COREL DRAW 8

Ogłoszenia, prośby o pomoc itp.

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski

Landers69
Czasami coś napisze
Czasami coś napisze
Posty: 105
Rejestracja: 03 paź (ndz) 2004, 02:00:00

Post autor: Landers69 » 07 paź (czw) 2004, 12:18:47

Mam w pelni piracką 9tke ze stadionu.moge podrzucić

pablo_cof
Początkujący(a)
Początkujący(a)
Posty: 81
Rejestracja: 02 wrz (wt) 2003, 02:00:00

235235

Post autor: pablo_cof » 07 paź (czw) 2004, 22:54:37

Jeżeli chodzi o składanie ulotek, to takie rzeczy robi się przecież w Quarku, PageMakerze, InDesignie, Illustratorze czy Corelu ale nie Shopie :) W Szopie to się coś robi i "podczepia" do dokumentu właściwego. Nawet jak sobie dasz rozdziałkę na 300 dpi to i tak z czcionkami wychodzi piękna kaszanka w druku, nie mówiąc już że jak coś takiego trzeba dać w większej ilości do drukarni to

1) strasznie dużo to musi ważyć
2) drukarnia nie wie nic odnośnie bleedów, formatu itp

Zresztą, róbta co chceta :P To nie ja za to odpowiadam :)

Ato
Zawsze coś napisze
Zawsze coś napisze
Posty: 868
Rejestracja: 29 wrz (pn) 2003, 02:00:00

Post autor: Ato » 08 paź (pt) 2004, 00:08:30

z photoshopa tez da sie postscripta zrobic, pozatym ja ostatnio lubie dawac rzeczy w tifie lub eps-ie, przynajmniej wiadomo ze sie nic nie wywali. pozatym reklamy dogazet najlepiej w takich formatach przyjmuja.
a ze trudniej niz w quarku czy indesignie... czasem nie potrzeba za duzo sie bawic i po zakonczeniu pracy bitmapowej pozostaje jeden dwa paseczki i tekst, i wtedy bez sensu przenosic sie gdzie indziej

petero
Początkujący(a)
Początkujący(a)
Posty: 68
Rejestracja: 19 lip (pn) 2004, 02:00:00

Post autor: petero » 08 paź (pt) 2004, 10:19:03

Powiem tyle, ze nie slyszalem jeszcze o postscripcie z Photoshopa. Rozumiem programy typu Illustrator, Quark, InDesign ale Photoshop...poza tym jesli komus sie ta sztuka uda, wypuszczenie ps z shopa, to niech sie nastawi na to ze jest malo RIPow ktore by to przetworzyly (jesli w ogole sa takie).

Moge sie zgodzic, ze cale przygotowanie graficzne moze byc w Shopie, potem zapis jako EPS lub TIFF bez zadnych kompresji i wrzucenie tego obrazka do np. Quarka, tam sie ma odpowiednie drivery do drukarek postscriptowych, liniatury, separacje itp.

A i jeszcze a propo Corela, duzo naswietlarni przepisuje dokumenty Corela na Illustratora, gdyz Corel nie jest dobrym programem do postscriptow, czesto sie pojawia sie bledy, zadany jest offset a wychodzi sito i rozne podobne historie. Ja po prostu jak nie musze to nie uzywam Corela.

zyrafa
Ekspert
Ekspert
Posty: 1207
Rejestracja: 30 wrz (wt) 2003, 02:00:00

Post autor: zyrafa » 08 paź (pt) 2004, 16:03:09

Osobiście też wolę Illustratora.

pablo_cof
Początkujący(a)
Początkujący(a)
Posty: 81
Rejestracja: 02 wrz (wt) 2003, 02:00:00

346346

Post autor: pablo_cof » 09 paź (sob) 2004, 00:03:42

Ok, jeżeli chodzi o gazety to faktycznie daje się w zakrzywionch epesach, żeby się czcionki nie sypnęły na makiecie potem, ale to i tak mówimy o wekorach a nie pliku rastrowym. Jasne, że wszystko niby można odnośnie używania Szopa, tylko po co robić coś "na około" i trochę chyba jednak nie to...

ODPOWIEDZ