Prace licencjackie: sprawy formalne i dyskusje

Informacje dla Studentów w WSR.

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski

ODPOWIEDZ
Artur0
Ekspert
Ekspert
Posty: 1136
Rejestracja: 21 lis (śr) 2007, 01:00:00

Post autor: Artur0 » 30 sty (ndz) 2011, 21:51:55

Hmmm, a jak będzie wyglądać obrona pracy w ID? Trzeba coś przygotować na nią?

Magdusia
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 4838
Rejestracja: 24 lut (czw) 2005, 01:00:00

Post autor: Magdusia » 08 lut (wt) 2011, 09:48:45

Artur0 pisze:Hmmm, a jak będzie wyglądać obrona pracy w ID? Trzeba coś przygotować na nią?
o, dobre pytanie! :)
chyba najwyzszy czas poznać na nie odpowiedź ;)

pati_young
Nowy(a)
Posty: 5
Rejestracja: 19 lis (czw) 2009, 01:00:00

obrona

Post autor: pati_young » 08 lut (wt) 2011, 10:13:08

trzeba przygotować... głowę:)
Z tego co wiem to są 3 pytania - 2 z pracy a trzecie z ogólnej wiedzy.
Ale to tylko to, co słyszalam więc nie traktujcie tego jako pewnik.

To co Madziuniu - walczymy jutro razem:)

Magdusia
Loża WSR
Loża WSR
Posty: 4838
Rejestracja: 24 lut (czw) 2005, 01:00:00

Post autor: Magdusia » 08 lut (wt) 2011, 19:14:29

no walczymy, walczymy! :)
ArturO - mamy Cie pozbawic tego przyjemnego stresu pt. CO TO BEDZIE?! :D

Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12118
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

Co będzie na obronie pracy licencjackiej?

Post autor: s_wojtkowski » 09 lut (śr) 2011, 01:33:03

Co będzie na obronie pracy licencjackiej?

Nie mogę zbyt wiele zdradzić 8), ale...
Obrona zaczyna się zawsze od krótkiej opisowej oceny pracy licencjackiej wygłoszonej przez promotora i przez recenzenta. Potem następuje tzw. sedno sprawy :wink:.
Możecie się spodziewać 3-4 poważnych :? pytań dotyczących procesu powastawania i zawartości pracy licencjackiej oraz jej "okolic" (sytuujących Wasze wywody w nieco szerszym kontekście dziennikarskim czy medialnym); mogą zadawać je wszyscy członkowie Komisji Egzaminacyjnej (po 1-2 każdy). Dodatkowo, na koniec, szef Instytutu, dr Krzysztof Woźniak, jako przedstawiciel WSTH, zada 1-2 (raczej łatwe) pytania z dziedziny szeroko rozumianego religioznawstwa 8O.
Tzw. obrona pracy licencjackiej polega na udzieleniu poprawnych, przemyślanych, inteligentnych oraz w miarę wyczerpujacych odpowiedzi na wszystkie te pytania.
I już :D.

Faren
Czasami coś napisze
Czasami coś napisze
Posty: 186
Rejestracja: 08 lip (wt) 2008, 02:00:00

Screeny z gry

Post autor: Faren » 12 kwie (wt) 2011, 21:22:14

Ja mam takie otóż pytanie: jeśli w swojej pracy opisuję funkcje gier komputerowych, które chcę zilustrować, to powinienem sam zrobić printscreeny czy mogą być z sieci? A jeśli tak, to czy muszę do każdego zdjęcia dodawać adres strony skąd został pobrany?

Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12118
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

Re: Screeny z gry

Post autor: s_wojtkowski » 17 kwie (ndz) 2011, 22:29:44

Faren pisze:Ja mam takie otóż pytanie: jeśli w swojej pracy opisuję funkcje gier komputerowych, które chcę zilustrować, to powinienem sam zrobić printscreeny czy mogą być z sieci? A jeśli tak, to czy muszę do każdego zdjęcia dodawać adres strony skąd został pobrany?
W wypadku printscreenów to formalnie powinno być tak: (a) jeśli mają one być ilustracjami w pracy licencjackiej (wtopionymi w jej treść) - powinny być ponumerowane, zatytułowane oraz powinno być wskazane ich źródło; (b) jeśli mają one być dokumentacją źródła informacji wykorzystanego przy pisaniu pracy licencjackiej - powinny one być zrobione osobiście przez studenta, a ich źródło (czyli strona internetowa, z której pochodzą), powinno być wykazane w bibliografii.

Madzius
Nowy(a)
Posty: 24
Rejestracja: 28 paź (ndz) 2007, 02:00:00

skany

Post autor: Madzius » 30 kwie (sob) 2011, 13:12:33

Ja mam pytania dotyczace skanów cytatów, któe umiescilismy w pracach lic
Czy jeżeli dany cytat (ksiazka )jest dostepny w google e-books to czy mozna zrobic print scrn?

a_anka
Zadomowił(a) się
Zadomowił(a) się
Posty: 592
Rejestracja: 13 gru (pn) 2004, 01:00:00

Post autor: a_anka » 01 maja (ndz) 2011, 20:40:58

o właśnie! Dołączam się do pytania Madziusi...mam ze 3 książki w formie e-booków... print? Czy wyciąć po prostu jedną stronę, bo są w pdf i załączyć na płycie??

Ryska
Nowy(a)
Posty: 33
Rejestracja: 12 kwie (sob) 2008, 02:00:00

Post autor: Ryska » 04 maja (śr) 2011, 18:55:39

Mam pytanie. Jeżeli promotor zaakceptował mi pracę, w której bibliografii nie ma żadnej prasy to czy taką pacę mogę oprawiać?

Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12118
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

Re: skany

Post autor: s_wojtkowski » 07 cze (wt) 2011, 23:21:45

Madzius pisze:Ja mam pytania dotyczace skanów cytatów, któe umiescilismy w pracach lic
Czy jeżeli dany cytat (ksiazka )jest dostepny w google e-books to czy mozna zrobic print scrn?
Jesli cytat pochodzi z książki, która ukazała się w wersji drukowanej, dokumentacje powinien skanowić skan odpowiednich stron książki, a nie PrtScr e-booka.

Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12118
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

Bibliografia bez prasy

Post autor: s_wojtkowski » 07 cze (wt) 2011, 23:23:45

Ryska pisze:Mam pytanie. Jeżeli promotor zaakceptował mi pracę, w której bibliografii nie ma żadnej prasy to czy taką pacę mogę oprawiać?
No, jak promotor zaakceptował... To promotor dostanie reprymendę 8) , a Ty oprawiaj.

DorotaS
Zawsze coś napisze
Zawsze coś napisze
Posty: 921
Rejestracja: 26 lip (pn) 2010, 02:00:00

Post autor: DorotaS » 13 cze (pn) 2011, 10:08:24

kilka przydatnych informacji odnośnie przebiegu obron prac licencjackich...:!:


:arrow: Komisja egzaminacyjna:

Komisja egzaminacyjna będzie pracować w następującym składzie: S. Wojtkowski - przewodniczący (poza obronami prac, których jest promotorem), K. Woźniak - recenzent (poza obronami prac, w ktorych jest promotorem), promotor pracy danego studenta (w przypadku obron prac S. Wojtkowskiego i K. Woźniaka pełniący rolę recenzenta).
_________________

:arrow: Co będzie na obronie pracy licencjackiej?

Obrona zaczyna się zawsze od krótkiej opisowej oceny pracy licencjackiej wygłoszonej przez promotora i przez recenzenta. Potem następuje tzw. sedno sprawy.
Możecie się spodziewać 3-4 poważnych pytań dotyczących procesu powastawania i zawartości pracy licencjackiej oraz jej "okolic" (sytuujących Wasze wywody w nieco szerszym kontekście dziennikarskim czy medialnym); mogą zadawać je wszyscy członkowie Komisji Egzaminacyjnej (po 1-2 każdy). Dodatkowo, na koniec, szef Instytutu, dr Krzysztof Woźniak, jako przedstawiciel WSTH, zada 1-2 (raczej łatwe) pytania z dziedziny szeroko rozumianego religioznawstwa .
Tzw. obrona pracy licencjackiej polega na udzieleniu poprawnych, przemyślanych, inteligentnych oraz w miarę wyczerpujacych odpowiedzi na wszystkie te pytania.
I już.

Życzymy Wam wszystkim powodzenia!!! :)

Ryska
Nowy(a)
Posty: 33
Rejestracja: 12 kwie (sob) 2008, 02:00:00

Post autor: Ryska » 19 cze (ndz) 2011, 19:57:07

Mam pytanie czy podczas obrony oddajemy legitymacje?

Awatar użytkownika
s_wojtkowski
Wyrocznia WSR
Wyrocznia WSR
Posty: 12118
Rejestracja: 14 sty (śr) 2004, 01:00:00

Legitymacje są dla was - do końca daty ważności

Post autor: s_wojtkowski » 19 cze (ndz) 2011, 22:46:33

Ryska pisze:Mam pytanie czy podczas obrony oddajemy legitymacje?
Nie. Korzystajcie z nich ile wlezie.

ODPOWIEDZ