Wydanie własnej książki....

O wszystkim co nie pasuje do pozostałych for np.: Hobby, Muzyka, Kino, Film, TV, Sport, Gry i zabawy, Internet, Książki

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski, sinar

Happy
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 11594
Rejestracja: 11 mar (pt) 2005, 01:00:00

Post autor: Happy » 31 gru (pn) 2007, 14:37:36

Hmm. Wiesz co ale myślę, że to że nie oglądałaś Herosów nie będzie kluczowym argumentem w sądzie w sprawie o plagiat. Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania. :idea: Także weź to pod uwagę. Toż to
Claire Bennet i Sylar prosto jak z serialu. :idea:

http://herosi.net.pl/viewpage.php?page_id=11 To może trochę o nich poczytaj jak Ci już ktoś zgłasza, że to może być lekki plagiat...

lamp.art
Początkujący(a)
Początkujący(a)
Posty: 66
Rejestracja: 10 lip (czw) 2008, 02:00:00

Post autor: lamp.art » 13 lip (ndz) 2008, 20:31:59

A ja bym wypróbował jakiś serwis typu Blurb -> http://www.blurb.com/

Jest on nardziej fotograficzny ale siążkę też możesz sobie wydać a na papierze I klasy może zyskać dodatkowy wymiar :)

Emil
Nowy(a)
Posty: 15
Rejestracja: 03 mar (pn) 2008, 01:00:00

Post autor: Emil » 14 lip (pn) 2008, 15:27:07

O tak Happy ma rację faktycznie trąci serialem haha najfajniej było jak Cler zawsze sobie coś robiła, żeby komuś udowodnić swoją moc.

Nie wiem ale jak dla mnie jest coraz trudniej znaleźć książkę czy film, w którym coś się nie powtarza czy po prostu nie domyślę się co się stanie zaraz. I coraz bliżej jestem do zgodzenia się ze zdaniem, że wszystko już zostało napisane czy nagrane :roll:

Faren
Czasami coś napisze
Czasami coś napisze
Posty: 186
Rejestracja: 08 lip (wt) 2008, 02:00:00

Post autor: Faren » 15 lip (wt) 2008, 07:14:04

Ja powiem tak: nie tyle co bardzo podobne do Herosów (jestem wielkim fanem tego serialu) co strasznie mało oryginalne. Teraz co chwila wychodzi jakaś książka lub film o ludziach ze zdolnościami PSI (telekinezia, telepatia itp) 160 stron a4? bo jeśli a5 to sie nie przyjmie. Przepraszam, że tak cie krytykue, jednak kiedyś wysłałen text do NowejFantastyki, a oni przyczepiają się do każdego szczegółu. A teraz poznałem krytyka literackiego, który zawsze, ale to zawsze krytykuje że coś źle powiedizałem, a bardzo to wkurza :evil: no ale taka jego praca. Jesli chodzi o wydanie, to prawda, wysyłaj na konkursy, do magazynów itp.

Bardziej mógłbym pochwalić tój pomysł, gdyby było:
- wyjaśnione czemu mają takie moce?
- co łączy głównych bohaterów?
- kim są czarne charaktery?
- jaki wpływ mają te moce na ich świat (środowisko)

Okładka fajna, jednak na pewno wydawca by ją zmienił. Wiecej tutaj ci dopowiem, gdy już ukaże się zbiór "ZWIERZenia" z moim opowiadaniem "Strażnikiem Dusz".

jerzy_jurecki
Nowy(a)
Posty: 1
Rejestracja: 23 paź (pt) 2015, 02:00:00

Post autor: jerzy_jurecki » 23 paź (pt) 2015, 09:34:15

Może dołączę do rozmowy... Było tu już o tym wspominane, że najlepiej to powysyłać swoją propozycję wydawniczą do różnych wydawnictw. Ja próbowałem i udało się. Trafiłem na Wydawnictwo Witanet i moja ksiązka "Alastors - Człowiek zza Słońca" ukaże się na początku listopada jako książka papierowa i ebook. Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z tym wydawnictwem i jeśli ktoś nie wie Jak wydać książkę lub ebook? to gorąco polecam Wydawnictwo Witanet.

likoo
Nowy(a)
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie (pn) 2021, 11:23:07

Re: Wydanie własnej książki....

Post autor: likoo » 13 kwie (wt) 2021, 11:11:49

wydaje włąsnej ksiązki to nie lada wyznawnie :) by jeszcze w jakim nakladzie ją kupic

widlo
Nowy(a)
Posty: 4
Rejestracja: 29 maja (sob) 2021, 17:52:12

Re: Wydanie własnej książki....

Post autor: widlo » 29 maja (sob) 2021, 18:49:41

a to jest to co czujesz smiało ją wydawaj a moze być besscelelrem :)

VictoriaCiobanu
Nowy(a)
Posty: 1
Rejestracja: 18 lip (wt) 2023, 14:11:11

Re: Wydanie własnej książki....

Post autor: VictoriaCiobanu » 18 lip (wt) 2023, 14:13:47

Minęły lata, ale nadal chciałbym powiedzieć, że to bardzo zabawne :D

ODPOWIEDZ