Próby a w zasadzie próbówki

O wszystkim co nie pasuje do pozostałych for np.: Hobby, Muzyka, Kino, Film, TV, Sport, Gry i zabawy, Internet, Książki

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski, sinar

ODPOWIEDZ
sinar
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 7525
Rejestracja: 14 cze (sob) 2003, 02:00:00

Próby a w zasadzie próbówki

Post autor: sinar » 16 paź (czw) 2003, 11:31:21

A może ktoś ma ochotę na małą próbę poetycką lub literacką. Może być improwizacja może być z kartki. Konwencja, forma treść dowolna. . Grunt żeby było własne to jest oryginalne.

sinar
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 7525
Rejestracja: 14 cze (sob) 2003, 02:00:00

Post autor: sinar » 16 paź (czw) 2003, 11:40:50

Ok. Widzę że to było dla Was za trudne. Proponuję wypracowanie zaczynające się od słów:

Był piękny, zimny, październikowy, sobotni wieczór. Przechodziłe/am właśnie obok klubu Shado, co znaczy cień po angielsku . To musi być znak pomyślałe/am i wtedy ...

Resztę zostawiam Waszej inwencji. Prace składać do 18.X. do godziny 19.00. Żadnych retrospekcji nie przyjmujemy.

Kesonex
WSR Guru
WSR Guru
Posty: 2366
Rejestracja: 06 paź (pn) 2003, 02:00:00

Post autor: Kesonex » 16 paź (czw) 2003, 11:52:53

sinar pisze:Ok. Widzę że to było dla Was za trudne. Proponuję wypracowanie zaczynające się od słów:

Był piękny, zimny, październikowy, sobotni wieczór. Przechodziłe/am właśnie obok klubu Shado, co znaczy cień po angielsku . To musi być znak pomyślałe/am i wtedy ...

Resztę zostawiam Waszej inwencji. Prace składać do 18.X. do godziny 19.00. Żadnych retrospekcji nie przyjmujemy.
Moja kontynuacja.......

....i wtedy zauwazylem ze wszystko jest czarne jak noc listopadowa.Kazda osoba miala na sobie czarne ciuchy, ktore strasznie kontrastowaly z moim bialym fartuchem.Kurcze zapomnialem, ze dzisiaj ta impreza !!Ale dobrze ze pracuje w masarni wiec jestem przygotowany na ta okolicznosc .Moje wdzianko jest troszke zabrudzone ale spelniam kryteria....czemu tylko jakos dziwnie na mnie patrza??....

mefju
Zadomowił(a) się
Zadomowił(a) się
Posty: 596
Rejestracja: 30 wrz (wt) 2003, 02:00:00

Post autor: mefju » 16 paź (czw) 2003, 12:06:05

shado to nie cien

sinar
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 7525
Rejestracja: 14 cze (sob) 2003, 02:00:00

Post autor: sinar » 16 paź (czw) 2003, 12:13:59

Czepiasz się szczegółów mefju. A Prezes mówił, że cień. Chyba jest mondżejrzy od Ciebie. Poza tym pisz na temat.

Kesonex
WSR Guru
WSR Guru
Posty: 2366
Rejestracja: 06 paź (pn) 2003, 02:00:00

Post autor: Kesonex » 16 paź (czw) 2003, 12:20:04

No no sie wie shado to cien tez pamietam;]

mefju
Zadomowił(a) się
Zadomowił(a) się
Posty: 596
Rejestracja: 30 wrz (wt) 2003, 02:00:00

Post autor: mefju » 16 paź (czw) 2003, 12:29:47

sinar: shado to nie cien i juz :P i nie obrazaj ludzi piszac "Widzę że to było dla Was za trudne", nieladnie!
dokonczyc moge tak:
To musi być znak pomyślałem i wtedy ...
uswiadomilem sobie ze shado to nie cien!! hie hie hie :twisted:

sinar
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 7525
Rejestracja: 14 cze (sob) 2003, 02:00:00

Post autor: sinar » 16 paź (czw) 2003, 12:35:29

To było bardzo twórcze mefju. Dziekuję. Widzę żeś nie w cienie bity.

sinar
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 7525
Rejestracja: 14 cze (sob) 2003, 02:00:00

Post autor: sinar » 16 paź (czw) 2003, 12:45:37

Mefju czy ja muszę mówić że 9 minut to nawet dla takich tuzów jak AM czy AW za mało czasu na napisanie wiersza czy opowiadanka. Temat prób jest nadal otwarty i obiecuję że nie będę złośliwie komentował niczyjej twórczości. Zapraszam do pisania

Kesonex
WSR Guru
WSR Guru
Posty: 2366
Rejestracja: 06 paź (pn) 2003, 02:00:00

Post autor: Kesonex » 16 paź (czw) 2003, 12:50:31

...Wiec dalej ....

Zdjalem fartuszek i podszedlem do bramkarza.
- Czy ja moge wejsc??? - zapytalem chciwie.

Kruszyna odpowiedzial - jak bedzie twoja kolej to cie Wojewodzki zaanonsuje, spokojnie czekaj na swoja kolej.

Moj numer lekko sie odklejal wiec musialem troche dorobic mąki z woda co by nei odpadal.Coz byc taka osobistoscia jest trudno.Nie wiem jak sobei poradze z takim naciskiem stresu ktory zapoczatkowal sie u mnei w brzuchu.
Gdzie jest toaleta ????!! Krzyknalem.
cdn...

sinar
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 7525
Rejestracja: 14 cze (sob) 2003, 02:00:00

Post autor: sinar » 16 paź (czw) 2003, 12:56:07

No a się mówi że nam talentów brakuje. Tylko Masłowska i nic więcej.

Uwaga to był komentarz pozytywny

Kesonex
WSR Guru
WSR Guru
Posty: 2366
Rejestracja: 06 paź (pn) 2003, 02:00:00

Post autor: Kesonex » 16 paź (czw) 2003, 13:09:02

....cdcontinue:

...Tolaeta mala ale przytulna . Siedze i mysle spuszczone gacie mam.
Jakos lepiej na duchu ale jeszcze nie tak jak powinno byc.Dlaczego cos mnie frapuje, cos dreczy???Czyzbym o czyms zapomnial??!!
Tak !!!!Gdzie jest rolka szczescia???Brak jej na podajniku !!!Bosze czemu zawsze musze miec pecha???!!
Teraz musze sie jakos z tego wygrzebac...co zrobic??Gdzie szukac rozwiazania??Czy ktos moze mi pomoc????Ajutoooooo!!

sinar
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 7525
Rejestracja: 14 cze (sob) 2003, 02:00:00

Post autor: sinar » 16 paź (czw) 2003, 13:15:44

Ja tam włoskiego nie znam więc Ci nie pomogę. Jeśli mogę coś zasugerować w takim miejscu zażywasz tzw. deus ex machina. Np budzisz się spocony i ... No ja muszę już stąd uciekać, ale chętnie jutro przeczytam ciąg dalszy. Pozdrawiam

Kesonex
WSR Guru
WSR Guru
Posty: 2366
Rejestracja: 06 paź (pn) 2003, 02:00:00

Post autor: Kesonex » 16 paź (czw) 2003, 15:10:12

Continue...

...Tak jest ktos zostawil gazete...he he
Szkoda troche ze to tylko Playboy i kolorowe zdjecia ale coz jakos dam sobie rade.[...]
Korytarz dlugi, prowadzi chyba do sali balowej.Ide... Mysle sobie jak bedzie??Pewnie jak zwykle full ludzi, alkohol, rozebrane kobiety....
Na koncu korytarz skreca w prawo.Miga jarzeniowka, chyba ciec zapomnial ze juz tu nie pracuje albo nie wie jak sie wkreca zarowki.
Nagle za zkretem cos blysnelo.Slychac strzal jakby z ltlumiku.Ostroznie wyjrzalem i zobaczylem jak na filmie lekko unoszacy sie oblok dymu, zapach prochu strzelniczego......na podlodze cos lezalo.
Podszedlem i mym oczom ukazala sie zraniona kobieta.W oddali bylo widac odchodzacego mezczyzne.Spojrzala na mnie w gore i powiedziala:
- Za co??Dlaczego??
Zblizylem siedo niej klekajac na jednym kolanie.Wytarlem jej policzek ze lzy, ktora beztrosko sobie splywala...

- Czemu placzesz co sie stalo ???? Zapytalem oscenatycjnie.
Jestes ranna??

Nie odpowiedziala.usmiechnela sie tylko i puscila mi "oczko"
Przestala oddychac.W mojej glowie pojawilo sie pytanie.
Co taka ladna dziewczyna zrobila, ze spotkal ja taki los.
Przeciez jest ladna, jej makijaz byl delikatny, lekki kolorek czarny pod oczami, szminka z kredka, slodki zapach perfum przenikajacy sie z siarka draznil nozdrza.
Jest jeszcze mloda bo jej oczy nie byly tak zmeczone jak moje, czysta czern na tle bialych galek.Zamknalem jej oczy reka, ulozylem wlosy na bok i wyjalem telefon.
Wybierajac 997 z komorki spojrzalem w glab korytarza.Nie bylo juz ***SPAM*** dawano odszedl nie zostawiajac po sobie sladu.Plama krwii byla obrazem tego co potrafi uczynic zlo, ktore ktos stworzyl - cierpienie oraz bol, ktory wraz z czasem bedzie bardziej narastal.Obrazy te zostana w mojej glowie. Nigdy nie zapomne tego jak ona odeszla z tego swiata.Do tej pory budze sie w nocy z wyrzutem sumienia. Nadal winie siebie, ze nie pospieszylem jej na pomoc. Moj strach byl wynikiem cudzej krzywdy. Dlaczego bylem obojetny????Dlaczego kazdy sie boi??

c.d.moze nastapi;]

sinar
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 7525
Rejestracja: 14 cze (sob) 2003, 02:00:00

Post autor: sinar » 17 paź (pt) 2003, 10:20:23

No Kesonex Ciebie chyba już nikt nie pobije. No ale skoro zacząłem ten temat to wypada coś skrobnąć.

Był piękny, zimny, październikowy, sobotni wieczór. Przechodziłem właśnie obok klubu Shado, co znaczy cień po angielsku . To musi być znak pomyślałem i wtedy ...

... i wtedy film mi się urwał. Czarno-biały. 8 mm. Wtedy już wiedziałem że znalazłem się w ... Strefie Cienia.

ODPOWIEDZ