matura przede mna!!!prosze o pomoc!!!PILNIE

O wszystkim co nie pasuje do pozostałych for np.: Hobby, Muzyka, Kino, Film, TV, Sport, Gry i zabawy, Internet, Książki

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski, sinar

ODPOWIEDZ
martyna
Nowy(a)
Posty: 1
Rejestracja: 08 lis (pn) 2004, 01:00:00

matura przede mna!!!prosze o pomoc!!!PILNIE

Post autor: martyna » 08 lis (pn) 2004, 11:36:50

mam temat na ustna mature DOKONAJ ANALIZY JEZYKA REKLAM,JAKI SWIAT ONE KREUJA?musze napisac prace ale potrzebuje ksiazek i bede wdzieczna jesli ktos doswiadczony wysle mi jakies tytuly.ksiazek jest duzo ale ja nie wiem jaka wybrac??prosze o kontakt na gg lub maila.Z GORY DZIEKI

andy
Ekspert
Ekspert
Posty: 1223
Rejestracja: 03 lip (sob) 2004, 02:00:00

Post autor: andy » 15 lut (wt) 2005, 14:31:50

Martyna, pojawiały się już w miarę podobne pytania.



Dorfles G., 1973: Reklama: retoryka a semantyka. Przeł. T. Jekiel, J. Wojnar, [w:] Człowiek zwielokrotniony. Warszawa.

Eco U., 1972: Kilka weryfikacji: komunikat reklamowy. Tłum. A. Weinsberg. [w:] Pejzaż semiotyczny. Warszawa.

Spitzer L., 1980: Amerykańska reklama jako sztuka popularna. Przeł. K. Biskupski, [w:J] Język i społeczeństwo, red. M. Głowiński. Warszawa.


Jednak rzuć zatem okiem na te linki:

http://www.szkolareklamy.pl/ftopict-1886.html

http://www.szkolareklamy.pl/ftopict-1464.html

http://www.szkolareklamy.pl/ftopicp-23746.html#23746

http://www.szkolareklamy.pl/ftopict-1867.html

(...)z grubsza język reklamy kreuje świat doskonały, można go z mitami, bogami z Olimpu porównywać. Ponadto świat konsumpcji. To może najważniejsze.
Często wmawia nam problemy i podsuwa rozwiązania, zawsze takie same: kup produkt (jakiśtam), twój problem zniknie, a nawet sprawi, że staniesz się szczęśliwy / szczęśliwa.

Można i warto sięgnąć także do eseju Erici Jong, amerykańskiej feministki, która, w którymś z numerów Literatury na świecie (1983) napisała "Lęk przed lataniem" (mam nadzieję, że dobrze pamiętam).

Literatura jest bardzo bogata, prawdopodobnie najlepsze źródła są raczej w formie tradycyjnej, a nie w zasobach internetowych. (...)

RafMak
Zaczyna działać
Zaczyna działać
Posty: 224
Rejestracja: 21 sie (sob) 2004, 02:00:00

Post autor: RafMak » 15 lut (wt) 2005, 15:51:19

Nie wiem czy byl wymieniany w poprzednich postach ale polecam ksiazke
J. Bralczyka "Jezyk na sprzedaz"

andy
Ekspert
Ekspert
Posty: 1223
Rejestracja: 03 lip (sob) 2004, 02:00:00

Post autor: andy » 15 lut (wt) 2005, 15:57:44

Dziesiątki razy, ciekawe, czy prof. wie, że tak często jego dzieło polecamy? :-D
Ale, bowiem to własciwie powinna być lektura obowiązkowa, takie to panie dziejku dombre, myślę, RafMak, że nie szkodzi, iż często ten tytuł będzie powtarzany.

ODPOWIEDZ