kurs szybkieo czytania

Ogłoszenia, prośby o pomoc itp.

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski

ODPOWIEDZ
mania
Nowy(a)
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie (czw) 2004, 02:00:00

kurs szybkieo czytania

Post autor: mania » 26 sie (czw) 2004, 14:01:34

witam :)
planuje zapisac sie na kurs szybkiego czytania. czy ktos moze juz z takowego korzystal i moglby mi doradzic gdzie warto pojsc? z gory dzieki :)

Kornik
Nowy(a)
Posty: 27
Rejestracja: 22 mar (sob) 2003, 01:00:00

Post autor: Kornik » 26 sie (czw) 2004, 14:08:21

Polecam DynaMind - Studium Technik Umysłowych
http://www.dynamind.com.pl/

andy
Ekspert
Ekspert
Posty: 1223
Rejestracja: 03 lip (sob) 2004, 02:00:00

Post autor: andy » 26 sie (czw) 2004, 14:34:58

Proponuje samodzielna naukę; naprawdę. A pomoże w tym książka "Rusz głową" (Use Your Head), autor Tony Buzan. Buzan pomaga nie tylko przelamać bariery w niewłaściwym (wolnym) czytaniu, ale także proponuje ćwiczenia z zapamiętywania, map myślowych itd.

sinar
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 7525
Rejestracja: 14 cze (sob) 2003, 02:00:00

Post autor: sinar » 26 sie (czw) 2004, 14:35:31

Zastanawiam sie czy kiedys takiego kursu w WSR nie bylo :roll:

Wazne jest zeby cwiczyc i nie wyjsc z wprawy po kursie. Wtedy przydaja sie oprocz samozaparcia takze programy komputerowe. Sporo tego jest teraz na rynku. Z polskich byl kiedys darmowy program tzw "Deseczka" - Szybkie czytanie. Linka nie podam bo tam sie teraz na stronie jakies paskudztwo miesci. Nie radze zagladac. Z angielskojezycznych dobrze jest sobie sprawic jesli mozesz Ace Readera lub Rocket Readera.

PS. Co do samych kursow mam kolezanke ktora tym sie zajmuje jak wroci z wakacji to ja wypytam

PSS. Podobno wiekszosc ksiazk mozna przeczytac w 5 minut. Tyle wystarczy zeby zorientowac sie jakas pozycja jest nic warta :)

ODPOWIEDZ