"Pytajnik" ARCHIWUM

Ogłoszenia, prośby o pomoc itp.

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski

Zablokowany
szpilman123
Początkujący(a)
Początkujący(a)
Posty: 90
Rejestracja: 31 maja (ndz) 2009, 02:00:00

Post autor: szpilman123 » 14 kwie (śr) 2010, 01:06:12

Jeszcze jakiś uśmieszek. :D

dzasta
Nowy(a)
Posty: 18
Rejestracja: 25 sie (wt) 2009, 02:00:00

Post autor: dzasta » 14 kwie (śr) 2010, 10:09:49

Za nic nie moge znalezc, gdzie mozna sie zapisywac na te zajecia z AUTOPREZENTACJI I WYSTĄPIEŃ PUBLICZNYCH ( podobno mozna od wczoraj). Moze ktos pomóc?

:)

OlaS
Nowy(a)
Posty: 26
Rejestracja: 11 lut (śr) 2009, 01:00:00

Post autor: OlaS » 14 kwie (śr) 2010, 10:44:27

Ja tez próbuje to zlokalizowac..ale bezskutecznie.

OSHka
Ekspert
Ekspert
Posty: 1998
Rejestracja: 29 sie (wt) 2006, 02:00:00

Post autor: OSHka » 14 kwie (śr) 2010, 11:10:26

http://www.toster.szkolareklamy.edu.pl/

W połowie strony:
do pobrania:

* ulotka (pdf)
* informacja o tosterze kwietniowym (ms word)
* informacja o tosterze kwietniowym (PDF)
* :arrow: zapisy
* LISTA UCZESTNIKÓW

DNS_
Nowy(a)
Posty: 11
Rejestracja: 02 mar (pn) 2009, 01:00:00

Post autor: DNS_ » 14 kwie (śr) 2010, 11:32:14

Oprócz powyższego miałbym jeszcze pytanie o dostęp do formu komunikacji marketingowej. Ostatnio na listę obecności u Sławka (chyba na przedmiocie strategia reklamy albo na etyce) obok nazwisk wpisywaliśmy nicki z formu. Może wiadomo kiedy ten dostęp będzie udzielony?

OSHka
Ekspert
Ekspert
Posty: 1998
Rejestracja: 29 sie (wt) 2006, 02:00:00

Post autor: OSHka » 14 kwie (śr) 2010, 11:41:33

DNS_ pisze:Oprócz powyższego miałbym jeszcze pytanie o dostęp do formu komunikacji marketingowej. Ostatnio na listę obecności u Sławka (chyba na przedmiocie strategia reklamy albo na etyce) obok nazwisk wpisywaliśmy nicki z formu. Może wiadomo kiedy ten dostęp będzie udzielony?
To raczej chodziło o rozeznanie się kto dał odpowiedź w topicu z pracami zaliczeniowymi z przedmiotów SW, aby potem ocenić właściwe osoby.

DNS_
Nowy(a)
Posty: 11
Rejestracja: 02 mar (pn) 2009, 01:00:00

Post autor: DNS_ » 14 kwie (śr) 2010, 14:07:25

Z tego co pamiętam chodziło raczej o dostęp do forum gdzie miały być również pytania na egzamin OKE jak i wyniki z pisanego na początku roku próbnego egzaminu... Ale może się mylę :)

pixa
Zaczyna działać
Zaczyna działać
Posty: 218
Rejestracja: 11 wrz (pt) 2009, 02:00:00

Post autor: pixa » 14 kwie (śr) 2010, 18:22:44

szpilman123 pisze:Jedziemy.

1. "Przegląd i analiza czcionek" - Format A4, czarno-biały, układ w pionie. 3 słowa, wyrazy, jak kto woli, które swoją czcionką oddadzą jego znaczenie i charakter.

2. "Znak" - Twój inicjał w pozytywie i negatywie - 2 kwadraty biały i czarny, o wymiarach 14x14 cm, złączone z sobą, w nich kontrastowo inicjał. W illustratorku przeciągamy wektory, zawężamy i zmniejszamy światła litery (dla białej litery na czarnym tle.) Inicjały mają miec po 400 PT, szeryfówki.

3. "Światła międzyliterowe" - wybierasz czcionkę szeryfową jak i bezszeryfową - pisząc swoje nazwisko 2 razy. W illustratorze przesuwasz poszczególne litery w lewo lub w prawo, aby uzyskac proporcjonalne światła miedzy każdą literą. rozmiar 250 PT, na jednej kartce w poziomie (lub dwóch sklejonych - dłuższe nazwiska)

4. 1 wyraz - napisany bezszeryfową czcionką, wielkimi literami. Będzie to nazwa czegoś (firmy podobno).

A więc ten wyraz rozdzielacie podobnie jak w 3 zadaniu, tyle że wg matematycznej zasady - odmierzacie grubośc litery "I'', będzie to rozmiar 1 jednostki. Dla liter takich jak I, L, F - między nimi ma byc odstęp tejże jednostki, 1/2 jednostki dla liter niepodobnych do siebie (np. "J" i "O")

Później tak samo kopiujecie ten wyraz na dół i rozsuwacie wg własnej zasady - np jednostką jest "poprzeczka" w "A"

Na końcu kopiujecie jeszcze raz ten wyraz i zmieniacie jego krój przesuwając wektory (ctr + shift + o) aby oddał charakter jakiejś firmy właśnie o tej nazwie

Uff... mam nadzieję, że na razie w miarę jasno. Spokojnie, też ogarniałem te polecenia dośc długo. (bleheh)

5. ?

6. W indesignie - wydruk na 3 stronach, na każdej po 3 obszary tekstu. Trzeba pokazac zagęszczanie i to czy druk z daleka wygląda na jasny, szary czy ciemny. A4 w pionie.

1 Strona - dowolnie.
2 Strona - tylko przesuwając interlinię
3 Strona - tylko w Helvetica 65

7.Coś z odbiciem lustrzanym wyrazu, sam nie mam pojęcia.

8. Wizytówka, zrobienie papieru listowego, zwrócenie uwagi na dominowanie informacji na wizytówce. Ponadto zaprojektowanie ulotki dla nieistniejącej firmy - TYPOGRAFICZNA, czyli z samych liter. Rozmiar A6, jednostronna, nie składana. Zwrócić uwagę na hierarchie liter i kolejność czytania. less is fnukin more

generalnie ogarnijcie jakies prace El Lissitzky 'ego.

Tyle co mam z notatek i z własnej wiedzy. Piszę to z troską o wszystkich, którzy tak jak ja, nie zawsze rozumieją Pana B.

:idea:
dzieki!

descentes
Zaczyna działać
Zaczyna działać
Posty: 232
Rejestracja: 02 sty (pt) 2009, 01:00:00

Post autor: descentes » 14 kwie (śr) 2010, 20:50:31

szpilman123 pisze:Jedziemy.

1. "Przegląd i analiza czcionek" - Format A4, czarno-biały, układ w pionie. 3 słowa, wyrazy, jak kto woli, które swoją czcionką oddadzą jego znaczenie i charakter.

2. "Znak" - Twój inicjał w pozytywie i negatywie - 2 kwadraty biały i czarny, o wymiarach 14x14 cm, złączone z sobą, w nich kontrastowo inicjał. W illustratorku przeciągamy wektory, zawężamy i zmniejszamy światła litery (dla białej litery na czarnym tle.) Inicjały mają miec po 400 PT, szeryfówki.

3. "Światła międzyliterowe" - wybierasz czcionkę szeryfową jak i bezszeryfową - pisząc swoje nazwisko 2 razy. W illustratorze przesuwasz poszczególne litery w lewo lub w prawo, aby uzyskac proporcjonalne światła miedzy każdą literą. rozmiar 250 PT, na jednej kartce w poziomie (lub dwóch sklejonych - dłuższe nazwiska)

4. 1 wyraz - napisany bezszeryfową czcionką, wielkimi literami. Będzie to nazwa czegoś (firmy podobno).

A więc ten wyraz rozdzielacie podobnie jak w 3 zadaniu, tyle że wg matematycznej zasady - odmierzacie grubośc litery "I'', będzie to rozmiar 1 jednostki. Dla liter takich jak I, L, F - między nimi ma byc odstęp tejże jednostki, 1/2 jednostki dla liter niepodobnych do siebie (np. "J" i "O")

Później tak samo kopiujecie ten wyraz na dół i rozsuwacie wg własnej zasady - np jednostką jest "poprzeczka" w "A"

Na końcu kopiujecie jeszcze raz ten wyraz i zmieniacie jego krój przesuwając wektory (ctr + shift + o) aby oddał charakter jakiejś firmy właśnie o tej nazwie

Uff... mam nadzieję, że na razie w miarę jasno. Spokojnie, też ogarniałem te polecenia dośc długo. (bleheh)

5. ?

6. W indesignie - wydruk na 3 stronach, na każdej po 3 obszary tekstu. Trzeba pokazac zagęszczanie i to czy druk z daleka wygląda na jasny, szary czy ciemny. A4 w pionie.

1 Strona - dowolnie.
2 Strona - tylko przesuwając interlinię
3 Strona - tylko w Helvetica 65

7.Coś z odbiciem lustrzanym wyrazu, sam nie mam pojęcia.

8. Wizytówka, zrobienie papieru listowego, zwrócenie uwagi na dominowanie informacji na wizytówce. Ponadto zaprojektowanie ulotki dla nieistniejącej firmy - TYPOGRAFICZNA, czyli z samych liter. Rozmiar A6, jednostronna, nie składana. Zwrócić uwagę na hierarchie liter i kolejność czytania. less is fnukin more

generalnie ogarnijcie jakies prace El Lissitzky 'ego.

Tyle co mam z notatek i z własnej wiedzy. Piszę to z troską o wszystkich, którzy tak jak ja, nie zawsze rozumieją Pana B.

:idea:
Dzięki jesteś WIELKI! :))))

Carline
Zaczyna działać
Zaczyna działać
Posty: 258
Rejestracja: 11 sie (wt) 2009, 02:00:00

Post autor: Carline » 14 kwie (śr) 2010, 21:35:57

Hej,
Czy moge prosic o maila do Waczko?
:)

Carline
Zaczyna działać
Zaczyna działać
Posty: 258
Rejestracja: 11 sie (wt) 2009, 02:00:00

Post autor: Carline » 14 kwie (śr) 2010, 21:36:45

Hej,
Czy moge prosic o maila do Waczko?
:)

Augustanna
Czasami coś napisze
Czasami coś napisze
Posty: 144
Rejestracja: 20 maja (wt) 2008, 02:00:00

Post autor: Augustanna » 14 kwie (śr) 2010, 23:02:59

Czy w ten piątek [16.04] odbywają się konsultacje z angielskiego? Jeśli tak- to z kim?

tiptop
Czasami coś napisze
Czasami coś napisze
Posty: 103
Rejestracja: 05 cze (czw) 2008, 02:00:00

Post autor: tiptop » 14 kwie (śr) 2010, 23:19:27

Augustanna pisze:Czy w ten piątek [16.04] odbywają się konsultacje z angielskiego? Jeśli tak- to z kim?
z panią Dąbrowską na pewno.

maland
Zawsze coś napisze
Zawsze coś napisze
Posty: 775
Rejestracja: 02 lip (czw) 2009, 02:00:00

Post autor: maland » 15 kwie (czw) 2010, 11:26:13

szpilman123 pisze:Jedziemy.

1. "Przegląd i analiza czcionek" ..
to ja mam pytanie, ale raczej do dyrekcji szkoly.
Dlaczego po 4 zjazdach (na 6) studenci zaoczni poznali zaledwie historie typografii i rodzaje krojow pisma? Zadnych informacji "technicznych" czy jakkolwiek przydanych przy pracy. A jako zadania dostaja zabawe w tworzenie plakacikow, badz malowanie ideogramow? Rozumiem, ze Pani prowadzaca jest po ASP i uwaza ze to wszystko jest wazne, ale majac 6 zjazdow chcielibysmy nauczyc sie czegos co nam sie przyda w pracy, a ja na dana chwile nie wiem nic. Nawet o swietle liter..

Carline
Zaczyna działać
Zaczyna działać
Posty: 258
Rejestracja: 11 sie (wt) 2009, 02:00:00

Post autor: Carline » 15 kwie (czw) 2010, 13:19:35

Ponawiam prośbę o maila do Waczko 8)
HELP :)

Zablokowany