Komputery, oprogramowanie

Wszystko co dotyczy rekrutacji

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski

ODPOWIEDZ
testowo123
Nowy(a)
Posty: 4
Rejestracja: 05 wrz (pn) 2011, 02:00:00

Komputery, oprogramowanie

Post autor: testowo123 » 05 wrz (pn) 2011, 10:52:50

Witam.

Rozwazam rozpoczecie nauki w SR.

Interesuja mnie nastepujace kwestie:

1. Jakiej klasy sa komputery PC dostepne w pracowanich? Co maja w srodku? (procesor, RAM, karta graficzna, inne wazne elementy)

2. Obecnie na swoj uzytek posiadam komputer, ktory prawdopodobnie nie bedzie sie nadawal do obrobki grafiki. Czy musze sie liczyc z zakupem komputera, ktory pozwoli mi na wykonywanie pewnych projektow w domu? Czy "musi" to byc komputer podobnej klasy jak w pracowni, czy wystarczy cos o nizszym standardzie? Jaka konfiguracje powinien miec komputer do pracy w domu? Czy przy zakupie mozna liczyc na pomoc kogos ze szkoly (chodzi mi o doradztwo)? Jakiego rzedu jest to wydatek?

3. Pytanie 2. zadaje w kontekscie obrobki foto (Photoshop, Ilustrator). Czy jednak taka sama konfiguracja wystarczy do obrobki video (rozwazam kierunek TV)?

4. Nie posiadam zadnego z programow do obrobki foto/wideo. Z tego co wiem, to licencje na te programy sa b. drogie. Czy jesli chce pracowac nad projektami w domu, to musze sie liczyc z zakupem licencji na te programy? Jakiego rzedu sa to wydatki?

Bede bardzo wdzieczny za "oswiecenie" mnie w powyzszych kwestiach ;-)

Pozdrawiam.

phela
Nowy(a)
Posty: 18
Rejestracja: 31 lip (ndz) 2011, 02:00:00

Post autor: phela » 05 wrz (pn) 2011, 14:16:10

Odpowiem tylko na 4 pytanie. Adobe wprowadzil nowa licencje dla swoich programow o nazwie "Students&Teachers" Dzieki tej licencji mozesz uzywac programy w celu komercyjnym wylacznie przez siebie.

Koszt pakietu Adobe CS5 Master kosztuje na tej licencji cos kolo 2000 zl

Najpierw zakupujesz pakiet a nastepnie wysylasz do Adobe Polska kopie legitymacji badz jakies potwierdzenie ze szkoly, ze uczysz sie pod katem grafiki.

Pytanie jest takie czy WSR jest rekomendowane przez Adobe :)

testowo123
Nowy(a)
Posty: 4
Rejestracja: 05 wrz (pn) 2011, 02:00:00

Post autor: testowo123 » 05 wrz (pn) 2011, 14:19:54

Dzieki i czekam na odpowiedzi na pozostale pytania!

Kazde info jest dla mnie b. cenne!!

testowo123
Nowy(a)
Posty: 4
Rejestracja: 05 wrz (pn) 2011, 02:00:00

Post autor: testowo123 » 05 wrz (pn) 2011, 23:05:10

Up!!

Ej no ludziska, dajcie znac pls!!

Rozumiem, ze moje pytania moga Wam sie wydac smieszne/banalne, ale to sa rzeczy, ktore chcialbym wiedziec!!

Czy moge liczyc, ze ktos z Was jednak podzieli sie ze mna swoimi przemyslenami/doswiadczeniem??

Jeszcze raz z gory dzieki i licze na Wasza otwartosci i chec pomocy!!

ODPOWIEDZ