz papierek - co nie jest pewnie bez znaczenia - stracisz jednak mozliwosc zajec z praktykami z branzy, bo żaden z nich nie ma tytułu ani doktora ani tym bardziej profesora + mozesz zapomniec wówczas o nie uczeniu sie bzdurnych przedmiotów - bo to juz domena MEN żeby Ci je w programie zapewnic
ad6/
to nie podlega żadnej dyskusji - jesli bedziesz dobry dajemy gwarancje, ze bez trudu znajdziesz prace

trafne pytania to żaden problem - dzieki i powodzenia na maturze

xuxu
Nowy(a)
Posty: 2
Rejestracja: 03 wrz (pt) 2004, 02:00:00

wielkie tnx

Post autor: xuxu » 04 wrz (sob) 2004, 10:12:51

szybko i na wszystko ;]
Czyli moznaby isc pierw na studium a pozniej ewentualnie zajsc na studia i zdobyc ten papierek jakby byla taka potrzeba ;]

zyrafa
Ekspert
Ekspert
Posty: 1207
Rejestracja: 30 wrz (wt) 2003, 02:00:00

Post autor: zyrafa » 04 wrz (sob) 2004, 11:50:03

xuxu - ja właśnie tak robie. Obecne Studium WSR (zdobywam wiedze i praktyke), a po nim najprawdopodobniej jakies ciekawe studia dla papierka raczej.... a moze nie tylko ;)

jaqb
Nowy(a)
Posty: 41
Rejestracja: 20 sie (pt) 2004, 02:00:00

Post autor: jaqb » 04 wrz (sob) 2004, 12:24:41

ja teraz jestem na innych studiach, ale poniewaz po nich moze byc ciezko z zawodem to sobie od tego roku bede tu chodzil.

zyrafa
Ekspert
Ekspert
Posty: 1207
Rejestracja: 30 wrz (wt) 2003, 02:00:00

Post autor: zyrafa » 04 wrz (sob) 2004, 12:39:46

i prawidlowo jaqb :]

ODPOWIEDZ