Prace licencjackie: sprawy formalne i dyskusje

Informacje dla Studentów w WSR.

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12120
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

Dokumentacja źródeł w pracy licencjackiej c.d.

Post autor: s_wojtkowski » 20 sty (czw) 2011, 01:34:33

Magdusia pisze:ehm, wole zapytac zeby potem źle nie było:
wszystkie przypisy jakie mam, na koncu pracy (przed czy po zakonczeniu?) widnieją jako bibliografia. czy mamy podzielic te bibliografie na te 3 czesci?
Przypisy nie widnieją jako bibliografia; w bibliografii są wskazane źródła wszystkich przypisów - ale nie tylko; jeśli ktoś korzysta z jakiegoś źródła, to nawet jeśli nie ma żadnego przypisu odnoszacego sie doń, powinien je umieścić w bibliografii (a elektroniczną wersję pracy wzbogacić o skany ważnych dla powstania pracy fragmentów).
Magdusia pisze:jak ma wygladac elektroniczna wersja pracy?
napisze jak ja to widze, prosze o informacje czy widze to dobrze :)
na płycie CD jest:
plik pdf z pracą (która zawiera str tytułowa, spis tresci, wstep, treść, zakonczenie, bibliografie)
obok pliku z pracą jest folder o nazwie: załączniki
w folderze znajduje sie tyle plików, ile przypisów ma moja praca, ponumerowanych odpowiednio-jak w pracy)
i teraz kolejno:
-jeśli dany nr przypisu odpowiada stronie www - wykonuję print screen tej strony www. pod odpowiednim numerkiem jest plik jpg ze screenem
- jeśli dany nr przypisu odpowiada periodykowi, wtedy skanuje okladke + artykuł i zapisuje pod odpowiednim nr
- jesli dany nr przypisu odpowiada ksiazce, skanuje okladke, strone redakcyjna i odpowiednie strony, umieszczam pod odpowiednim nr. (jesli ksiazka wystepuje w wersji elektronicznej, podpinam całego pdfa)
Myślę, że to bardzo dobra, konkretna i rozumna wizja.

Magdusia
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 4838
Rejestracja: 24 lut (czw) 2005, 01:00:00

Re: Objętość pracy + interlinia w przypisach

Post autor: Magdusia » 20 sty (czw) 2011, 09:43:49

s_wojtkowski pisze:
Ryska pisze:Przyłączam się do tych pytań. Ale mam też i własne. Co zalicza się do ilości stron? Jak liczyć. Czy spis treści i bibliografia również doliczać jako strony pracy?
Spis treści i bibliografia liczą się do objętości pracy. Nie liczą się tylko aneksy i załączniki.
w wydrukowanej pracy powinny byc jakies aneksy i załaczniki? jesli tak to jakie?

i moje pytanie:
na jakie grupy nalezy podzielic pozycje bibliografi?

Magdusia
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 4838
Rejestracja: 24 lut (czw) 2005, 01:00:00

Re: Zasady realizacji prac licencjackich

Post autor: Magdusia » 20 sty (czw) 2011, 09:47:10

s_wojtkowski pisze:
6. Bibliografia pracy licencjackiej winna obejmować przynajmniej 25 pozycji. Winny one być podzielone na 3 części: literatura zwarta (publikacje książkowe), literatura cykliczna (czasopisma naukowe i branżowe), strony internetowe. Przy tym obowiązkiem studenta jest wykorzystanie po co najmniej jednym źródle z każdej z tych trzech części bibliografii.


ok, znalazłam, juz niewazne :)
ale! i tak mam pytanie :P taki newsweek czy Rzeczpospolita to co to jest? coprawda literatura cykliczna, ale nie jest to czasopismo naukowe czy branzowe..

Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12120
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

O aneksach i wydawnictwach cyklicznych

Post autor: s_wojtkowski » 20 sty (czw) 2011, 10:46:51

Aneksy i załączniki nie są obowiązkowym elementem pracy licencjackiej.
Literatura cykliczna to po prostu tytuły prasowe; do prac naukowych najczęściej wykorzystujemy czasopisma naukowe i branżowe, ale przecież nie tylko takie; Rzeczpospolita, Newsweek czy nawet Twój Styl to też wydawnictwa cykliczne i mogą (nawet powinny, jeśli były wykorzystane przy pisaniu pracy) znaleźć się w bibliografii.

Magdusia
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 4838
Rejestracja: 24 lut (czw) 2005, 01:00:00

Re: O aneksach i wydawnictwach cyklicznych

Post autor: Magdusia » 20 sty (czw) 2011, 11:53:32

s_wojtkowski pisze:Aneksy i załączniki nie są obowiązkowym elementem pracy licencjackiej.
Literatura cykliczna to po prostu tytuły prasowe; do prac naukowych najczęściej wykorzystujemy czasopisma naukowe i branżowe, ale przecież nie tylko takie; Rzeczpospolita, Newsweek czy nawet Twój Styl to też wydawnictwa cykliczne i mogą (nawet powinny, jeśli były wykorzystane przy pisaniu pracy) znaleźć się w bibliografii.
może czegoś niewiem, ale co WOGOLE moze byc załacznikiem albo aneksem, bo moze powinnam mieć, a niewiem co tam sie wsadza zasadniczo.

myimmortal
Bywalec
Bywalec
Posty: 340
Rejestracja: 03 lip (ndz) 2005, 02:00:00

Post autor: myimmortal » 20 sty (czw) 2011, 12:05:45

a ja mam takie pytanie - czy jeśli chcę użyć w swojej pracy jakichś zdjęć zrobionych w czasie wojny czy nawet przed nią i nie wiem kto jest ich autorem, to mam w źródle podać stronę internetową na której je znalazłam czy jak?

Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12120
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

Aneksy, źródła ilustracji...

Post autor: s_wojtkowski » 20 sty (czw) 2011, 13:17:24

Magdusia pisze:może czegoś niewiem, ale co WOGOLE moze byc załacznikiem albo aneksem, bo moze powinnam mieć, a niewiem co tam sie wsadza zasadniczo.
W załącznikach/aneksach można umieścić dłuższe dokumenty źródłowe kluczowe dla wywodu lub odbioru i zrozumienia pracy (np. regulaminy, ustawy, rozporządzania etc.), ilustracje, tabele, ulotki, foldery i tym podobne materiały, które nie mieszczą się w przypisach i nie są też integralną częścią pracy.
myimmortal pisze:a ja mam takie pytanie - czy jeśli chcę użyć w swojej pracy jakichś zdjęć zrobionych w czasie wojny czy nawet przed nią i nie wiem kto jest ich autorem, to mam w źródle podać stronę internetową na której je znalazłam czy jak?
Jak nie wiemy kto jest autorem pracy/dzieła (zdjęcia, rysunku etc.) to podanie źródła (np. strony internetowej, numeru czasopisma) musi wystarczyć.
Ostatnio zmieniony 20 sty (czw) 2011, 13:22:46 przez s_wojtkowski, łącznie zmieniany 2 razy.

Ryska
Nowy(a)
Posty: 33
Rejestracja: 12 kwie (sob) 2008, 02:00:00

Post autor: Ryska » 20 sty (czw) 2011, 13:25:06

A ja to mam takie pytanko. Jak to jest z tym recenzentem pracy?

Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12120
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

Post autor: s_wojtkowski » 20 sty (czw) 2011, 13:25:57

Ryska pisze:A ja to mam takie pytanko. Jak to jest z tym recenzentem pracy?
Dobrze.

Magdusia
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 4838
Rejestracja: 24 lut (czw) 2005, 01:00:00

Post autor: Magdusia » 20 sty (czw) 2011, 21:46:39

czy podrozdzial mamy na siłę sciagać na poprzednią stronę (nie moze zaczynać sie od nowej). jaka to jest taka ilosc pustej przestrzeni na poprzedniej stronie, zeby podrozdział mógł zaczynac sie od nowej strony? chodzi mi o to ze to glupio wyglada jak jest tytuł podrozdziału (nieco wiekszy, pogrubiony) i jedna linia akapitu i koniec strony.

Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12120
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

O łamaniu pracy

Post autor: s_wojtkowski » 20 sty (czw) 2011, 21:56:08

Magdusia pisze:czy podrozdzial mamy na siłę sciagać na poprzednią stronę (nie moze zaczynać sie od nowej). jaka to jest taka ilosc pustej przestrzeni na poprzedniej stronie, zeby podrozdział mógł zaczynac sie od nowej strony? chodzi mi o to ze to glupio wyglada jak jest tytuł podrozdziału (nieco wiekszy, pogrubiony) i jedna linia akapitu i koniec strony.
Tak, żeby to było zgodne ze sztuką łamania tekstów oraz podstawową estetyką pracy - na dole strony muszą być, oprócz tytułu podrozdziału, co najmniej dwa wiersze tekstu. Jeśli się nie mieszczą - należy przenieść tytuł podrozdziału na nową stronę.

Magdusia
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 4838
Rejestracja: 24 lut (czw) 2005, 01:00:00

Post autor: Magdusia » 21 sty (pt) 2011, 21:12:05

chcialam jeszcze zpaytac o to oswiadczenie plagiatowe.
macie w szkole gotowe formularze ktore mamy podpisac na miejscu czy mamy to miec w pracy?

Magdusia
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 4838
Rejestracja: 24 lut (czw) 2005, 01:00:00

Post autor: Magdusia » 22 sty (sob) 2011, 08:10:12

prosimy o informacje..?
bo jesli np. mamy takie oswiadczenie dac np. jako 1 strone w oprawe to leoiej to wiedziec.

Artur0
Ekspert
Ekspert
Posty: 1136
Rejestracja: 21 lis (śr) 2007, 01:00:00

Post autor: Artur0 » 22 sty (sob) 2011, 11:43:01

Nie ma tego w obowiązkowych elementach pracy, ani zasadach. Wzór też nie był tam podany. Napisane było, że przy składaniu podpisuje się takie oświadczenie, więc na zdrowy rozum jest to na miejscu dawane do podpisania...

Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12120
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

Oświadczenie a praca

Post autor: s_wojtkowski » 22 sty (sob) 2011, 19:47:17

Nie załączajcie oświadczenia antyplagiatowego do pracy licencjackiej. Stanowi ono odrębny dokument.

ODPOWIEDZ