czego można się nauczyć?

Wszystko co dotyczy rekrutacji

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski

ODPOWIEDZ
reni
Nowy(a)
Posty: 46
Rejestracja: 17 gru (śr) 2003, 01:00:00

czego można się nauczyć?

Post autor: reni » 18 gru (czw) 2003, 12:40:20

hejka

moje pytanie kieruje do osób , które trochę przeżyły w tej szkole!
mianowicie
chciałabym wiedzieć co można w rzeczywistości wynieść z tej szkoły,
jaką wiedzę , jakie umiejętności ?
w skrócie - co jest fane a co nie ?

Kesonex
WSR Guru
WSR Guru
Posty: 2366
Rejestracja: 06 paź (pn) 2003, 02:00:00

Post autor: Kesonex » 18 gru (czw) 2003, 13:00:44

Musisz napewno wiecej poczytac te fora jest tam wiele napisane i wydaje mi sie ze jeszcze nikt nie zalowal ze przyszedl do tej szkoly!!!
Czyz nie moi drodzy forowicze?? :twisted:

sinar
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 7525
Rejestracja: 14 cze (sob) 2003, 02:00:00

Post autor: sinar » 18 gru (czw) 2003, 14:20:26

Reni zgadzam sie z Kesonexem. Tez nie zaluje ze tu trafilem. Przede wszystkim jest swietna atmosfera. Nie ma dystansu miedzy uczniem a wykladowca, chociaz nie mozna powiedziec ze ci ostatni nie sa wymagajacy. Wiec to jest taki luz kontrolowany. Podoba mi sie to ze jest duzo praktyki (np. zarzadzanie personelem u Magdy Robak, projekt kampanii z reklamy tv), teoria ogranicza sie do niezbednego minimum.

Co mozna wyniesc ze szkoly? Nic ;) mamy swietnego strusia nocnego i zgrana ekipe. A serio zalezy w ktorym kierunku chcesz sie ksztalcic. Ciesze sie ze sa tu ludzie, ktorzy z taka sama pasja podchodza do reklamy jaki ja i na dodatek maja wieksza wiedze ode mnie, ktora jeszcze potrafia w ciekawy sposob sprzedac. Jestem na strategii reklamy dlatego trudno mi mowic o przedmiotach artystycznych. Widze jednak ze moge tu duzo wyniesc z przedmiotow informatycznych, chociaz nie uwazam sie za jakiegos ciemnego. Np. Kasia Borek na kazdych zajeciach udowadnia mi ile mozna wycisnac z Worda. Mozna tu uczyc sie nowych jezykow, w koncu widze u siebie jakies postepy w hiszpanskim. Itd przyklady mozna by mnozyc. Jakby co pisz na maila.

reni
Nowy(a)
Posty: 46
Rejestracja: 17 gru (śr) 2003, 01:00:00

Post autor: reni » 18 gru (czw) 2003, 15:08:17

Mam jakieś podstawy ale chciłabym wiedzieć czy dowiem się czegoś nowego z GRAFIKI

czy jest jakiś przedział z tej dziedziny który jest ciekawie prowadzony w tej szkole ??,

chce zacząc naukę pod koniec lutego (jest jakaś rekrutacja podobno)


pozdrawiam

sinar
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 7525
Rejestracja: 14 cze (sob) 2003, 02:00:00

Post autor: sinar » 18 gru (czw) 2003, 15:24:17

No na grafice to ja sie nie znam niestety. Ale i tak bede musial zrobic jedne warsztaty w nastepnych semestrach. Trzeba to zrobic niezaleznie od specjalizacji. O grafice slysze jedynie od znajomych. Wiem ze jest taki przedmiot jak projektowanie reklam prasowych, sa zajecia z Photoshopa dla poczatkujacych i zaawansowanych. Mocno im tam daja w kosc wiec chyba mozna sie czegos nauczyc. Moze wiecej napisze ktos z grafiki np. Kesonex, Ato, Zyrafa.

Jest podobno jakis nabor. Marcowe koty czy cos takiego jak pisal aw. Podobno w poprzednich latach na wiosne przyjeto tylko kilka-kilkanascie osob. Czy tym razem bedzie wiecej nie wiem. Dyrekcja i Prezesostwo juz tam trzymaja reke na pulsie i wsluchuja sie w feedback. Na pewno im szybciej skontaktujesz sie z sekretariatem tym lepiej. Tam dowiesz sie wiecej. Pozdrawiam i czekamy na Ciebie :)

Kesonex
WSR Guru
WSR Guru
Posty: 2366
Rejestracja: 06 paź (pn) 2003, 02:00:00

Post autor: Kesonex » 18 gru (czw) 2003, 15:43:36

Ja tez idąc do tej szkoły poszedłem z podstawową znajomoscia Photoshopa w warunkach pokojowych sie uczyłem....
Tak czy innaczej wybrałem program podtsawowy i mozesz mi uwierzyc, ze rzeczy ktorych sie dowiedzialem nawet sie nei spodziewalem ze takie istnieja...... :twisted:
Wydaje mi sie ze w drugim semku wybiore zaawansowanego bo strasznei mi sie to podoba.... :wink:

Poza tym z tego co wiem mozna chyba obejrzec w szkole prace uczniow ktorzy juz skonczyli ta szkole, bez wzgeldu na specjalizacje wiec tak jak Sinar powiedzial:

"Na pewno im szybciej skontaktujesz sie z sekretariatem tym lepiej. Tam dowiesz sie wiecej. Pozdrawiam i czekamy na Ciebie " :P

Ato
Zawsze coś napisze
Zawsze coś napisze
Posty: 868
Rejestracja: 29 wrz (pn) 2003, 02:00:00

Post autor: Ato » 18 gru (czw) 2003, 17:11:55

ja jestem na photoshopie zaawansowanym, myslalem ze wiem juz o tym programie prawie wszystko jakze sie mylilem, i zajecia nie sa nudne oprucz czystej praktyki photoshopa dowiadujemy sie rowniez wiele ciekawych rzeczy z zakresu poligrafi

reyestr
Bywalec
Bywalec
Posty: 386
Rejestracja: 14 paź (wt) 2003, 02:00:00

Post autor: reyestr » 18 gru (czw) 2003, 22:49:28

Jesli moge mowic za osoby ze specjalizacji TV i Foto, sadze, iz szkola przede wszystkim liczy na nas ... im bardziej kreatywni ludzie tam przychodza tym wiecej rzeczy umieja i realizuja. Wystarczy ze ma sie pomysl, choc nie wiem jak bardzo kosmiczny by byl uwierz, ze w tej szkole mozna go zrealizowac, bowiem szkola uczyni wszystko abys sie wyrzyla i realizowala. Idziesz zazwyczaj w tym kierunku ktory chcesz kontynuowac w zyciu, oczywiscie z mozliwoscia miksowania go z innymi dziedzinami sztuki. Co do grafiki sa warsztaty rysunkowe, 3D Studio Max, Corel, Photoshop, Historia Sztuki dla bardziej wymagajacych i masa innych rownie ciekawych i potrzebnych przedmiotow ... mysle ze nie sciemnilbym gdybym smialo napisal, ze zdazaja sie w tej szkole cuda i wlasnie one przyciagaja do nas coraz wiecej ludzi, a im wiecej takich jak my tym przyjemniejsza nauka i dokonania. Najpiekniejsze w tym wszystkim jest to, ze jest tyle samo wiedzy teoretycznej co praktycznej :D WSR ruleez. :twisted:

To bylem ja Jazabek Waclaw trener sportowego klubu TECZA :wink: Podobnie jak moi koledzy rowniez i ja zapraszam goraco w nasze skromne progi ... czekamy. sęk ju.

reni
Nowy(a)
Posty: 46
Rejestracja: 17 gru (śr) 2003, 01:00:00

Post autor: reni » 19 gru (pt) 2003, 09:44:32

a jeszcze jedna kwestia .... tytuł tytuł tytuł
z tego co zrozumiałam NAWET jeśli będe na grafice to i tak uzyskam
tytuł technik reklamy?? hmm a nie grafik
trochę kiepsko pod tym względem ale w sumie nie o tytuł chodzi

czy dużo tam u was ludzisk z wyższych lat tzn po jakichś studiach już???


dzięki za owocną korespondencje :D

Ato
Zawsze coś napisze
Zawsze coś napisze
Posty: 868
Rejestracja: 29 wrz (pn) 2003, 02:00:00

Post autor: Ato » 19 gru (pt) 2003, 11:07:03

obecny! ... znaczy sa niektorzy, jakos sie nie pytam czy ktos juz po studiach czy nie, przeciez to nie ma znaczenia

sinar
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 7525
Rejestracja: 14 cze (sob) 2003, 02:00:00

Post autor: sinar » 19 gru (pt) 2003, 12:20:23

No ja jestem ludzisko z wyzszych lat :) A co do studiow to jestem w trakcie. Pernamientnie ;) A inne ludziska to w wiekszosci jak zdazylem sie zorientowac wlasnie zrobili mature albo studiuja. No ale sa tez ludzie ktorzy pracuja, prowadza wlasny biznes, bumeluja lub przychodza tu tylko na randki ;) emeryci, rencisci, lud pracujacy miast i wsi. Tak sobie zartuje bo nie to u nas jest wazne. Jezeli ludzie maja wspolna pasje, to nawet nastolatek swietnie zrozumie sie z 50-latkiem. Czesto lepiej niz z rowiesnikiem

Co do dyplomu mysle ze powinna na nim byc jakas wzmianka o specjalizacji. Ale o to Reni nie pytaj ludkow na Forum, wiazace i pewne informacje uzyskasz w sekretariacie. Tak wiec przyjedz lub zadzwon.

Kesonex
WSR Guru
WSR Guru
Posty: 2366
Rejestracja: 06 paź (pn) 2003, 02:00:00

Post autor: Kesonex » 19 gru (pt) 2003, 12:38:59

Welcome Commander!!Agreed Sinar!! :wink: :arrow:

ODPOWIEDZ