Konkurs Filmowy: IX Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych

Ogłoszenia, prośby o pomoc itp.

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski

ODPOWIEDZ
SylwiaTybora
Nowy(a)
Posty: 8
Rejestracja: 12 lut (pt) 2016, 01:00:00

Konkurs Filmowy: IX Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych

Post autor: SylwiaTybora » 12 lut (pt) 2016, 11:20:47

Zgłoś swój film do konkursu IX Praskiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych!

Podobnie jak w latach poprzednich, swoje produkcje możecie nadsyłać w trzech kategoriach:
- dokument i reportaż,
- wideoklip i animacja,
- dokument fabularyzowany i fabuła.

Na wasze zgłoszenia czekamy do wtorku 01 marca 2016 roku!

W konkursie mogą wziąć udział filmy:
- Autorstwa osób poniżej 18 roku życia (w momencie zakończenia produkcji filmu);
- Zgłaszane do konkursu po raz pierwszy;
- Trwające mniej niż 30 minut (chyba, że Organizator dopuści film w drodze wyjątku);
- zrealizowane po styczniu 2011 r.

Zgłoszenia filmu do konkursu IX PFFM należy dokonać za pośrednictwem strony internetowej http://ffm.org.pl/formularz-zgloszeniowy przy tym należy:
- Wypełnić formularz zgłoszeniowy (oddzielnie dla każdego zgłaszanego filmu);
- Zatwierdzić go przyciskiem „wyślij”, a wygenerowany plik w formacie .pdf wydrukować i podpisać samodzielnie (w przypadku osób niepełnoletnich - uzyskać także podpis rodzica/prawnego opiekuna);
- Przesłać link do serwera (np. wetransfer), z którego będziemy mogli pobrać Twoją produkcję oraz podpisany i zeskanowany formularz zgłoszeniowy, na adres e-mail festiwal@serduszko.org.pl

Jeden twórca może zgłosić dowolną ilość filmów do konkursu, każdy musi jednak zostać zgłoszony oddzielnie i znajdować się na osobnym nośniku lub jako oddzielne pliki na tym samym nośniku.

Konkurs składa się z dwóch etapów:
W pierwszym etapie przekazane przez was filmy, których zgłoszenia spełniają wymogi formalne, zostaną poddane selekcji przez Radę Programową. Te z nich, które uzyskają jej akceptację, zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu.
W drugim etapie wasze filmy będą przedstawiane publiczności podczas gali finałowej 23 marca 2016r. w kinie Praha i poddane ocenie publiczności oraz profesjonalnego Jury, w składzie: Kinga Dębska (reżyser i scenarzysta), Jacek Lusiński (reżyser, scenarzysta, kompozytor), Paweł Domagała (aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, piosenkarz), Artur Liebhart (założyciel Against Gravity, PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL), Anna Tatarska (dziennikarka filmowa). Andrzej Rossa (dziennikarz kulturalny).

Wasze filmy wezmą udział w konkursie, w którym do wygrania są następujące nagrody:

Złota Praska Klisza – 3500 zł. i nagrody rzeczowe: karta pamięci Kingston SDHC 32GB SDHC Class10 UHS-I Ultimate (odczyt do 90MB/s), dysk zewnętrzny Toshiba 750GB USB3.0. oraz pamiątkowa statuetka.
Srebrna Praska Klisza – 2500 zł. i nagrody rzeczowe: karta pamięci Kingston SDHC 16GB Class10 UHS-I, odczyt: 45MB/s, monopod do robienia zdjęć selfie. oraz pamiątkowa statuetka.
Brązowa Praska Klisza – 1500 zł. i nagrody rzeczowe: karta pamięci Kingston SDHC 16GB Class10 UHS-I, odczyt: 45MB/s, monopod do robienia zdjęć selfie. oraz pamiątkowa statuetka.

Nagroda Publiczności – Ręcznie wykonana i w całości jadalna i statuetka kamery wyrzeźbiona w Pracowni Rarytasów, w Wedlowskiej fabryce czekolady oraz monopod do robienia zdjęć selfie.

Nagrody Specjalne:
Nagroda redakcji Magazynu Ekspresu Reporterów – Emisja najlepszego dokumentu/reportażu w TVP2.
Nagroda Internautów im. Emila Wedla – Ręcznie wykonana i w całości jadalna i statuetka kamery wyrzeźbiona w Pracowni Rarytasów, w Wedlowskiej fabryce czekolady oraz monopod do robienia zdjęć selfie.
Ponadto 7 naszych finalistów spoza Warszawy otrzyma możliwość noclegu w hotelu Dubble Tree by Hilton****!
Nocleg wraz ze śniadaniem zarezerwowany na 23/24 marca 2016.
Jeśli zgłosiłeś swój film do konkursu i chcesz spędzić noc w Dubble Tree by Hilton koniecznie napisz na festiwal@serduszko.org.pl!

W ramach IX PFFM zostaną zorganizowane również bezpłatne warsztaty filmowe np.:
- "Kulturalna Krytyka", czyli jak oceniać i wyrażać opinie o filmach, aby przez przypadek nie obrazić ich twórców.
- "Świadomy kinomaniak", czyli na co zwracać uwagę aby czerpać największą przyjemność z oglądanych filmów?
- "Dokument w praktyce" - jak znaleźć temat? Jak przygotować się do jego realizacji? Jak zrealizować go obiektywnie, nie naruszając przy tym delikatnej granicy prywatności człowieka, czyli wszystko o czym każdy twórca kina dokumentalnego wiedzieć powinien.

Więcej szczegółów na stronie internetowej festiwalu.

www.ffm.org.pl
www.facebook.com/festiwalfilmow

ODPOWIEDZ