Pytania (miejmy nadzieję) przyszłego słuchacza/ucznia

Wszystko co dotyczy rekrutacji

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski

ODPOWIEDZ
zielonyszerszen
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 7154
Rejestracja: 10 cze (pt) 2005, 02:00:00

Post autor: zielonyszerszen » 20 kwie (wt) 2010, 08:25:20

Angelika pisze:Nie wiem czy w dobrym temacie piszę, ale chciałabym się zapytać kiedy są dni otwarte szkoły :)?
terminy dni otwartych zostaną podane po przerwie majowej i będą to prawdopodobnie 4 spotkania w miesiącu (2 w tygodniu i 2 w sobotę)
ale proszę poczekać do początku maja, wtedy zostanie zamieszczone na stronie szkoły :)

zielonyszerszen
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 7154
Rejestracja: 10 cze (pt) 2005, 02:00:00

Post autor: zielonyszerszen » 20 kwie (wt) 2010, 08:29:42

vanripper pisze:Witam
Oto moje pytania:

1) Od kiedy można zapisywać się / składać dokumenty na wrześniowy semestr?
2) Kiedy można spodziewać się dni otwartych?
3) Czy szkoła ma własną opiekę medyczną (jak pielęgniarka w liceum)

Pozdrawiam
Łukasz
AD1 - dokumenty przyjmuje sekretariat po przerwie majowej więc wkrótce
AD2 - terminy dni otwartych będę podane na początku maja i będę to prawdopodobnie 4 spotkania organizacyjne w miesiącu (2 w tygodniu i 2 w sobotę)
AD3 - przykro mi ale nie mamy takiego wypasu jak w liceum chociaż bardzo tego żałujemy :)

zielonyszerszen
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 7154
Rejestracja: 10 cze (pt) 2005, 02:00:00

Post autor: zielonyszerszen » 20 kwie (wt) 2010, 08:36:13

zielonyszerszen pisze:
Angelika pisze:Nie wiem czy w dobrym temacie piszę, ale chciałabym się zapytać kiedy są dni otwarte szkoły :)?
terminy dni otwartych zostaną podane po przerwie majowej i będą to prawdopodobnie 4 spotkania w miesiącu (2 w tygodniu i 2 w sobotę)
ale proszę poczekać do początku maja, wtedy zostanie zamieszczone na stronie szkoły :)
z ostatniej chwili
podaję terminy :
13 maja czwartek godzina 18
15 maja sobota godzina 12

Angelika
Początkujący(a)
Początkujący(a)
Posty: 75
Rejestracja: 23 lis (pn) 2009, 01:00:00

Post autor: Angelika » 20 kwie (wt) 2010, 15:01:47

Dzięki za informacje.
A jeszcze jedno ... czy zjazdy na studiach zaocznych odbywają się co tydzień czy co dwa tygodnie? W piątki, soboty i niedziele czy same weekendy? :)

Artur0
Ekspert
Ekspert
Posty: 1136
Rejestracja: 21 lis (śr) 2007, 01:00:00

Post autor: Artur0 » 20 kwie (wt) 2010, 18:06:53

Co dwa tygodnie, w soboty i niedziele.

Kalsufer
Nowy(a)
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwie (śr) 2010, 02:00:00

Studio grafiki

Post autor: Kalsufer » 21 kwie (śr) 2010, 13:18:14

Witam. Interesuje się, grafika, rysunkiem, trochę fotografią. Zamierzam składać papiery na sem.letni 2010. I chce je złożyć wybierając -Studio grafiki- , w tym momencie pojawia się moje pytanie pewnie już zadawane nie raz:
1)Czy dam sobie radę bez doświadczenia w grafice?
Dla mnie to jest logiczne ze idąc na takie studium nauczą mnie od niemalże podstaw wszystkiego lecz wiele znajomych mówi ze tak nie musi wcale być i mogę rady sobie nie dać.
2)Na co stawiają nacisk na - studium graficznym- ? tzn jest np pierwszy rok matematyki stosowanej, fizyki, technologii grafiki i zero jeśli chodzi o programy. Bo podobno tez tak jest gdzieniegdzie. A nie chciałabym skończyć po 1 roku
Z góry dziękuje za odpowiedz. :)

Kalsufer
Nowy(a)
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwie (śr) 2010, 02:00:00

Post autor: Kalsufer » 21 kwie (śr) 2010, 13:27:38

Studio grafiki
Jest to studium trwające rok? Czy normalne studia?
i takie małe pytanko.. Czy jakiś spis zajęć z poprzedniego roku ktoś mi poda? Nie dość szczegółowy tylko tak ogólnie czego mogę sie spodziewać na 1 roku ..
Jeszcze raz dziękuję .

maland
Zawsze coś napisze
Zawsze coś napisze
Posty: 775
Rejestracja: 02 lip (czw) 2009, 02:00:00

Post autor: maland » 21 kwie (śr) 2010, 14:13:37

jakby sie wczytac w opis tej szkoly na stronie, to mozna zauwazyc ze nie sa to studia, ale policealna szkola - trwajaca 2 lata.
Co do przedmiotow, to czesc masz narzuconych a czesc mozesz wybrac samemu. Dobrze jak masz zdolnosci graficzne, to bedzie ci latwiej, ale osoby bez takich umiejetnosci tez sobie radza.
Nie ma tu zadnych nauk scislych - na 1 sem jest troche wiecej zajec zwiazanych z rysunkiem/kompozycja/sztuka.
Na pewno dasz rade :)

zielonyszerszen
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 7154
Rejestracja: 10 cze (pt) 2005, 02:00:00

Post autor: zielonyszerszen » 22 kwie (czw) 2010, 09:08:29

Kalsufer pisze:Studio grafiki
Jest to studium trwające rok? Czy normalne studia?
i takie małe pytanko.. Czy jakiś spis zajęć z poprzedniego roku ktoś mi poda? Nie dość szczegółowy tylko tak ogólnie czego mogę sie spodziewać na 1 roku ..
Jeszcze raz dziękuję .
tak jak kolega Ci odpisał wyżej jest to 2 letnie policealne studium dające po szkończeniu szkoły i zdaniu egzaminu OKE tytuł technika organizacji reklamy.
jak wejdziesz na stronę gdzie są ogłoszenia dal słuchaczy WSR znajdziesz plan zajęć dla grup dziennych i zaocznych

gizi
Nowy(a)
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie (czw) 2010, 02:00:00

Post autor: gizi » 29 kwie (czw) 2010, 18:20:19

zielonyszerszen pisze: tak jak kolega Ci odpisał wyżej jest to 2 letnie policealne studium dające po szkończeniu szkoły i zdaniu egzaminu OKE tytuł technika organizacji reklamy.
jak wejdziesz na stronę gdzie są ogłoszenia dal słuchaczy WSR znajdziesz plan zajęć dla grup dziennych i zaocznych
I co dalej ludzie robią z tym tytułem ? Można zacząć tylko prace czy np dostać się na jakieś magisterskie które pozwoliły by kontynuować i rozwijać umiejętności?

bLu
Zadomowił(a) się
Zadomowił(a) się
Posty: 561
Rejestracja: 05 kwie (czw) 2007, 02:00:00

Post autor: bLu » 29 kwie (czw) 2010, 20:08:46

gizi pisze:
zielonyszerszen pisze: tak jak kolega Ci odpisał wyżej jest to 2 letnie policealne studium dające po szkończeniu szkoły i zdaniu egzaminu OKE tytuł technika organizacji reklamy.
jak wejdziesz na stronę gdzie są ogłoszenia dal słuchaczy WSR znajdziesz plan zajęć dla grup dziennych i zaocznych
I co dalej ludzie robią z tym tytułem ? Można zacząć tylko prace czy np dostać się na jakieś magisterskie które pozwoliły by kontynuować i rozwijać umiejętności?
zeby isc na magisterke, trzeba miec licencjat ^ _ ^

zielonyszerszen
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 7154
Rejestracja: 10 cze (pt) 2005, 02:00:00

Post autor: zielonyszerszen » 30 kwie (pt) 2010, 12:23:08

bLu pisze:
gizi pisze:
zielonyszerszen pisze: tak jak kolega Ci odpisał wyżej jest to 2 letnie policealne studium dające po szkończeniu szkoły i zdaniu egzaminu OKE tytuł technika organizacji reklamy.
jak wejdziesz na stronę gdzie są ogłoszenia dal słuchaczy WSR znajdziesz plan zajęć dla grup dziennych i zaocznych
I co dalej ludzie robią z tym tytułem ? Można zacząć tylko prace czy np dostać się na jakieś magisterskie które pozwoliły by kontynuować i rozwijać umiejętności?
zeby isc na magisterke, trzeba miec licencjat ^ _ ^
otrzymując tytuł technika kończysz szkołę i nic nie możesz dalej zrobić, ponieważ na studiach nic to nie da
trzeba więc zacząc naukę od początku i tak jak pisał blu najpierw zdobyć tytuł licencjata lub inżyniera a dopiero póżniej magistra

Artur0
Ekspert
Ekspert
Posty: 1136
Rejestracja: 21 lis (śr) 2007, 01:00:00

Post autor: Artur0 » 30 kwie (pt) 2010, 15:39:06

I co dalej ludzie robią z tym tytułem ?
Zaspokajają ambicje swoich rodziców.

Agfu
Bywalec
Bywalec
Posty: 304
Rejestracja: 29 wrz (sob) 2007, 02:00:00

Post autor: Agfu » 30 kwie (pt) 2010, 22:34:32

gizi pisze:I co dalej ludzie robią z tym tytułem ? Można zacząć tylko prace czy np dostać się na jakieś magisterskie które pozwoliły by kontynuować i rozwijać umiejętności?
Studia dziś nie mają sensu, nikt nie patrzy na wykształcenie.
Dobrze jest jeszcze w trakcie szkoły załapać się do jakiejś agencji/ studia graficznego i nawet w ramach bezpłatnych praktyk podpatrywać z czym to się je. Żeby potem od razu po szkole wstrzelić się w rynek pracy.

zielonyszerszen
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 7154
Rejestracja: 10 cze (pt) 2005, 02:00:00

Post autor: zielonyszerszen » 04 maja (wt) 2010, 12:27:45

Agfu pisze:
gizi pisze:I co dalej ludzie robią z tym tytułem ? Można zacząć tylko prace czy np dostać się na jakieś magisterskie które pozwoliły by kontynuować i rozwijać umiejętności?
Studia dziś nie mają sensu, nikt nie patrzy na wykształcenie.
Dobrze jest jeszcze w trakcie szkoły załapać się do jakiejś agencji/ studia graficznego i nawet w ramach bezpłatnych praktyk podpatrywać z czym to się je. Żeby potem od razu po szkole wstrzelić się w rynek pracy.
nie zgodzę się że studia nie mają sensu - na wykształcenie patrzy każdy
wiem, że za raz ktoś napisze, że bardziej patrzą na doświadczenie
ale patrząc na życie widać, że osoba które ma wyższe wykształcenie ma większe szanse w pracy
powiem więcej
pracodawca patrzy na taką osobę z innego punktu bo...wie, że taki pracownik nie pójdzie na studia przez co będzie mniej dyspozycyjny
więc najlepiej być młodym, wykształconym i z doświadczeniem :)

ODPOWIEDZ