Kurza twarz

O wszystkim co nie pasuje do pozostałych for np.: Hobby, Muzyka, Kino, Film, TV, Sport, Gry i zabawy, Internet, Książki

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski, sinar

ODPOWIEDZ
visenna-chan
Zaczyna działać
Zaczyna działać
Posty: 290
Rejestracja: 23 lis (wt) 2004, 01:00:00

Post autor: visenna-chan » 15 lip (pt) 2005, 10:56:09

Happy pisze:O psia morda...!!! :P

ojojoj ...
a ja lubie psie mordki 8) w przeciwienstwie do kurzej twarzy :wink:

Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12116
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

O "kurzej twarzy" piszą w słowniku, nieźle co?

Post autor: s_wojtkowski » 15 lip (pt) 2005, 11:22:17

Według słownika wyrażeń slangowych Uniwersytetu Gdańskiego wyrażenie "kurza twarz!" to wykrzyknienie wyrażające gniew, irytację, rozczarowanie, szok (an exclamation of anger, irritation, disappointment, shock - terminy technicze angielskie).
Niestety, ten sam słownik milczy na temat wyrażenia "psia morda".
Ostatnio zmieniony 14 wrz (śr) 2005, 09:20:54 przez s_wojtkowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Havoc
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 3908
Rejestracja: 03 paź (ndz) 2004, 02:00:00

Post autor: Havoc » 15 lip (pt) 2005, 12:13:34

ja wiem! ja wiem!! Po psia nei ma mordy tylko pysk, pyszczek ewentualnie slangowo machę, facjatę, naleśnik itd. itp

visenna-chan
Zaczyna działać
Zaczyna działać
Posty: 290
Rejestracja: 23 lis (wt) 2004, 01:00:00

Post autor: visenna-chan » 18 lip (pn) 2005, 10:02:50

Havoc pisze:ja wiem! ja wiem!! Po psia nei ma mordy tylko pysk, pyszczek ewentualnie slangowo machę, facjatę, naleśnik itd. itp
To ewidetny blad!
Pies ma: kufe! - to jest prawidlowe okreslenie tej czesci ciala i uzywany jest oficjalnie w srodowisku kynologicznym 8)

Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12116
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

Tylu myślicieli w jednym topicu? Niesamowite!

Post autor: s_wojtkowski » 18 lip (pn) 2005, 10:18:40

Pies ma kufel? To fajnie, ale nie zapominajmy, że ten topic jest poświęcony innej części świata fauny, kurza twarz. To ważne tym bardziej, że ostatnio (podobno) kura ukryła twarz... Zastanówmy się - dlaczego?

Dlaczego kura ukryła twarz?

BUDDA: Tym pytaniem ujawniasz twoją własną kurzą naturę.

PLATON: Dla większego dobra.

ARYSTOTELES: Taka jest natura kur, ze (czasem) ukrywają twarz.

MACHIAVELLI: Decydujące jest to, ze kura ukryła twarz. Kogo interesują powody? Ukrycie twarzy usprawiedliwia wszelkie motywy.

DARWIN: Kury zostały w dłuższym okresie przez naturę tak ukształtowane, ze teraz są genetycznie do tego uwarunkowane, aby ukrywać twarze.

KAROL MARX: To było historycznie nie do uniknięcia.

FREUD: Fakt, że się w ogóle tą sprawą interesujecie, ujawnia waszą seksualną niepewność.

EINSTEIN: Czy to kura ukryła twarz, czy też to twarz się ukryła za kurą (bądź jej fragmentami), zależy od waszego (i kury) punktu odniesienia.

MARTIN LUTHER KING: Widzę świat, w którym wszystkie kury są wolne i mogą ukrywać twarze, nie będąc pytanymi o motywy.

RICHARD M. NIXON: Kura nie ukryła twarzy. Powtarzam, kura NIE ukryła twarzy.

ERNEST HEMIGWAY: Kura ukryła twarz, aby umrzeć. W deszczu.

COLONEL SANDERS: Przeoczyłem jakąś?

BILL CLINTON: W żadnym momencie nie byłem z tą kurą sam na sam.

SADDAM HUSSAJN: To był nie sprowokowany akt rebelii i mamy prawo zrzucić 50 ton gazu nerwowego na te kurę.

BILL GATES: Akurat wypuściłem na rynek nowy KuraOffice 2000, który nie tylko będzie monitorować ukrywanie twarzy
przez kury, ale również będzie znosił jaja, zarządzał nimi i wyrównywał stan jajek w kurniku.

ANDERSEN CONSULTING: Wynikająca z pogłębionych badań i analiz strategicznych deregulacja w kwestiach jawności i atrakcyjności wizerunku drobiu zagrażała dominującej pozycji rynkowej kury. Kura rozpoznała wyzwanie w rozwinięciu swoich kompetencji z zakresu autoprezentacji, które są niezbędne do przetrwania na nowych rynkach nacechowanych wysoką konkurencją i silnym transferem image’u wizerunkowego. W partnerskiej współpracy z klientem Andersen Consulting pomógł kurze przemyśleć i wnikliwie zanalizować fizyczne i symboliczne aspekty jej wizerunku w kontekście procesów przetwórstwa. Stosując Ekonometryczny Model Integracji Imege’u Drobiu (EMIID) Andersen pomógł kurze wykorzystać jej umiejętności, metodologie, wiedzę, kapitał i doświadczenie, w celu ukierunkowania najpierw siebie, a potem współpracowników, procesów i technologii (w ramach Programm-Management-Word-Wide-Chicken) na wspomaganie jej całościowej strategii. Andersen Consulting zaangażował też zróżnicowane Cross-Spectrum analityków wizażu drobiowego oraz kurzego wirażu medialnego i jego społecznej percepcji, jak również doradców Andersena z szerokimi doświadczeniami w przemyśle zookosmetycznym, którzy podczas dwudniowych narad sprowadzili swój osobisty kapitał wiedzy do wspólnego poziomu i stworzyli doskonałą synergię, aby osiągnąć konieczny cel, a mianowicie wypracowanie i wdrożenie ogólnoprzedsiębiorczej ramy wartości w procesie drobiowym średniego szczebla. Spotkanie miało miejsce w okolicy ferm kurzych, aby zapewnić atmosferę testową, która bazuje na strategiach, na których skupia się przemysł, i która zaowocowała w jasnej i jedynej w swoim rodzaju teorii współczesnego rynku drobiarskiego. Andersen Consulting pomógł kurze przystąpić do pierwszego etapu transformacji wizerunku poprzez osłonięcie wizerunku dotychczasowego w diachronii rynkowej.

DOMINIKA Z SEKRETARIATU: Dajcie mi spokój z jakąś tam kurzą twarzą! Ja nie mam na nic czasu! Kiedy zrobię indeksy?!
Ostatnio zmieniony 22 lis (wt) 2005, 17:57:12 przez s_wojtkowski, łącznie zmieniany 1 raz.

visenna-chan
Zaczyna działać
Zaczyna działać
Posty: 290
Rejestracja: 23 lis (wt) 2004, 01:00:00

Post autor: visenna-chan » 18 lip (pn) 2005, 10:42:15

:twisted: :twisted:
Joo men.... 8)
loj to ja zem nie wiedziala, ze u nas tyle slawnych osob sie wypowiada :twisted:

Slawku to ty utrzymujesz kontakty z duchami? :wink: :twisted:

Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12116
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

Szczególnie intensywnie żyje Dominika...

Post autor: s_wojtkowski » 19 lip (wt) 2005, 09:34:50

visenna-chan pisze:Slawku to ty utrzymujesz kontakty z duchami? :wink: :twisted:
Nie. Co prawda umiem wywoływać duchy - tylko one nie chcą przychodzić. Dlatego przy zbieraniu wypowiedzi do mojego reporterskiego posta korzystałem z usług 13 tzw. mediów. Natomiast cztery z cytowanych osób ciągle jeszcze żyją, kurza twarz.

visenna-chan
Zaczyna działać
Zaczyna działać
Posty: 290
Rejestracja: 23 lis (wt) 2004, 01:00:00

Post autor: visenna-chan » 19 lip (wt) 2005, 10:00:45

8) 13 mediow mrrrau...
Tez bym tak chciala :twisted:
Pogadalabym sobie z Leonardo da Vinci... to moj idol 8) ...

Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12116
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

Dwugłos poetycki z lat 20.

Post autor: s_wojtkowski » 22 lip (pt) 2005, 14:03:08

Jak najbardziej rację masz
cham prawdziwy, kurza twarz
wziąłbym chętnie kawał kija
i obiłbym dobrze ryja.

Takich trzeba topić w bagnie
rośnie potem na tym ładnie
trawa, trzcina (co tam chcesz)
pożywi się jakiś zwierz.

Chociaż lepiej kiedy taki
pójdzie w nawóz na robaki
rzecz to będzie dość zwyczajna
Żeby gówno szło do łajna.

(Leopold Staff, "Na mojego nieznanego wroga", 1922)

O żesz w mordę, kurza twarz!!!!
Skąd tak dobrze Genka znasz?

(Władysław Broniewski, "Wielka riposta", 1924)
Ostatnio zmieniony 28 lip (czw) 2005, 10:56:12 przez s_wojtkowski, łącznie zmieniany 1 raz.

visenna-chan
Zaczyna działać
Zaczyna działać
Posty: 290
Rejestracja: 23 lis (wt) 2004, 01:00:00

Post autor: visenna-chan » 29 lip (pt) 2005, 13:08:37

kurza twarz ja nie wiedzialam ze to takie znane, ze nawet slawni poeci o nim pisza... 8O

Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12116
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

Kiedy kura znowu odsłoni twarz?

Post autor: s_wojtkowski » 29 lip (pt) 2005, 18:00:24

Kiedy kura znowu odsłoni twarz? Czy będzie z tym czakać aż do 16 sierpnia?

visenna-chan
Zaczyna działać
Zaczyna działać
Posty: 290
Rejestracja: 23 lis (wt) 2004, 01:00:00

Post autor: visenna-chan » 08 sie (pn) 2005, 20:43:26

To bardzo prawdopodobne, szczegolnie jesli poczuje w sobie zew strusia :wink:

Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12116
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

Przepraszam, coś mi się w komputerze zacięło, kurcze

Post autor: s_wojtkowski » 18 sie (czw) 2005, 12:00:15

kurza stopa, kurza stopka, kurza nóżka, kurza łapka, kurza dupa
kurza nędza, kurza dola
kurza ślepota, kurza klatka (piersiowa), kurza grypa
kurza farma, kurza kupa

... był u mnie facet, który proponował, że zaszczepi mi drób: po zeciaku od kurzej twarzy, po 2 zety za kaczą gębę i po 3 zyla za gęsią mordę; zaszczepiłem, tak na wszelki wypadek...
... może się zdarzyć - w tej krainie zamków i chatek na kurzej stopce - że rysy twarzy Małej Królewny z kwiatkiem (obarczonej purpurową szatą), odnajdziemy w portrecie dziewczyny w plażowym kapelusiku, co pozornie wcale nie bedzie znaczyć więcej niż...

wierszyk prosto z serca z godz. 22:21 z dnia 2003.10.17, więc już dosyć stary: dzisiaj jedno słodkie dziecko / na ulicy zanuciło / równie słodki wierszyk / brzydkie oczy masz / kurzą masz twarz / zęby jak u konia / dupa jak u słonia / nieprawdaż, że piękny?

... wzruszyłem się, przepraszam...

... przy takiej latarni obaczy kurzą nogę diabła kusiciela... szatan! widzicie tę postać bladą z mętów kotła już na pół urodzoną? twarz uwiędła i wzrok w dal skierowany...

... obaczy kurzą nogę diabła kusiciela... jest to stara twarz Rzymiana na pieniądzu wpół zatarta... dajmy mu na pośmiewisko sprzeczne z naturą nazwisko...

kurza stopa, kurza stopka, kurza nóżka, kurza łapka, kurza dupa
kurza nędza, kurza dola
kurza ślepota, kurza klatka (piersiowa), kurza grypa
kurza farma, kurza kupa
Ostatnio zmieniony 19 sie (pt) 2005, 16:25:13 przez s_wojtkowski, łącznie zmieniany 1 raz.

helvack
Nowy(a)
Posty: 38
Rejestracja: 29 lis (pn) 2004, 01:00:00

Post autor: helvack » 18 sie (czw) 2005, 18:17:37

kukuryku kukuryku dość już tego kociokwiku

8)

Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12116
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

Mały wieszyk - duża frajda

Post autor: s_wojtkowski » 19 sie (pt) 2005, 16:06:32

"Kocio" kotom jest pisane,
"kwik" jest świnkom dodawane,
"kukuryku" zaś koguta
jest domeną, nie mamuta.
A tu kury topic przecie
prawie sam się dla nas plecie!

ODPOWIEDZ