Pytania (miejmy nadzieję) przyszłego słuchacza/ucznia

Wszystko co dotyczy rekrutacji

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski

ODPOWIEDZ
Marmad
Nowy(a)
Posty: 19
Rejestracja: 23 lip (pn) 2007, 02:00:00

Pytania (miejmy nadzieję) przyszłego słuchacza/ucznia

Post autor: Marmad » 23 lip (pn) 2007, 16:14:00

Witam
Jestem dosyć poważnie zainteresowany WSR(politechnika dosyc skutecznie mnie do siebie zniechęciła), ale jako, że niezdołałem zapytać o niektóre sprawy na dniach otwartych i niemam możliwości zapytac na miejscu w szkole zwracam się do wtajemniczonych o wyjasnienie pare spraw.

Czy wpisowe i opłata rekrutacyjna to dwie różne sprawy? W informatorze jest tylko informacja o opłacie rekrutacyjnej (300zł), zaś o wpisowym nic nie znalazłem ( o którym była mowa np. na dniach otwartych - 400zł)

Kolejna sprawa to specjalizacje i zgłoszenia do szkoły - jeśli wybiorę specjalizację na którą niebędzie juz dla mnie niejsca, to jest możliwośc wybrania innej? Czy poprostu w momencie, w którym przychodzę do szkoły złożyć papiery jestem informowany jak jest z miejscami w szkole.

Najbardziej interesuje mnie Grafika (zaocznie) - czy są jeszcze szanse się dostać? Jesli nie - to poprostu wybiore inną specjalizacje, bo i tak najbardziej interesują mnie przedmioty obieralne.

Z góry dzięki za jakąkolwiek odpowiedź.
Pozdrawiam

Paziu
Ekspert
Ekspert
Posty: 1246
Rejestracja: 03 paź (wt) 2006, 02:00:00

Post autor: Paziu » 23 lip (pn) 2007, 16:37:48

ależ czym politechnika mogła Cię do siebie zrazić :P

wpisowe i opłata rekrutacyjna są jednym i tym samym - w roku obecnym wynosi ona 300żł.

myślę, że póki co nie będzie problemu z zapisaniem się na wybraną specjalizację, zachęcamy oczywiście jednak do jak najszybszego zapisywania się do szkoły (ze szczególnym uwzględnieniem najpopularniejszego kierunku SG). Ułatwia to naszej administracji pracę, a i Wam owocuje dłuższymi wakacjami bez zamartwiania się tym, co ze szkołą i miejscami.
Oczywiście w ekstremalnym przypadku, kiedy np na specjalizację SG nei bedzie już wolnych miejsc - można na miejscu zadecydować o zapisaniu się na inną.

BTW. Tak naprawdę nie musisz się pojawiać w szkolę w celu dopełnienia rekrutacji. wystarczy że prześlesz wszystkie wymagane dokumenty (włącznie z potwierdzeniem zapłaty wpisowego) na adres szkoły (listem poleconym najlepiej - najbezpieczniej)

Marmad
Nowy(a)
Posty: 19
Rejestracja: 23 lip (pn) 2007, 02:00:00

Post autor: Marmad » 23 lip (pn) 2007, 16:49:39

Dzięki za szybką odpowiedź.

Może nie chodzi do końca o to, że mnie zraziła... poprostu Politechnika to chyba nie dla mnie (studiowałem Zarządzanie i Inżynierię Produkcji - właściwie teoretycznie dalej studiuję, ale postanowiłem juz ze sobie daruje). Za ciężko dla mnie, żeby studiowac tam coś do czego niejestem przekonany.

Ps. To nie ty byłes na dniach otwartyczh w czerwcu jako słuchacz WSR?

Paziu
Ekspert
Ekspert
Posty: 1246
Rejestracja: 03 paź (wt) 2006, 02:00:00

Post autor: Paziu » 23 lip (pn) 2007, 17:05:52

re: ps - owszem, ja :P

agik
Nowy(a)
Posty: 2
Rejestracja: 26 lip (czw) 2007, 02:00:00

Post autor: agik » 26 lip (czw) 2007, 10:02:14

Ja mam pytanie. :D Jeżeli wpłace wpisowe to to jest równoczesne z tym ze muszę już do tej szkoły iść. czy poprostu zajmuję sobie miejsce tym wpisowym, ale moge zrezygnowac? jak to jest?

Kali
WSR Guru
WSR Guru
Posty: 3179
Rejestracja: 31 sie (śr) 2005, 02:00:00

Post autor: Kali » 26 lip (czw) 2007, 11:12:24

Przecież możesz zrezygnować w każdej chwili, paktu z diabłem nie podpisujesz. :roll:

Happy
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 11594
Rejestracja: 11 mar (pt) 2005, 01:00:00

Post autor: Happy » 26 lip (czw) 2007, 12:47:11

Wpisowe/ opłata rejestracyjna jest jednorazową, bezzwrotną kwotą pobieraną przez WSR za proces rekrutacji. Gwarantuje ona miejsce w szkole, ale nie nakazuje, że do szkoły trzeba koniecznie przyjść. Zawsze jednak lepiej (w razie jakiś nieprzewidzianych okoliczności) złożyć podanie o zawieszenie nauki w szkole niż zupełnie z nauki w szkole zrezygnować. :idea: Także w praktyce wpisowe gwarantuje Ci miejsce w szkole, ale nie zmusza Cię do podjęcia nauki. Co innego jak już podpiszesz umowę. Wtedy trzeba złożyć koniecznie pisemną rezygnację z nauki gdyż w przeciwnym razie czekają do zapłacenia odsetki. :idea:

ant
Nowy(a)
Posty: 18
Rejestracja: 23 maja (śr) 2007, 02:00:00

Post autor: ant » 28 lip (sob) 2007, 00:51:01

:?: Czyli wpłacając wpisowe i zapisując się do szkoły przez internet nie trzeba koniecznie dostarczyc od razu wszystkich dokumentów, jeśli nie jest się jeszcze do końca zdecydowanym, a mimo wszystko miejsce mamy zarezerwowane. tak?
I czy jest jakiś konkretny termin do którego koniecznie trzeba złożyc wszystkie papiery przed rozpoczęciem semestru?

agik
Nowy(a)
Posty: 2
Rejestracja: 26 lip (czw) 2007, 02:00:00

Post autor: agik » 29 lip (ndz) 2007, 10:22:11

A można jakoś sie dowiedzieć czy wogóle są jeszcze miejsca bo nie iwem czy sie opłaca jeszcze zapisywac. dodam ze na grafike.

merlin
Nowy(a)
Posty: 14
Rejestracja: 29 lip (ndz) 2007, 02:00:00

Post autor: merlin » 29 lip (ndz) 2007, 15:17:58

Witam

Mam pytanie, czy osoba ktora nie miala do tej pory duzo do czynienia z reklama ma czego szukac w tejze szkole. Aktualnie pracuje w firmie reklamowej (szyldy), kiedys troche bawilem sie photoshopem, troszke tez znam sie na corelu- to ogolnie cale moje doswiadczenie.

Pozdrawiam

marcin1978wawa
Bywalec
Bywalec
Posty: 420
Rejestracja: 24 lip (wt) 2007, 02:00:00

Post autor: marcin1978wawa » 29 lip (ndz) 2007, 20:26:14

To mi przypomina pewną historie mojej koleżanki. Mianowicie kiedy była jeszcze młoda pojechała z koleżanką na zawody w rzucie oszczepem. I tak dla próby sobie rzuciła i okazało się rzuciła lepiej niż osoby na zawodach. Tak się zaczęła jej przygoda oszczepistki. Obcenie jest dobrze zapowiadającą się kobietką w tym sporcie. Na kazdych zawodach staje na podium - 1-2-3.
Myśle ze będąc nawet całkiem zielony w czymś można osiągnąć sukces. Bo w każdym z nas jest jakiś talent - tylko trzeba dać temu szanse...

bete_noire
Nowy(a)
Posty: 18
Rejestracja: 18 lip (śr) 2007, 02:00:00

Post autor: bete_noire » 29 lip (ndz) 2007, 20:51:44

Ja też nie miałem do tej pory za wiele do czynienia z fotografią, a mimo to zdecydowałem się od października tego roku pójść ten kierunek. Jeśli ma się ambicję to można wszystko Panie Merlinie :)

Happy
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 11594
Rejestracja: 11 mar (pt) 2005, 01:00:00

Post autor: Happy » 30 lip (pn) 2007, 08:05:13

W tej chwili jeszcze przyjmujemy zgłoszenia na wszystkie specjalizacje. Jakby było inaczej napisalibyśmy to na forum. Dużo osób przychodzi do szkoły i nie ma jakiegokolwiek doświadczenia i spokojnie dają sobie radę. Zapraszamy!

Ellie
Bywalec
Bywalec
Posty: 369
Rejestracja: 20 lip (pt) 2007, 02:00:00

Post autor: Ellie » 30 lip (pn) 2007, 09:47:52

Też nie mam doświadczenia w realizacji TV i filmowej, dlatego idę do tej szkoły aby się czegoś nauczyć, proste. :P

ant
Nowy(a)
Posty: 18
Rejestracja: 23 maja (śr) 2007, 02:00:00

Post autor: ant » 16 sie (czw) 2007, 14:36:10

Czy jeśli zapisałam się przez internet i wpłace wpisowe to czy moge wszystkie dokumenty dostarczyc na początku września jesli na zajęcia zapisałam się od października :?:

ODPOWIEDZ