Języki + specjalizacje

Wszystko co dotyczy rekrutacji

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski

ODPOWIEDZ
winterkilling
Nowy(a)
Posty: 16
Rejestracja: 11 cze (czw) 2009, 02:00:00

Języki + specjalizacje

Post autor: winterkilling » 11 cze (czw) 2009, 16:15:56

Witam,

Chciałabym zapytać o dwie sprawy związane z językami w WSR. Wszystko dotyczy studiów zaocznych.

1. Jak wygląda nauka drugiego języka? Czy trwa ona tak długo jak nauka w tej szkole, czy może jakąś ograniczoną liczbę semestrów? Zaglądałam do aktualnego planu i nie znalazłam nigdzie informacji na temat zajęć z drugiego języka.

2. Czy istnieje możliwość zwolnienia z zajęć jęz. angielskiego jeśli jest to język który się studiuje na uniwersytecie? Ew. zwolnienie z obowiązku chodzenia na zajęcia i tylko zaliczenie go w sesji?


Do tego mam pytanie a propos wyboru specjalizacji: w którym momencie trzeba się ostatecznie zdeklarować? Czy po zapisaniu się i zostaniu przyjętym można jeszcze, w miarę wolnych miejsc, zmienić specjalizację przed rozpoczęciem zajęć? Wrodzone niezdecydowanie, trzeba jakoś z tym żyć i się ubezpieczać ;)

po_prostu_Adam
Zaczyna działać
Zaczyna działać
Posty: 298
Rejestracja: 07 paź (ndz) 2007, 02:00:00

Post autor: po_prostu_Adam » 24 cze (śr) 2009, 13:05:11

byłem na zaocznych i obowiązkowy jest angielski, zgodnie z wytycznymi MEN. Drugi język nie wiem, jak funkcjonuje, pewnie jak się zbierze odpowiednia ilość chętnych, to zostanie uruchomiony i na zaocznych (w mojej karierze nie udało się tego dokonać). Pewnie można też chodzić z dziennymi :)
Zwolnienie z konieczności uczęszczania na lektorat z angielskiego się załatwia bezpośrednio z wykładowcą. Jeśli masz wpis w indeksie z uczelni lub jakiś certyfikat, to na 99% zostanie ci przepisana do WSRowskiego indeksu to samo lub o stopień wyżej :)

ODPOWIEDZ