Licencjat w WSR: kluczowe pytania & odpowiedzi

Informacje dla Studentów w WSR.

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski

ODPOWIEDZ
Avallar
Zaczyna działać
Zaczyna działać
Posty: 260
Rejestracja: 19 sie (wt) 2008, 02:00:00

Re: Gdzie? Tu.

Post autor: Avallar » 10 wrz (czw) 2009, 20:36:11

wojtkowski pisze:
Avallar pisze:Zastanawiam się jak to będzie dalej, czy w placówce będą miały zajęcia też osoby nie mające nic wspólnego z WSR, takie które będą robić licencjat przez 3 lata?
W ramach ID wszystkie zajęcia (poza niektórymi praktycznymi) odbywać się będą w siedzibie WSR - i w tym roku i w następnych, i dla Absolwentów WSR i dla tych osób, które nie bedąc Absolwentami WSR będą realizowały pełen tok studiów.
No to ciekawy eksperyment, raz że to trochę wprowadzenie obcej tkanki w klimat WSRu, dwa że przy wysypie chętnych logistycznie może być problem. No ale jak myślę wszystko i tak macie przemyślane pod każdym względem :) z ciekawością będę sobie obserwował jak układa się to w tym roku, a wtedy może za rok i ja dołączę :)

mtede
Czasami coś napisze
Czasami coś napisze
Posty: 171
Rejestracja: 09 maja (śr) 2007, 02:00:00

Post autor: mtede » 11 wrz (pt) 2009, 15:08:19

Ja mam takie pytanko jeśli mi się skończyła ulga na ZTM bo mam juz ukończone 21 lat to czy jak sie pofatyguje do szkoły to dostanę jakieś zaświadczenie że jestem uczniakiem i mam kolejną zniżkę ??

A tak wogule to czy nasze mamy jakieś żniżki jak idziemy na Licencjat ??

Sory ze pytam możliwe ze było takie pytanie niestety nie odwiedzam forum szkolnego tak często !!..

Pozdro

a_anka
Zadomowił(a) się
Zadomowił(a) się
Posty: 592
Rejestracja: 13 gru (pn) 2004, 01:00:00

Post autor: a_anka » 11 wrz (pt) 2009, 15:46:51

mtede pisze:Ja mam takie pytanko jeśli mi się skończyła ulga na ZTM bo mam juz ukończone 21 lat to czy jak sie pofatyguje do szkoły to dostanę jakieś zaświadczenie że jestem uczniakiem i mam kolejną zniżkę ??

A tak w ogóle to czy nasze mamy jakieś żniżki jak idziemy na Licencjat ??

Sory ze pytam możliwe ze było takie pytanie niestety nie odwiedzam forum szkolnego tak często !!..

Pozdro
:wink:

Sorry, ale mam alergię i w ten sposób się leczę :twisted:

OSHka
Ekspert
Ekspert
Posty: 1998
Rejestracja: 29 sie (wt) 2006, 02:00:00

Post autor: OSHka » 11 wrz (pt) 2009, 16:10:41

mtede pisze:Ja mam takie pytanko jeśli mi się skończyła ulga na ZTM bo mam juz ukończone 21 lat to czy jak sie pofatyguje do szkoły to dostanę jakieś zaświadczenie że jestem uczniakiem i mam kolejną zniżkę ??

A tak w ogóle to czy nasze mamy jakieś zniżki jak idziemy na Licencjat ??
Najpierw - wszystkiego najlepszego z okazji urodzin sprzed paru dni ;)

Niestety.. Zadzwoniłam na infolinię ZTM i osoby, które ukończyły 21 lat, a nie są jeszcze studentami (czyt. nie posiadają ważnej legitymacji) nie mają żadnych ulg :(

mtede
Czasami coś napisze
Czasami coś napisze
Posty: 171
Rejestracja: 09 maja (śr) 2007, 02:00:00

Post autor: mtede » 11 wrz (pt) 2009, 16:34:43

e szkoda ... a żadne poświadczenie tego pewno nie zmieni ??

OSHka
Ekspert
Ekspert
Posty: 1998
Rejestracja: 29 sie (wt) 2006, 02:00:00

Post autor: OSHka » 11 wrz (pt) 2009, 16:39:52

mtede pisze:e szkoda ... a żadne poświadczenie tego pewno nie zmieni ??
Pani ZTMowa powiedziała, ze albo legitymacja szkolna albo legitymacja studencka.. Głowa do góry, to tylko 3 tygodnie :)

pesca
Ekspert
Ekspert
Posty: 1500
Rejestracja: 07 wrz (wt) 2004, 02:00:00

Post autor: pesca » 11 wrz (pt) 2009, 22:44:29

mtede pisze:Ja mam takie pytanko jeśli mi się skończyła ulga na ZTM bo mam juz ukończone 21 lat to czy jak sie pofatyguje do szkoły to dostanę jakieś zaświadczenie że jestem uczniakiem i mam kolejną zniżkę ??

A tak wogule to czy nasze mamy jakieś żniżki jak idziemy na Licencjat ??

Sory ze pytam możliwe ze było takie pytanie niestety nie odwiedzam forum szkolnego tak często !!..

Pozdro
Niestety, żadne zaświadczenie, że jesteś uczniem / studentem nie pozwoli Ci zakupić szacownego biletu ZTM ze zniżką :( Jedynie legitymacja (szkolna, studencka, inwalidzka, rentowa etc) na to zezwala - ZTM i PKP niechętnie rozstają się z pieniędzmi za to bardzo chętnie Nas gnębią... Misiek dasz radę, jeszcze chwilę i będziesz miał zniżkę spowrotem, szkoda tylko, że pięć dyszek w plecki...

balum
Początkujący(a)
Początkujący(a)
Posty: 56
Rejestracja: 20 paź (pt) 2006, 02:00:00

Religiologia

Post autor: balum » 13 wrz (ndz) 2009, 20:20:41

Witajcie :)
Wątek przedmiotów związanych z religią nie daje mi spokoju. Wiem, że już był poruszany, ale... Na stronie WSTH znalazłam poniższy rozkład zajęć dla Instytutu Dziennikarstwa.

STUDIA NIESTACJONARNE

•Historia filozofii i logiki (14 godzin)
•Religiologia (14 godzin)
•Biblistyka Starego i Nowego Testamentu (14 godzin)
•Historia chrześcijaństwa (14 godzin)
•Współczesna historia Polski (8 godzin)
•Współczesne systemy polityczne (8 godzin)
•Metodologia pracy licencjackiej (8 godzin)

Jak widać nacisk na przedmioty związane z religią jest duży. Czy w przypadku studiów organizowanych w WSR będzie podobnie? Nie ukrywam, że bardzo kusząca jest dla mnie perspektywa studiów trwających 1,5 roku zamiast 3 lata. Mam praktykę w zawodzie, ale nie mam tzw. "papierka". Nie zależy mi jednak na studiowaniu wyłącznie dla dyplomu, chciałabym wynieść jakąś wiedzę z zajęć - mam nadzieję m.in. porządkującą i uzupełniającą to, czego się do tej pory nauczyłam w praktyce. W związku z tym martwi mnie trochę relacja godzin poświęconych religii do godzin poświęconych historii i politologii... Nie chciałabym skupiać się głównie na studiowaniu Starego i Nowego Testamentu, a obawiam się, że tak będzie, bo zdanie egzaminu z tego zakresu na pewno będzie trudne.
Czy będziemy przede wszystkim na uczelni teologicznej, czy jednak głównie na dziennikarstwie?
Interesuje mnie kadra, z którą spotkamy się podczas zajęć. Czy posiadacie jakąś wiedzę o wykładowcach, którą moglibyście się podzielić? Na stronie WSTH nie ma takich danych.
I jeszcze pytanie o opłaty za ewentualne powtarzanie egzaminów - czy są i w jakiej wysokości?
Jeśli pytam o rzeczy, które były omawiane podczas spotkania w WSR, przepraszam, nie mogłam dotrzeć.
Mam dobre wspomnienia z WSR. Choć w trybie zaocznym wszystko odbywało się szybko i w ograniczonym zakresie, wiele osób i zajęć było dla mnie inspirujących. Ba, pod wpływem p. Tomka Syrowatko najpierw przekonałam się, że jednak umiem liczyć :) , a potem nawet sięgnęłam po książki do ekonomii. Czekałam na każde zajęcia z Moniką Pazik i na "A czy to ta słynna grupa SR ..." w wykonaniu Sławka. Wróciłam do rysowania... Dlatego tak bardzo ucieszyłam się, że jest możliwość powrotu do WSR, ale boję się, że na planowanych studiach tego klimatu nie znajdę. No i jestem w kropce.

OSHka
Ekspert
Ekspert
Posty: 1998
Rejestracja: 29 sie (wt) 2006, 02:00:00

Post autor: OSHka » 14 wrz (pn) 2009, 09:35:41

Droga K. :)

Postaram się w niedługim czasie odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania, ale najpierw muszę zebrać pewne informacje, by nikogo nie wprowadzać w błąd. Fakt, faktem, nie mam przed sobą przygotowanego planu zająć (jeszcze), ale na stronie WSTH jest więcej tych przedmiotów niż te, które wymieniłaś, poniżej są jeszcze te:

•Prawo prasowe (8 godzin)
•Gatunki dziennikarskie w praktyce prasowej (8 godzin)
•Kultura języka i stylistyka praktyczna (8 godzin)
•Agencje prasowe i praca z serwisem informacyjnym (8 godzin)
•Historia prasy (8 godzin)
•Retoryka i erystyka (8 godzin)
•Etyka dziennikarska (8 godzin)
•Warsztat dziennikarza prasowego (28 godzin)
•Dziennikarskie źródła informacji (8 godzin)
•Rzecznictwo prasowe (8 godzin)
•Dziennikarstwo społeczno – religijne (20 godzin)

Wydaje mi się, ze te bardziej Cię zainteresują :)

Dla uspokojenia mogę dodać jeszcze to, ze zajęcia będą odbywały się w siedzibie WSR, więc klimat pozostanie :) Sekretariat dla Was mieści się co prawda gdzie indziej, ale mam nadzieję, że podołam Waszym oczekiwaniom :)

Proszę o cierpliwość, lecę zdobywać informacje :)

OSHka
Ekspert
Ekspert
Posty: 1998
Rejestracja: 29 sie (wt) 2006, 02:00:00

Post autor: OSHka » 29 wrz (wt) 2009, 14:08:52

koscinski pisze: tak tak te legitki to winny być wcześniej, bo ja robię cukrową minę i zakrywam datę urodzenia na legitymacji tej wcześniejszej palcem, jezeli już zechce im się sprawdzać, czy przypadkiem moge jeździć na uczniowskiej tej co była wcześniej.
Dziś przesłałam pierwszą część danych do legitymacji, zdjęcia czekają na odebranie. Ty już tam jestes, podobnie jak Ci, którzy dostarczyli już swoje zdjęcia.

Co do ZUSowej biurokracji - 3 października :)

Magdusia
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 4838
Rejestracja: 24 lut (czw) 2005, 01:00:00

Post autor: Magdusia » 29 wrz (wt) 2009, 18:23:49

Martusia B pisze:ja bym chciała dostać legitkę w tą sobotę, bo nie mam pieniędzy na mandaty od kanarów.. :/
rozumiem ze z legitką, jesli mam mniej niż 26 lat mogę jeździć ulgowo!? czy tak? prosze o szybkie info bo do 30 wrzesnia do 23:59 mam wazny bilet i nie wiem czy przejezdzic na jednorazowkach do soboty czy nie ma to znaczenia :)

Agfu
Bywalec
Bywalec
Posty: 304
Rejestracja: 29 wrz (sob) 2007, 02:00:00

Post autor: Agfu » 30 wrz (śr) 2009, 07:36:05

Jeśli masz legitymację studencką, to nawet mając powyżej 26 lat możesz jeździć ulgowo;p
Jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić;)

Magdusia
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 4838
Rejestracja: 24 lut (czw) 2005, 01:00:00

Post autor: Magdusia » 30 wrz (śr) 2009, 09:31:30

jelsi tak jest to prosimy o info bo mój Siz jest juz 26+ hihi a tez go to interesuje :)

maland
Zawsze coś napisze
Zawsze coś napisze
Posty: 775
Rejestracja: 02 lip (czw) 2009, 02:00:00

Post autor: maland » 30 wrz (śr) 2009, 09:44:40

Agfu pisze:Jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić;)
jesli mowisz o ZTM to mylisz sie. Niestety znizki sa do 26go roku zycia.

Avallar
Zaczyna działać
Zaczyna działać
Posty: 260
Rejestracja: 19 sie (wt) 2008, 02:00:00

Post autor: Avallar » 30 wrz (śr) 2009, 10:44:33

maland pisze:
Agfu pisze:Jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić;)
jesli mowisz o ZTM to mylisz sie. Niestety znizki sa do 26go roku zycia.
Ulgi 50%
Studenci studiów licencjackich, inżynierskich lub magisterskich Ważna legitymacja studencka lub elektroniczna legitymacja studencka wg wzoru określonego w Rozporządzeniu MENiS z 2.11.2006 r. [(Dz. U. Nr 224, poz. 1634)]

O wieku nic nie ma, tak jak przy innych punktach...

ODPOWIEDZ