Co czeba zrobić ,aby dostać się do waszej szkoły???

Wszystko co dotyczy rekrutacji

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski

ODPOWIEDZ
Martin
Nowy(a)
Posty: 1
Rejestracja: 13 paź (śr) 2004, 02:00:00

Co czeba zrobić ,aby dostać się do waszej szkoły???

Post autor: Martin » 13 paź (śr) 2004, 14:05:08

Wiem ze dużo jest tu mówione na temat dostania sie do szkoly reklamy ale chcialbym teraz to uscisnic bo nie wszystko zrozumialem. Mam zamiar zlozyc papierki , jestem w klasie maturalnej ale wiem ze nietrzeba zdac matury zeby sie dostac tylko co trzeba???Czy jak zloze papiery w pierwszy dzien kiedy mozna bedzie to dostane sie napewno czy jeszcze cos bedzie warunkiem (oprocz oplaty oczywiscie)??? Czy wyniki w nauce tez beda decydowaly???jakies kursy itp??? prosze o odpowiedz aha i jaka jest mozliwosc potem na licencjata i magistra jak to wyglada...sorki ze tak znowu to samo pisze chcialbym dokladnie i zwiezle dowiedziec sie oco chodzi z gory wielkie dzieki!!! kto odpowie dokladnie ma u mnie browara;) pozdrawiam;)

zyrafa
Ekspert
Ekspert
Posty: 1207
Rejestracja: 30 wrz (wt) 2003, 02:00:00

Post autor: zyrafa » 13 paź (śr) 2004, 21:32:38

czesc
zadnych kursow nie trzeba robic i oceny nie maja znaczenia ... skladasz papiery i placisz wpisowe .

po tej szkole nie bedziesz mial licencjata ani magistra, bo to nie studia , a studium/ szkoła policealna 2-letnia

bugs
Zadomowił(a) się
Zadomowił(a) się
Posty: 553
Rejestracja: 15 wrz (śr) 2004, 02:00:00

Post autor: bugs » 19 paź (wt) 2004, 14:06:37

no i rzecz jasna musisz mieć maturkę, bo to przecież studium pomaturalne.
:lol:

Nicole_a
Zawsze coś napisze
Zawsze coś napisze
Posty: 907
Rejestracja: 07 sie (sob) 2004, 02:00:00

Post autor: Nicole_a » 19 paź (wt) 2004, 17:57:54

bugs pisze:no i rzecz jasna musisz mieć maturkę, bo to przecież studium pomaturalne.
:lol:
Bugs nie mieszaj człowiekowi w głowie :wink: Maturki nie trzeba mieć, choć powinna być obowiązkowa :twisted:

WeedTime
Nowy(a)
Posty: 8
Rejestracja: 05 gru (ndz) 2004, 01:00:00

Post autor: WeedTime » 05 gru (ndz) 2004, 20:56:50

Witam,

tez chcialem pojsc do tej szkoly, ale myslalem ze bede mial po niej jakis papier i ze po tych 3 latach jest jakas mozliwosc kontynuacji nauki do magistra. Nie uwazacie ze 400zl miesiecznie za STUDIUM pomaturalne to troche za duzo ?!

p.s. jaki tytul otrzymuje po tej szkole ?

Pozdrawiam
wT

Nicole_a
Zawsze coś napisze
Zawsze coś napisze
Posty: 907
Rejestracja: 07 sie (sob) 2004, 02:00:00

Post autor: Nicole_a » 05 gru (ndz) 2004, 21:06:13

WeedTime pisze:Nie uwazacie ze 400zl miesiecznie za STUDIUM pomaturalne to troche za duzo ?! wT
to my płacimy 400 zł. miesięcznie? Czy tylko ja mam upust czy nikt tyle nie płaci? :twisted: Przeczytaj uwazniej opłaty :wink: A jeśli szkoła jest taka fajna jak ta i jednocześnie uczy to kasy nie skoda bo to inwestycja, któa później procentuje :wink:

sinar
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 7525
Rejestracja: 14 cze (sob) 2003, 02:00:00

Post autor: sinar » 05 gru (ndz) 2004, 22:08:14

O papier najlatwiej w drukarni albo na stadionie. Oszczednosc czasu (5-6 lat) i pieniedzy (pewnie jakies 90 %). Jak donosza gazety i tv z takimi papierami mozna osiagac sukces zawodowy np. jak lekarz ginekolog czy psychiatra.

Nas naprawde nie trzeba uswiadamiac ze to studium i ile placimy i czy warto. Poza tym nie wiem skad Ci te 400 zl wyszlo. Na zaocznych przy zalozeniu ze placi sie za dluzszy okres lub ma sie stypendium to moze byc nawet polowa tej sumy albo mniej (te ostatnie fakt wyjatkowe wypadki geniuszy-kujonow). Na dziennych jest wiecej ale napewno nie tyle.

Po co czekac 3 lata jak mozna zaoszczedzic rok i tez dostac dobry papier. A przeciez sam przyznasz przez ten dodatkowy rok tez placisz pieniadze na studiach licencjacji. O ile to podwyzsza kalkulacje? Do tego znam naprawde niewiele osob wsrod znajomych czy rodziny ktorzy konczyli takie sztukowane studia w ciagu nawet nie 5 lat ale 5,5 roku. Wiekszosci zajmowalo to 6 lat. Zwykle plus pol roku na pisanie pracy magisterskiej. A daj jeszcze panie Boze znalezc takie interesujace i kompatybilne uzupelniajace studia magisterkie. Do tego zwykle trzeba uzupelniac roznice programowa albo czekac na rozpoczecie z konkretnymi grupami.

Czyli bezmala 2 lata. Mysle ze warto albo od razu zdecydowac sie na jednolite studia magisterskie na jednej uczelni albo... wczesniej wygospodarowac wlasnie ten wolny (zaoszczedzony) czas na nauke u nas. WSR proponuje ciekawy mix reklamy, mediow, grafiki. Tak naprawde liczy sie to co sie przez ten czas nauczysz a nie ile czasu na to poswiecisz. Sprawdz porownaj przedmioty z innymi szkolami.

Zawsze jest droga na skroty. Ostatnio widzialem np. szkole ktora proponowala studia podyplomowe w 2 miesiace. To tez jest oferta do jakiegos segmentu rynku i konkretnej grupy docelowej. Na pewno jest takich szkol wiecej. Kazdy moze znalezc swoje miejsce w zyciu i na rynku.

WeedTime
Nowy(a)
Posty: 8
Rejestracja: 05 gru (ndz) 2004, 01:00:00

Post autor: WeedTime » 06 gru (pn) 2004, 02:23:54

@sinar

Ja Was wcale nie chce uswiadamiac tylko sam chce sie czegos dowiedziec bo wlasnie stoje przed wyborem szkoly i prawde mowiac to jestem w dolku. Interesuje sie grafika(szeroko pojeta) i troche fotografia. Mieszkam w Warszawie i jestem zalamany brakiem artystycznych szkol.

Jednyne opcje jakie widze to Architektura na Politechnice gdzie oprocz rysunku jest matematyka, fizyka i inne b. skomplikowane obliczenia i to juz nieco odbiega od moich zainteresowan..... jest to za bardzo techniczna uczelnia.

Druga opcja to ASP gdzie na grafike jest tak trudny egzamin i maja bardzo wysokie wymagania plastyczne np. obrazy ze mam raczej znikome szanse na dostanie sie za pierwszym razem.

Trzecia opcja to Wyzsza Szkola Ekologii i Zarzadzania, jest tam Architektura wnetrz, egz. jest dosc prosty ale to tez nie jest do konca to i 750zl /miesiac.

Wiecej szkol art w Warszawie nie znam i mam zalamke bo nie wiem co ze soba zrobic.

Wiem, ze papier to tylko formalnosc. Chodzilo mi o to, ze z tym sie wiaza konsekwencje zdobycia pozniej roboty. Napisales, ze twoi znajomi konczyli studia 5-6 lat, tylko, teraz maja tytul np. magister sztuki i raczej nie ma wtedy problemu z praca w jakims studiu projektowym.
Wiem, ze liczy sie to czego sie naucze, czas nie ma znaczenia, liczy sie jakosc.

P.S. Wiem, ze w tej szkole chociaz nazywa sie WSR to jest kladziony duzy nacisk na zdolnosci artystyczne, widzialem Wasze prace i bardzo mi sie to podoba dlatego mnie to zainteresowalo, tylko myslalem ze to sa normalne studia. Mam wiele watpliwosci dlatego prosze o pomoc i jakies rady. Mix, ktory podales jest bardzo ciekawy, tylko jaki tytul po ukonczeniu tej szkoly sie dostaje? Rozumiem ze po 3 latach mozna miec licencjata tak ?

Pozdrawiam
wT

Nicole_a
Zawsze coś napisze
Zawsze coś napisze
Posty: 907
Rejestracja: 07 sie (sob) 2004, 02:00:00

Post autor: Nicole_a » 06 gru (pn) 2004, 06:47:59

WeedTime pisze:Interesuje sie grafika(szeroko pojeta) i troche fotografia.
Masz podobne zainteresowania jak ja :wink: Dlatego ja wybrałam kierunek Studio Grafiki ( ponieważ to mnei abrdziej interesuje :wink: ) ale wybrałam dodatkowe warsztaty z fotografii :D Mógłbyś zrobić tak jak ja, lub po prostu uczyć się 2 kierunków na raz, lub tez wybrać samą grafikę. Masz tutaj wybór, zadko która inna szkoła proponuje ci takie połączenie kierunków 8)

sinar
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 7525
Rejestracja: 14 cze (sob) 2003, 02:00:00

Post autor: sinar » 06 gru (pn) 2004, 10:30:01

To studium nie studia wiec po 3 latach nie ma licencjata. Po 2 latach jest technik. O innych tytulach dyplomach i zasadach ich przyznawania pisal tu gdzies w dziale Rekrutacja aw. Jesli jestes zaintersowany szkola proponuje spokojnie przejrzec posty w calym tym dziale. Poczytac tez cos w dziale o szkole i po prostu przeanalizowac plusy i minusy. Taki rachunek sumienia ;) Zreszta to samo tyczy sie innych szkol. Mysle ze taka kalkulacja powinna Ci pomoc w wyborze

yarlan
Zawsze coś napisze
Zawsze coś napisze
Posty: 949
Rejestracja: 15 wrz (śr) 2004, 02:00:00

Post autor: yarlan » 06 gru (pn) 2004, 10:44:39

Zawsze po WSR mozesz poojsc na jakas wyzsza uczelnie i tam wymeczyc sobie licencjata czy magistra. Jezeli warunkiem dostania sie do takiej uczelni bedzie teczka z pracami, to tu masz szanse w miare pozadna teczke sobie skompletowac (o ile sie do tego przylozysz).

WeedTime
Nowy(a)
Posty: 8
Rejestracja: 05 gru (ndz) 2004, 01:00:00

Post autor: WeedTime » 07 gru (wt) 2004, 20:19:48

Dzieki za odpowiedzi, rozwialiscie czesciowo moje watpliwosci. Mam jeszcze tylko niepewnosc w dwoch kwestiach, byc moze to jest oczywiste ale ja sie poprostu nie orientuje.

1. Czy szkola ma dobra renome w swiecie grafiki, fotografi, itp. Chodzi mi o to czy jest znana i brana pod uwage przez potencjalnych przyszlych pracodawcow(agencje reklamowe, studia graficzne itp.) Pytam o to poniewaz nie uzyskuje po niej 'swistka', ktory moze byc wyznacznikiem moich umiejetnosci dla kogos.

2. Chcialbym sie jeszcze od Was dowiedziec o ruznice w trybie nauczania dziennym i zaocznym, mianowicie czy material i zajecia w trybie zaocznym sa bardzo okrojone czy przerabia sie dokladnie taki sam material, jest taka sama ilosc cwiczen itd. Ewentualnie ktora z tych dwoch opcji byscie polecali.

Pozdrawiam i sorry ze mecze pytaniami

sinar
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 7525
Rejestracja: 14 cze (sob) 2003, 02:00:00

Post autor: sinar » 07 gru (wt) 2004, 20:35:23

1. To raczej trzeba zapytac tych przyszlych pracodawcow. Jedno dobre slowo z ich strony jest wiecej warte niz setki od nas tym bardziej tu na forum gdzie wszyscy sa anonimowi i w sumie mozna pisac co sie chce. Nawet poematy na temat WSR spiewac ;)

2. Wybierz ta opcje ktora odpowiada Ci bardziej czasowo. Program jest taki sam czy prawie taki sam. Ale oczywiscie ograniczenia czasowe pozostaja wiec wszystko w postaci bardziej skondensowanej instant ;) Tak mi sie wydaje. Cholewcia niech sie jakis wykladowca wypowie widzialem ze tu 2 takich krazy w okolicy :)

Magdusia
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 4838
Rejestracja: 24 lut (czw) 2005, 01:00:00

Post autor: Magdusia » 24 lut (czw) 2005, 22:37:53

nie no prosze Was, mature to chyba lepiej zdać :>

willy
Czasami coś napisze
Czasami coś napisze
Posty: 121
Rejestracja: 01 kwie (pt) 2005, 02:00:00

Post autor: willy » 01 kwie (pt) 2005, 05:43:46

też się do Was wybieram... po 3 latach życiowej pomyłki w postaci finansów i bankowości ;P

ODPOWIEDZ