CV i list motywacyjny przy składaniu papierów do szkoły?

O wszystkim co nie pasuje do pozostałych for np.: Hobby, Muzyka, Kino, Film, TV, Sport, Gry i zabawy, Internet, Książki

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski, sinar

ODPOWIEDZ
Alexin
Początkujący(a)
Początkujący(a)
Posty: 58
Rejestracja: 29 sie (ndz) 2004, 02:00:00

CV i list motywacyjny przy składaniu papierów do szkoły?

Post autor: Alexin » 09 wrz (czw) 2004, 17:30:56

mam kilka pytań. :lol:

1)do czego są potrzebne CV i list motywacyjny przy składaniu dokumentów do szkoły? ja rozumiem-do pracy, ale do szkoły? :roll:

2)w jakim celu składa się cztery zdjęcia?do indeksu i do legitymacji?a jak mi już zniżki żadne na przejazdy MZA itp. nie przysługują? to dla mnie trochę bez sensu. :roll:

3)jak jest z tym indywidualnym grafikiem zajęć?można tak zrobić?jeśli tak to jak?i jak to później - w praktyce- wygląda? :roll:

4)czy jedno z zajęć fakultatywnych zobowiązuje już studenta do zdawania całego kierunku z tej dziedziny? :roll:

Sorry za cała masę tych pytań ale strasznie mnie te tematy nurtują.
Dzięki wszystkim odpowiadającym za pomoc.
Pozdrawiam i przesyłam całuski. :wink:

sinar
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 7525
Rejestracja: 14 cze (sob) 2003, 02:00:00

Post autor: sinar » 09 wrz (czw) 2004, 18:17:01

1) A ja nie rozumiem po co do pracy. CV jeszcze tak ale list motywacyjny? Nie wystarczy sama motywacja? ;) Mysle ze chca Cie w szkole lepiej poznac? Z czym przychodzisz. Jakim jestes czlowiekiem czego oczekujesz. Co sobie mysli i robi target szkoly. Sporo mozna wyczytac miedzy wierszami. Ale nie doszukiwalbym sie ukrytych celow. Zreszta sa tez pewne wymogi formalne. Czy to nazwiesz CV zyciorys czy kilka slow o sobie jest to potrzebne. Na UW jest podobnie.

2) jeszcze jedno zdjecie jest potrzebne do dyplomu, a 4. do teczki albo zapasow . Mojej kolezance kiedys sie odkleilo i gdziesik zgubilo, poszla do sekretariatu i przykleili nastepne

3) Czy mowisz o ITN czy o normalnym programie zajec ktory sobie konstruujesz z zajec fakultatywnych

4) Jesli wybierzesz sobie np. warsztaty projektowanie graficzne to nie oznacza ze musisz robic wszystkie warsztaty rysunkowe albo cala grafike i wszystko co z nia zwiazane. Podbnie jak bierzesz Excela raczej nie musisz zaraz robic Worda, Corela czy Photoshopa. Natomiast jesli chodzi o wypisanie sie z zajec fakultatywnych to zdaje sie mozna zrobic to jeszcze na 2. zajeciach. Jesli ocenisz ze to CIe nie interesuje po prostu idziesz do wykladowcy i prosisz o wypisanie. Musisz zmiescic sie w tym terminie. Zreszta spokojnie mysle ze o wszystkim uslyszysz na 1. zajeciach a jak nie to sie dopytasz u zrodla.

aw
akademiareklamy.edu.pl
akademiareklamy.edu.pl
Posty: 1397
Rejestracja: 27 lut (czw) 2003, 01:00:00

Post autor: aw » 09 wrz (czw) 2004, 22:27:08

ad1/ chyba nie do konca rozumiesz, ze szkola nasza jest nastawiona na przygotownie głownie do rynku pracy - stad twoja sugestia "do pracy to rozumiem" jest jak najbardziej na miejscu; poza tym, czym Twoim zdaniem rózni się podanie z prośbą o przyjęcie, aplikacja i list motywacyjny poza nazwą?
dokumentu tego standardowo wymagają wszystkie szkoły, tylko inaczej go nazywają;
jest nam potrzebny, by poznać oczekiwania naszych klientów i określić motywy ich decyzji - chcemy lepiej pracować dlatego analizujemy je bardzo wnikliwie

ad2/ każdy ma inne uwarunkowania, i jeśli Tobie legitymacja jest niepotrzebna, nie genearalizuj - poza tym, nadal mimo wieku da Ci ona zniżki np. w kinach, pozostałe zdjęcia są do indeksu i świadectw - nie planujesz ich uzyskać?

ad3/ w praktyce to wygląda tak, że je sama wybierasz, w czasie dogodnym i kolejnosci ustalonej przy pomocy tutora i realizujesz - nie różni się ten system niczym od zasad obowiązujących we wszystkich zachodnich szkołach (dotyczy zajęć fakultatywnych i warsztatów)

ad4/ czy kupno jednego loda zobowiązuje do wzięcia w ajencję całej budki?

mam nadzieje że było żartobliwie nie sarkastycznie :)

ODPOWIEDZ